Schimbare century cu shimano ?

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Încuiat
liviustefan89
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Feb 16, 2019 23:13

Schimbare century cu shimano ?

Mesaj de liviustefan89 »

Salutare , am cumparat recent 3 lansete century de 12.6ft si 3.75 lbs , si mi-a fost propus de cineva sa-mi dea 4 buc shimano tx5 la schimb pe cele 3 century ! Credeti ca se merita schimbul? Am shimano ultegra 14000 xtd pe ele care cantaresc cu fir aprox 690gr, iar lansetele undeva la 490gr, ceea ce pentru mine mi se pare un ansamblu greut, insa totodata nu prea imi vine sa le schimb ! sunt ceva mai moi decat tx5, dar sunt si mai grele cu aprox 100gr. Pescuiesc mai mult lansat iar uneori am nevoie si de distanta ! Ce ziceti, merita schimbul?

liviustefan89
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Feb 16, 2019 23:13

Re:century vs shimano ?

Mesaj de liviustefan89 »

?

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2750
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Schimbare century cu shimano ?

Mesaj de PallBogdan »

De ce vrei schimb? La ce te-ar ajuta asta?
Ce model de lansete Century ai?



liviustefan89
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Feb 16, 2019 23:13

Re: Schimbare century cu shimano ?

Mesaj de liviustefan89 »

Lansetele le-am cumparat sh, de la un prieten venit din uk, el si-a luat c2 , se tine un amic tare de capul meu,pe care le-a vazut si i-au placut, tx5-urile le are aproape noi, din toamna anului 2020 pescuite putin la cetariu insa sunt prea rigide pentru el ! Pe mine ma atrage putin tx5, pe care am reusit sa arunc cu el intr-un concurs la cenusaru si am ramas putin impresionat, dilema e ca nu stiu cum sunt drill niciuna dintre ele, daia si intreb daca s-ar merita !

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2750
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Schimbare century cu shimano ?

Mesaj de PallBogdan »

Ai mp

Trimis de pe al meu SM-N981B folosind Tapatalk


senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”