Prima partida pe green paradise !

http://www.green-paradise.ro

Moderatori: Dan Mateianu, Toni Comsa

Avatar utilizator
Toni Comsa
CS SENZOR
Mesaje: 1151
Membru din: Sâm Noi 24, 2012 17:02
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Prima partida pe green paradise !

Mesaj de Toni Comsa »

Acum 4 saptamani am populat cu 2 tone crap de consum adica 1-4 kg , ramasese din vara in balta inca 2 tone de crap de consum + o tona de crap intre 5-18 kg , daca vreti sa pescuiti pe apa rece, incercati sa aveti o nada si o montura corespunzatoare pt aceasta vreme , restul tine de noroc , vremea de afara si locul pe care a-ti stat, am postat lunar poze cu capturi , ori au fost norocosi ori au invatat balta si folosirea nazii corect :wink:
CS Senzor Team / Field Tester Senzor
Admin. Lacul Green Paradise
http://www.green-paradise.ro

cata grasu
Mesaje: 57
Membru din: Lun Mai 12, 2008 21:03

Re: Prima partida pe green paradise !

Mesaj de cata grasu »

Toni86 scrie:Acum 4 saptamani am populat cu 2 tone crap de consum adica 1-4 kg , ramasese din vara in balta inca 2 tone de crap de consum + o tona de crap intre 5-18 kg , daca vreti sa pescuiti pe apa rece, incercati sa aveti o nada si o montura corespunzatoare pt aceasta vreme , restul tine de noroc , vremea de afara si locul pe care a-ti stat, am postat lunar poze cu capturi , ori au fost norocosi ori au invatat balta si folosirea nazii corect :wink:
In care din balti a fost popularea ? Nu cred ca am pescuit prost, iar nada am avut exact ce recomanzi tu pe balta, doar ca nu a fost luata din magazinul de pe balta. Poate lipsa de noroc, dar prea este suspect ca nu am avut noroc nici pe Pleasa si nici pe Fulga, iar pe Moara Vlasiei am fost plin de noroc ! Bine, cu alta nada, ca intre timp m-am mai desteptat si eu..
SREVNI ETSETIC !

Avatar utilizator
Toni Comsa
CS SENZOR
Mesaje: 1151
Membru din: Sâm Noi 24, 2012 17:02
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Prima partida pe green paradise !

Mesaj de Toni Comsa »

sa va mai intreb ceva , de cate ori a-ti fost la mine pe balta si de cate ori a-ti sondat apa?
CS Senzor Team / Field Tester Senzor
Admin. Lacul Green Paradise
http://www.green-paradise.ro

cata grasu
Mesaje: 57
Membru din: Lun Mai 12, 2008 21:03

Re: Prima partida pe green paradise !

Mesaj de cata grasu »

De 2 ori anul asta, dar am mai pescuit acolo pana sa iei tu balta, deci crede-ma ca stiu configuratia baltii. Problema era lipsa trasaturilor datorate lipsei pestelui, nu a pescarului ! Ca la MV a fost acelasi pescar si a luat aproape 100 kg intr-o zi !
SREVNI ETSETIC !

Avatar utilizator
CristianBadislav
Mesaje: 202
Membru din: Mar Noi 20, 2012 14:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prima partida pe green paradise !

Mesaj de CristianBadislav »

cata grasu scrie:De 2 ori anul asta, dar am mai pescuit acolo pana sa iei tu balta, deci crede-ma ca stiu configuratia baltii. Problema era lipsa trasaturilor datorate lipsei pestelui, nu a pescarului ! Ca la MV a fost acelasi pescar si a luat aproape 100 kg intr-o zi !
parerea mea ca nu ai avut ceva ce iti trebuie la tine.. :)) si la mine au fost zile in care pe mv nu am prins peste.. ASTA NU INSEAMNA CA NU ARE BALTA PESTE. crede-ma am pescuit de 3 ori la GreenParadise prima partida nici un peste.. accelasi lucru am crezut si eu ca tine.. dar am incercat din nou pe un alt loc si am avut o partida destul de reusita.. am luat de 14 kg, 12 kg, iar restul nu a scazut sub 5 ... deci eu zic sa incerci din nou si sa sondezi apa si sa iti alegi o strategie buna inainte sa faci niste afirmatii care nu sunt adevarate...
Sau daca vrei mergem impreuna si o sa vezi ca eu prind peste in balta aia fata peste :)))
Când vei fi tăiat ultimul copac, contaminat ultimul râu şi pescuit ultimul peşte, atunci îţi vei da seama că banul nu poate fi mâncat. ·.

cata grasu
Mesaje: 57
Membru din: Lun Mai 12, 2008 21:03

Re: Prima partida pe green paradise !

Mesaj de cata grasu »

Am avut exact ce mi-a recomandat administratorul, nada de la firma MB Bait din Bucuresti (pungi cu verde si negru). Si nu pescuiesc de ieri, am 39 de ani si am cam batut toate baltile din jurul Ploiestiului si al Bucurestiului.
La MV am incercat cu aceleasi bile si foarte slab, noroc ca am avut un prieten care mi-a dat bile de la RB Baits (Badica) si diferenta a fost enorma: acelasi loc, acelasi om. Concluzile le tragi tu, este posibil ca balta sa aiba peste , nu stiu ce se va intampla in primavara cand voi veni cu bile proaspete de la Badica.
SREVNI ETSETIC !

Avatar utilizator
CristianBadislav
Mesaje: 202
Membru din: Mar Noi 20, 2012 14:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prima partida pe green paradise !

Mesaj de CristianBadislav »

cata grasu scrie:Am avut exact ce mi-a recomandat administratorul, nada de la firma MB Bait din Bucuresti (pungi cu verde si negru). Si nu pescuiesc de ieri, am 39 de ani si am cam batut toate baltile din jurul Ploiestiului si al Bucurestiului.
La MV am incercat cu aceleasi bile si foarte slab, noroc ca am avut un prieten care mi-a dat bile de la RB Baits (Badica) si diferenta a fost enorma: acelasi loc, acelasi om. Concluzile le tragi tu, este posibil ca balta sa aiba peste , nu stiu ce se va intampla in primavara cand voi veni cu bile proaspete de la Badica.
Iti propun sa te asezi pe standul 11 si sa pescuiesti in malul de vis a vis sa vezi ce bine o sa fie.. fara nadit masiv.. doar 2 3 maini de bile si din ora in ora ii mai dai cate o mana..
Când vei fi tăiat ultimul copac, contaminat ultimul râu şi pescuit ultimul peşte, atunci îţi vei da seama că banul nu poate fi mâncat. ·.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “GREEN PARADISE”