pareri despre lansete..

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
horiacrap
Mesaje: 91
Membru din: Dum Feb 19, 2006 16:24
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare / UK
Contact:

Mesaj de horiacrap »

Lansete ESX-H 12' 3.25lb
Blank Harrison subtire alcatuit din 3/4 blank fagure (chimera) si 1/4 varful unidirectional (ballista)
Accesorii Fuji, 6 inele, cel de plecare cu priza dubla de 40, si celelalte 5 sunt cu priza simpla Fuji Hard.
Actiune progresiva, arunca (max120g) foarte bine si precis, sete foarte placuta in dril si foarte usoara 360g.
Ma impac foarte bine cu ele si arunc mai mult si mai precis decat cu cele dinainte care erau de 13' 3.5lb si care aveau 480g.
WWW.HORCARP.RO | FIR INTINS !!!

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Sa traiesti, Florine, ma bagasei la idei ... ca nu mai raspundeai ....
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Florin Pop
Mesaje: 108
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 23:28
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Mesaj de Florin Pop »

Eu unul pescuiesc cu Shimano Beastmaster 12" , 3lbs , greutate optima de aruncare 125 gr.
Deocamdata sunt multumit cu ele , pescuitul pana in 110 -120 m merge , mai departe mai greu , au actiune parabolica , sunt placute la cast si sunt foarte placute in dril , asta din cauza ca sunt semimoi , nu sunt rigide deloc :wink:
Viata e o joaca , pescuitul e ceva serios ...

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Interesante "sculele" baietilor. Mi-ar placea sa am timp sa vin la un concurs si sa fac un tur de recunostere sa vad fiecare cu ce pescuieste (nu de alta, dar in unele cazuri ma indoiesc de unele afirmatii).

Io am (n-am spus folosesc) bete Harrison Ballista 13 ft de 3.5 (facute la comanda : cu numele meu scris pe ele, floricele, filigrane si draga neni etc), mulinete Daiwa Infinity 5000, mono IronSilk, carlige Owner Tsuyoshi (folosesc exclusiv acest tip de carlige), senzor Delkim TX-i si duium de nade si momeli de la Mainline.

Ce este cel mai interesant la toata insiruirea asta este ca nu le-am folosit niciodata si nici macar nu am avut ocazia sa le incerc in vreun fel. Interesant nu ?

Nu am avut inca ocazia sa le incerc deoarece de fiecare data cand vin acasa, afara este vant de-ti zboara caciula si temperaturile sunt modice -20-25 C. Gheata s-a mai topit, acum are doar o juma de metru, dar ce conteaza este intentia vremii.
Am facut acu 3 saptamani un lanseu cu vechea "garderoba" pe gheata si am foast foarte mandru sa observ ca am reusit sa lansez vreo 180 de metri(lanseul in sine a fost de vreo 80 de metri si ceilalti 100 ia reusit alunecarea plumbului de 100g dupa impactul cu gheata.

Cam atat deocamdata. Va tin io la curent pe la inceputul lui mai cand se dezgheata garla.


Stima tuturor

Moose
APCR Canadian Branch

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Florin Plesu

fratioare mai micsoreaza curul asta batzaitor - ca se umple ecranul - maxim 80 x 80 !!!!!!!!!

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

ok!

Avatar utilizator
Florin Pop
Mesaje: 108
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 23:28
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Mesaj de Florin Pop »

Florine P. , Val a spus sa micsorezi curu bataitor , nu sa -l stergi de totului , baga-l inapoi (80 x 80 ) si daca poti mai intoarce si tu fata aia sa vedem ce are pe la balcon.. :lol: :lol:
Viata e o joaca , pescuitul e ceva serios ...

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

l-am micsorat val! e bine acum??? :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Plesule, iti bati joc de noi?
Revin-o la sentimentele cele bune. Ce dracu. :lol: :lol: :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de cipibm »

Sint de acord sa privim cururi pana vine sezonul de crap dar apoi asteptam "doamne"pe balta 'vorba unui prieten din Bucuresti.COCO vroia sa sara de pe casa de pompe!!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”