PTR SECTIUNEA INCEPATORI

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

AUGUSTIN DUMITRACHE
Mesaje: 27
Membru din: Dum Ian 01, 2006 23:51
Puncte: 0
Localitate: NAVODARI

Mesaj de AUGUSTIN DUMITRACHE »

@ronaldo

la putinele mele iesiri pe balta am baut cate ceva dar cam fara nici un folos cam de aproape fiecare data nu am prins mai nimic :lol: :lol: :lol: :lol:
cea mai mare captura un ciortan la aproximativ 1.800kg :lol: :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Augustin

ai baut cite ceva si ai prins cite ceva . Bea mai viguros si vei prinde din ce in ce mai mare . Vrei sa vezi radiografii cu ficatii nostri ? :lol: :lol: :lol: :lol:
Acum la modul serios mai ai timp pina la primavara sa obtii cite ceva din secretele meseriei astfel incit si fara sa bei nimic sa scoti ceva piese mai marisoare , asta pe niste balti care au si peste .
Iti dau eu citeva teme de meditatie :

1. ce monturi si ce carlige folosesti ?
2. pe ce balti pescuiesti si cu se pescuieste de obicei pe acolo ?
3. cit de bine bazat finabciar esti ca sa poti suporta un tratament de soc ?
4. baltile pe care pescuiesti sunt catch & release si cit de mult esti apropiat de acest fenomen ?

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Sant de acord cu ce a zis Val.Incearca sa consumi mai mult si rezultatele nu te vor dezamagii.

Avatar utilizator
ronaldo
Mesaje: 54
Membru din: Mie Dec 28, 2005 14:29

sfat

Mesaj de ronaldo »

@ Terente

salut Terente ce mai zici,ce mai faci? am auzit ca la Lipanesti sa lasat cu victime multe!! :D :D .Ce sfaturi ai poti da lui Augustin ?

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

La Lipanesti m-au tocat la picioare si el si Pork de mi-au lasat cicatrici ! Dar nu m-am lasat pina nu l-am invins pe Terente la o gramada spontana si pina nu i-am dat cap in cap pe Pork si Coco . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ce sarbatoare - mai rar asa ceva !

Avatar utilizator
ronaldo
Mesaje: 54
Membru din: Mie Dec 28, 2005 14:29

k

Mesaj de ronaldo »

@ Val


Avand in vedere ca , cunosc personajele, nu pot decat sa-mi inchipui ce a fost acolo.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Sa traiesti Ronaldo,au fost cateva spontane cu frati mei dar in gluma sa ne dezmeticim putin ca ne luasa frigul,cel mai bun pot spune ca a fost Val cu Pork si cu Coco a fost numai incalzirea.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@augustin
Daca ai face un clasament pe ultimii 3 ani, cu rezultatele din competitii, ai observa ca primele 3 locuri sunt ocupate de pescari cu grave deviatii de comportament, adica mari consumatori de alcool.
In coasta lor, pe locurile urmatoare, dar cu mici exceptii, sunt tot pescari cu acelasi viciu :alcoolul !(acest mare dusman al omului ! :lol: )
Concluzia : sfaturile date de colegii mei de suferinta, au un suport real si le impartasesc si eu !
Numai bine !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Salut Terente, si tu esti cu spritzu ?
Am crezut ca numai pe la noi pescarii sunt betivi, dar vad ca si voi bucurestenii stati bine..... :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Riciule ai putea sa ne jignesti cu vreo 2 sticle de palinca de la voi de la Oradea . Ia sa vezi atunci ce frati te faci cu toti :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”