lansari cat mai lungi

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

legio1083 scrie:. Pe urma poti trece pe 0.28 sau 30 cu unpic de inaintas de buna calitate. Grija la nod si fara mila!
Nu uita de degetar daca tii la degetele tale...:
imi permit doua completari la postarea lui edward munk

1. se ia legatura cu Gheorghe Stefan, primar Piatra Neamt, actionar majoritar Rifil Savinesti. Se cere una punga de firisoare foarte subtiri. Se merge acasa si se impleteste cu grija in 124 pana se obtine un inaintas de mare calitate.
2. se ia una manusa de piele. se taie degetul aratator. se mestereste o gaura (borificiu) de care se prinde un elastic (chiloti AZP).
The One Team

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Mesaj de Zambaccian »

Gresit, Andrei! Pinalti nu-i actionar la Rifil...In rest, sugestiile tale absolut corecte! :lol:
Si pentru ca sunt un fin cunoscator al firelor mai sus pomenite (din perioada "bibanash pe placi" ) recomand fierberea in prealabil a firului cu foi de ceapa!!!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@zamba
am vazut "rifil" pe tricourile ceahlaului si am crezut ca e bagat si el. in fine...
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@ andrei - ai uitat cum se face - firele se impletesc in multiplu de 18 - altfel nu tine la scoica ! Si se fac din borangic nu din fire "Rifil" .

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Barbieriti statuia aiurea ( ca sa-l citez pe un clasic in viata :twisted:

Bortificiile necesita o adevarata arta in executie, si daca vrei sa stii nu orice manusa e buna ca sa faci degetar din ea. tre sa aiba "Filling" .
Pana-mi permit sa-mi iau manson Gamakatsu cum are Tatae iti garantez ca prind peste si cu degetarele din piele de papagal...
Vorba ta... Iti dai seama ca va lasati de pescuit daca imi incap pe mana ceva scule adevarate :lol:
Stiu eu pe unii care daca au ramas fara croseta pe balta pleaca acasa ca nu-i duce mintea sa traga altcumva pe r ig 3 boabe amarate sau o bila.
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@legio
Costi, tu esti rar de tot ! :D Fara tine forumul asta nu ar fi avut atat de multa viata si caterinca ! Sa te tina Dumnezeu sanatos, ca la anul presimt ca o sa incrucisam lansetele pe la vre-un concurs ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Eu propun sa-mi faceti statuie, manca-v-as gura voastra! :lol: Am eu un primar care va poate ajuta sa faceti ceva manarii cu fonduri nerambursabile dela MUE , asta ca sa nu ziceti ca va pun la cheltuiala...

Cat despre concursuri, va las sa va mai antrenati putin, ca n-as vrea sa-mi stresez aiurea Shibaurele si Haibele ... Ori la bal ori la spital!
Uite ca sa nu ziceti ca-s rau, promit ca pun pe tamburi numai 70m de fir , sa dam si pestelui o sansa, ce dracu'... doar suntem pescari sportivi!
Daca intru in concursuri sunteti mancati cutotii!
Chiar... ce idee buna asta cu concursurile... :twisted:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Mesaj de Zambaccian »

Legio, firul tre' sa fie musai de la rifil...

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Poa sa fie si dela mama lui, daca n-are macar 3 innadituri in primii 50 de m tot degeaba! Iti garantez eu ca nu pune botu!
Legio - Patria Nostra !

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

legio1083 scrie:Poa sa fie si dela mama lui, daca n-are macar 3 innadituri in primii 50 de m tot degeaba! Iti garantez eu ca nu pune botu!
Bai baiete esti dus cu capul ! :lol: :lol: S-ar putea sa faci treaba in viitor ca ai atitudine corespunzatoare ! Iti mai fac cadou 400 metri de fir Gardner Tackle G80 - culoare verde - grosime 0,30 m . Uite ca usor - usor iti faci trusa de pescar de crap ! :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”