MULINETE SERT CU BAITRUNNER

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Referitor la lungimea lansetelor, daca esti un tip scund te avantajeaza 3,60.
Si cu o aruncare corecta obtii aceleasi distante.

Avatar utilizator
Marinarul
Mesaje: 919
Membru din: Mie Oct 05, 2005 10:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Lansete 3.60 - 3.90 m ?

Mesaj de Marinarul »

@Cornel Rosioru , maestru

Odata am avut placerea sa va intalnesc si chiar sa stam putin de vorba in mag la Senzor dar au trecut 2 ani de atunci cred . Mi-a facut mare placere , chiar mi-ati aratat un nod intre inaintasul textil si linia principala .

In fine , am 1.78 m inaltime si prietenii de la Senzor ziceau si ei ca n-as avea probleme cu 3.90 m , dar nu am incercat pana acum aruncari cu 3.90 deci sincer nu stiu cum o sa fie . Va depinde mult si de tipul lansetei oricum .

Multumesc !

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Imi aduc aminte perfect, era pe seara.
Poti folosi fara grija 3,90 ba chiar te avantajeaza.
De bete ce sa zic, sert au bete f. bune. In special cele cu semnatura dar sunt cam scumpute.

Avatar utilizator
Marinarul
Mesaje: 919
Membru din: Mie Oct 05, 2005 10:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Lansete crap

Mesaj de Marinarul »

Asa este , le-am vazut vara asta prin iulie la mim team si mi-au ramas ochii la ele . Dar cand mi-au spus si preturile la cele cu semnatura -Philippe Lagabe - mi-a scazut brusc entuziasmul .
Oricum ar fi cu preturile , tot as vrea sa-mi recomandati ceva de la Sert , cine stie poate fac imprumut la banca :wink:
Poate credeti ca glumesc dar cei de la Senzor stiu ca si setul de lansete si mulinete pe care l-am luat de la ei , l-am luat in leasing , nu e gluma .
Ne dam peste cap ca fat frumos si gasim o solutie , strangem toata iarna asta , o sorcova , un plugusor si sezonul care vine avem scule de calitate .
Multumesc !

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Marinarule, la Senzori gasesti aproape toata gama de Sert, daca n-au ti le aduc.
Mare atentie la ce-ti iei, preturile sunt bune, dar eu ti-as recomanda sa te uiti la fostele Reflexion (dpdvd al pretului), am uitat care-i noua denumire. Reflexion erau pe la 4,5 mil, noile bete sunt ceva mai scumpe, evident din gama fara semnatura, dar sa fiu nebun daca sunt cu ceva diferite, in afara de noua denumire. Eu mi-am luat unele sub ele ca pret si sunt atat de "parabolice" ca la un crap ceva mai aratos, banuiesc eu, pur si simplu n-am putut sa-l salt de pe fund. A facut animalul ala ce-a vrut cu mine. Asa ca acum ma bate gandul sa le vand, mai strang si eu din sorcova si plugusor si imi iau bete de crap.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Marinarul
Mesaje: 919
Membru din: Mie Oct 05, 2005 10:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Bete crap

Mesaj de Marinarul »

Ideea este sa nu fie nici atat de flexibile ca iar nu fac treaba cu ele , adica daca o ia spre stuf sau cocioace nu pot decat sa-i urez drum bun . E bine sa fie undeva intre unele dure si unele prea flexibile . Cel putin asa imi imaginez .
Evident ca tot de la Senzor o sa-mi iau , imi face Vladut un pret bun ca sunt client fidel de 2 ani si ceva .
Merci !

Avatar utilizator
Marinarul
Mesaje: 919
Membru din: Mie Oct 05, 2005 10:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Lansete Crap

Mesaj de Marinarul »

In alta ordine de idei , in afara de Sert oare as mai putea gasi la un pret cat de cat accesibil si ceva de la Fox ? Poate din modelele mai vechi ?
Multumesc!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Vorbeste tot cu Vladut. Te ajuta el cu ceva.

Sabin
Mesaje: 35
Membru din: Sâm Apr 16, 2005 21:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MULINETE SERT CU BAITRUNNER

Mesaj de Sabin »

[quote="Marinarul"]A pescuit cineva cu vreun model din cele doua de mai jos de la SERT ? As vrea sa stiu cum se comporta , daca sunt OK si rezista bine in timp .
STARDUST FD 5 BB
STARDUST FD 3 BB


Te referi la Sert Stardust FD 6005 ?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”