Recomandare Pavilion

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
arny97
Mesaje: 30
Membru din: Mar Noi 07, 2017 23:44
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Recomandare Pavilion

Mesaj de arny97 »

Salut,
weekendul urmator merg la pescuit (72 de ore) pe o balta (Sisterea) unde standurile nu au adapost/foisor.
Se anunta ploaie pe tot weekend, asa ca as dori sa iau un pavilion ce sa montez undeva in fata cortului (nu as dori sa stau 3 zile in cort in caz ca ploua incontinuu. Intrebarea mea este ca pavilionul de acest tip rezista la ploaie sau e facut mai mult pentru a tine umbra? Mentionez ca nu as vrea sa dau mai mult de 200-250 de lei.
Imagine

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de ilar »

In general pavilioanele sunt pt umbra, dar mai sunt si unele care rezista la ploaie. Nu cred ca la pretul acesta vei gasi ceva care sa fie hidrofob, dar am mai vazut pe uni care peste pavilion, cei drept cu structura destil de buna, au pus o folie, inclusiv pe doua laterale si asa au fost protejati

Avatar utilizator
arny97
Mesaje: 30
Membru din: Mar Noi 07, 2017 23:44
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de arny97 »

am avut si eu ocazia sa folosesc unul de genul, la 100 de lei nou, am prins o ploaie si apa trecea prin material ca ceata :))))) noroc ca am avut o cunostinta in apropiere care ne-a adus o folie...

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de robyvan »

Recomandarea mea este sa mai pui ceva bani si sa iti cumperi un pavilion din Decathlon, eventual vechiul model care iti spun eu sigur ca rezista atat la ploi cat si la vant destul de puternic. Este des vazut aproape la toate concursurile de pescuit din tara.
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de Alin Galbenu »

La banii aia iti recomand un cort de o persoana, destinat partidelor de drumetie. Altceva nu vei gasi. Adica poate gasesti prin magazinele de bricolaj insa nu te astepta sa te tina mai mult de 2-3 partide.
Imagine

Avatar utilizator
arny97
Mesaje: 30
Membru din: Mar Noi 07, 2017 23:44
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de arny97 »

Este vorba despre acest model?sau modelul la 800 de lei?
Imagine

Avatar utilizator
Costin Tudora
Mesaje: 292
Membru din: Vin Iul 03, 2015 14:21
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de Costin Tudora »

cred ca facea referire la cel alb de 800 ron "LIVING CU BEȚE ARPENAZ BASE FRESH 10 PERSOANE QUECHUA"
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Avatar utilizator
arny97
Mesaje: 30
Membru din: Mar Noi 07, 2017 23:44
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de arny97 »

am inteles, astept sa vad poate mai spune cineva ceva... daca se recomanda cortul de 800 de lei de la decathlon s-ar putea sa il iau... Decat sa dau 300-350 cu transport si sa treaca apa, eventual dupa un vant sa se si rupa, atunci mai bine iau ceva sa si tina :)) Mersi

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de Alin Galbenu »

Nu la ala. Are prag, te impiedici de el :D

https://www.decathlon.ro/living-base-ar ... 54912.html

Eu la acesta m-am referit. Poti sa il deschizi pe 2 parti, sa ai intrare in cort direct din pavilion, are si plasa. Doar culoarea este urata. Dar pana la urma am vazut sute la pescari si nu pare sa deranjeze.
Imagine

Avatar utilizator
arny97
Mesaje: 30
Membru din: Mar Noi 07, 2017 23:44
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Recomandare Pavilion

Mesaj de arny97 »

Dada, la asta ma refeream si eu... nu la modelul de 500 de lei. trec maine pe la decathlon poate il au montat sa vad cum arata. Mersi!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”