Sfat alegere lansete Delta - Dunare - pescuit de pe mal

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

adiniculae
Mesaje: 14
Membru din: Vin Iul 01, 2011 13:48

Re: Sfat alegere lansete Delta - Dunare - pescuit de pe mal

Mesaj de adiniculae »

marian_popescu scrie:Ooofff...când te vei convinge că sunt prea scurte pt pescuitul de pe mal, te aștept să-mi faci o oferta, sa le incerc eu din barcă
:) pescuiesc de vreo 10 ani si am incercat si 3 m si 3.30 si 2.40...pentru dunare (si delta), unde sunt zone cu vegetatie si malul nu iti permite ceva mai lung, pana acum 2.70 mi s-au parut cea mai buna alegere. intr-adevar e putin mai greu cu controlul pestelui in drill dar odata ce te obisnuiesti cu batul iti dai seama cam ce si cum trebuie facut...

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Sfat alegere lansete Delta - Dunare - pescuit de pe mal

Mesaj de marian_popescu »

http://www.totalfishing.ro/lanseta-suns ... 65636.html

Oare bila alba pentru aceste lansete, cel puțin pt pescuitul din barca

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Sfat alegere lansete Delta - Dunare - pescuit de pe mal

Mesaj de marian_popescu »

Scuze, o mare bila alba am vrut sa scriu
Vârful este destul de sensibil, dar și mai mult îmi place cum lucrează lanseta per ansamblu. Chiar sunt convins că fibra de sticla este ceea ce trebuie pt pescuitul la dunare

ggeo
Mesaje: 25
Membru din: Joi Aug 30, 2018 15:12
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Sfat alegere lansete Delta - Dunare - pescuit de pe mal

Mesaj de ggeo »

Salut.
Ce parere aveți de lansetele FL Cat Fish Passion Pro 3,00m(sau 2,70m?)200-600gr? Pescuit de pe mal la Dunăre, la somn, poate chiar si la crap când folosesc naditoare (300gr)mari cu care duc nada pe substrat..pescuit in gropi sau pe praguri cu adâncimi de 15m.
Am mai văzut o lanseta WFT Never Crack Big Fish 3,00m 150-700gr.
Poate cunoașteți si alte variante, dar să nu depășească prea mult prețul celor menționate de mine...nici la lungimea lansetei nu sunt hotărât...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”