Recomandare sac dormit

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Recomandare sac dormit

Mesaj de robyvan »

Salut, sacul este unul clasic, imbraca patul la cap si picioare, are chinga de prindere la mijloc, iar sacul de transport este din material subtire cu snur.
slowly we rot- by Obituary

Chryys
Mesaje: 163
Membru din: Joi Iun 19, 2014 12:51
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Recomandare sac dormit

Mesaj de Chryys »

Eu am o varianta acceptabila ca pret, dormit la 5 grade si ploaie afara fara probleme cu un Sac de dormit Nash Snug Bug. Daca doresti se poate pune un izolir sub pat, ajuta destul de mult. Vara dorm cu ambele fermoare desfacute, in rest are prinderi, gluga, este impermeabil

valiauto68
Mesaje: 507
Membru din: Dum Feb 13, 2011 13:25
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Recomandare sac dormit

Mesaj de valiauto68 »

Vezi sacul de la prologic thermo armour 4s. Are ce vrei la interior. Cu patura deasupra e minunat.

adiniculae
Mesaje: 14
Membru din: Vin Iul 01, 2011 13:48

Re: Recomandare sac dormit

Mesaj de adiniculae »

vin si eu cu o intrebare. sunt zilele astea in cautare de un sac de dormit. pescuiesc in perioana martie-octombrie deci nu am nevoie de 5 sezoane. Faza e ca as vrea ceva sa fie ok si vara, adica da, ma intereseaza sa fie calduros in lunile mai reci dar nu vreau sa mor de cald vara. Ma gandesc ca tot ce are fleece in interior e destul de inconfortabil vara asa ca m-as indrepta catre ceva cu poliester. Am vazut ca s-a recomandat aici Prologic Thermo Armour 4S. Nu-l mai gasesc pe la noi dar gasesc un Prologic Thermo Armour Supreme pe la 530 de lei care pare ca e cam la fel. Mi-a mai placut Carp Spirit Magnum 4 Season XL, dar asta are fleece in partea corpului, doar la picioare poliester. Cineva mi-a recomandat Fox R3 Camo dar ezit tocmai din cauza fleece-ului. Altcineva mai mi-a zis de Anaconda ceva cu straturi care se pot scoate. E cineva pe-aici care a avut sau vazut Prologic Thermo? E ok? Sau Carp Spirit-ul? Eu as avea un buget de 600. Mersi anticipat pentru sfaturi.

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Recomandare sac dormit

Mesaj de georgehadrian »

Eu folosesc de 4-5 ani sacul Anaconda 4.1...super multumit.Este spatios,se poate scoate un strat(pe timpul verii). strat ce se poate pune fie pe patea cu flece , fie pe partea cu poliester.Stratul fix al sacului are flece la interior....pe mine nu m-a deranjat acest aspect.

adiniculae
Mesaje: 14
Membru din: Vin Iul 01, 2011 13:48

Re: Recomandare sac dormit

Mesaj de adiniculae »

mersi. din ce citesc despre el este foarte ok, doar ca eu sunt genul care se supraincalzeste in somn. Nu as vrea sa dorm in chiloti ca apoi sa trebuiasca sa ma imbrac sa ies afara cand e mai rece. Plus ca din ce inteleg ajunge cam greu pe la noi, am incercat la tata nitu din noiembrie si nu a mai venit nimic. As prefera ceva de calitate, cu poliester pe interior si in eventualitatea in care nu face fata mai pun o patura deasupra (doar daca e cazul). Problema mea e ca nu as vrea sa iau chestii fara sa am impresii de la oameni care au folosit deja produsul.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Recomandare sac dormit

Mesaj de eugen dragnea »

adiniculae scrie:
Sâm Feb 06, 2021 12:12
... si in eventualitatea in care nu face fata mai pun o patura deasupra (doar daca e cazul)...
Pai nu mai bine iei ceva calduros pentru primavara/toamna iar vara pui doar o patura pe tine ?!?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

adiniculae
Mesaje: 14
Membru din: Vin Iul 01, 2011 13:48

Re: Recomandare sac dormit

Mesaj de adiniculae »

eugen dragnea scrie:
Dum Feb 07, 2021 17:52
adiniculae scrie:
Sâm Feb 06, 2021 12:12
... si in eventualitatea in care nu face fata mai pun o patura deasupra (doar daca e cazul)...
Pai nu mai bine iei ceva calduros pentru primavara/toamna iar vara pui doar o patura pe tine ?!?
ba da, e mai ok asa...iar patura o pot folosi oricum si la nevoie in caz ca ce iau pt primavara/toamna nu e indeajuns ca oricum nu ocupa cine stie ce spatiu. recomanzi ceva?

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Recomandare sac dormit

Mesaj de eugen dragnea »

Din pacate nu sunt in masura sa recomand ceva anume intrucat pana acum ceva timp eram un pescar comod care nu pescuia prea mult peste noapte la temperaturi apropiate de 0 grade...stateam la sprit cat ma tinea ficatul si cand ma lua "flama" ma bagam intr-un sac de dormit clasic tip mumie pana dimineata...intre timp am inceput sa "stau pe ele" si noaptea asa ca iarna asta mi-am luat modelul de la Dechatlon care mi se pare indeajuns pentru un sac de dormit dedicat pescuitului...nu l-am probat inca ce-i drept...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

catalin2804
Mesaje: 14
Membru din: Vin Dec 04, 2009 12:47
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Recomandare sac dormit

Mesaj de catalin2804 »

Eu am Gardner Sub Zero 4 Season. Vara dorm in el. Nu te sufoci. Si toamna tarziu se descurca bine.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”