Recomandare Pavilion

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de Alin Galbenu »

Majoritatea il au montat. Chiar si asa daca te uiti la pozele de la concursuri, ai sa vezi ca toti au asa ceva. Zici ca face parte din echipament, gen 4 lansete, pavilion alb, saltea primire. etc :D
Imagine

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de ilar »

Este util, versatil, rezista la ploi si furtuni poti sta in picioare linistit, mai greu cu el in sezonul rece, plasa e cam deasa si nu se aeriseste foarte bine dar este util. Multi il folosesc. Nu este scump si este mai rezistent decat multe alte corturi mai scumpe. Cred ca daca ar fi fabricat si pe verde nu am vedea multe alte corturi pe marginea apei😁

Avatar utilizator
Rus Bogdan
Mesaje: 96
Membru din: Dum Dec 03, 2017 15:09
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de Rus Bogdan »

Prima data mi-am luat si eu un pavilion din acela la 100 de lei din brico si l-am folosit la o singura partida cand a inceput o furtuna si a trebuit sa il demontez pe la 4 dimineata ca parca incepea sa isi ia zborul :lol: :lol:
Pe urma l-am luat pe cel de la decathlon, isi merita toti banii, materialul este de calitate, spatios, inalt si foarte solid. Eu am luat separat un set de cuie(undeva la 25 de lei) deoarece cele care vin cu el sunt de acelea subtiri care se mai indoaie daca pe stand e terenul mai tare sau pietros..

Avatar utilizator
arny97
Mesaje: 30
Membru din: Mar Noi 07, 2017 23:44
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de arny97 »

am inteles.
mersi baieti, renunt atunci la pavilionul "ieftin".

.ecs
Mesaje: 37
Membru din: Joi Iul 19, 2018 14:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de .ecs »

Pentru pavilionul de 800lei, foloseste cineva acest groundsheet ?

https://www.decathlon.ro/folie-sol-etan ... _1_product

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de Alin Galbenu »

Eu l-am folosit pentru a pune cortul pe el, sa nu murdaresc cortul. Dar am renuntat, era ceva in plus de carat..
Imagine

Avatar utilizator
Costin Tudora
Mesaje: 292
Membru din: Vin Iul 03, 2015 14:21
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de Costin Tudora »

Salut Alin, si eu ma uitam sa il iau pt cort si eram curios daca iti incape direct in geanta la cort sau cam ce dimensiuni de transport are, este mai mare decat winterskin-ul la TANKER FRONTVIEW ?
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar utilizator
Lucian Ghenu
Mesaje: 294
Membru din: Vin Iul 25, 2014 9:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de Lucian Ghenu »

.ecs scrie:
Vin Mai 28, 2021 15:05
Pentru pavilionul de 800lei, foloseste cineva acest groundsheet ?

https://www.decathlon.ro/folie-sol-etan ... _1_product
Salut!
Am folia de 3-4 ani, de cand a aparut; este cea mai buna solutie ieftina pentru pavilionul 3x3, il asezi cu latura lunga paralel cu deschiderea si ridici marginile 20-30 cm pe cele 3 laturi ramase inchise si ai scapat de orice urma de apa de la ploaie. Se spala foarte usor cu furtunul si se usuca rapid. Are 1 kg si ceva si se impatureste pana la un 40x40x15 aproximativ.

.ecs
Mesaje: 37
Membru din: Joi Iul 19, 2018 14:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de .ecs »

Multumesc pentru raspunsuri.

Avatar utilizator
Rus Bogdan
Mesaje: 96
Membru din: Dum Dec 03, 2017 15:09
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de Rus Bogdan »

Lucian Ghenu scrie:
Sâm Mai 29, 2021 15:17
.ecs scrie:
Vin Mai 28, 2021 15:05
Pentru pavilionul de 800lei, foloseste cineva acest groundsheet ?

https://www.decathlon.ro/folie-sol-etan ... _1_product
Salut!
Am folia de 3-4 ani, de cand a aparut; este cea mai buna solutie ieftina pentru pavilionul 3x3, il asezi cu latura lunga paralel cu deschiderea si ridici marginile 20-30 cm pe cele 3 laturi ramase inchise si ai scapat de orice urma de apa de la ploaie. Se spala foarte usor cu furtunul si se usuca rapid. Are 1 kg si ceva si se impatureste pana la un 40x40x15 aproximativ.
Sincer din punctul meu de vedere aceasta folie mai mult incurca decat ajuta; ma gandesc ca cine isi cumpara pavilion sa si doarma in el are si pat de dormit si daca ai pat nu mai ai nevoie de folie iar daca nu ai atunci nu iti cumperi pavilion sa dormi cu salteaua pe folia aia...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”