PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

http://www.hermes-peris.ro/

Moderatori: Dan Mateianu, iohann, florin masu, voicuionut

Scrie răspuns
Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de Madalin Dirla »

Porumbul uscat a facut diferenta :D !!!
hannibal scrie:
john_carp scrie:Buna ziua! Impreuna cu partenerul meu de pescuit doresc sa efectuez o partida de 72 de h pe Hermes Peris , intre 6 si 9 iulie pe pontonul nr. 2. Doresc sa va intreb pe cei care ati abordat locul respectiv cam care ar fi cele mai bune boiliesuri de utilizat dintre ceea ce avem deja: 15-26 de mm mai multe firme ( atat solubile cat si tari) , insa majoritatea sunt Source de la Dynamite. De asemenea care ar fi cele mai bune directii si distante pentru a putea primi un raspuns afirmativ si de la pestii veterani ai baltii.
Multumesc anticipat pt. raspuns. O zi buna va doresc!
pe locul 2 colegul meu de pescuit a prins cu boilesuri de la senzor de 18 mm si de 20 mm de capsuna solubile, cu alune tigrate la din acelea la borcan dar si cu boiliesuri de acelea din dechatlon la sac de 10 kg cu miere si a prins si la porumb uscat. ca sa dai de peste trebuie sa arunci cat mai aproape de malul de vis a vis . cred ca nu conteaza asa mult marca boiliesurilor. sa fie cu arome dulci si sa arunci cat mai departe. el a nadit locul la inceput mai mult apoi foarte putin , eu pe locul 3 am nadit foarte putin la inceput cu boiliesuri din acelea de la dechatlon cu miere si porumb uscat cu spombul , apoi nu am mai nadit si am dat cu momitoare pe care am pus mamaliga cu vanilie, ttx si mix de seminte din acela la punga si am luat pesti mai mari. pe firul de par am pus boliesuri cu miere si de la senzor 1016 16 mm si solubile cu capsuna de 20 mm si altele de toate neamurile. acu o fi si chestie de noroc cum da ala mare peste montura ta.

delcea_sergiu
Mesaje: 163
Membru din: Mie Apr 17, 2013 0:13
Puncte: 0
Localitate: Buzau
Contact:

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de delcea_sergiu »

Madaline Madaline :)) Eu sunt partenerul, nu se va da cu uscat :))) Te asteptam intr-o seara daca ai timp si vreun drum ;)

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de Madalin Dirla »

:D vin,vin dar si cu apa :lol: :lol:
delcea_sergiu scrie:Madaline Madaline :)) Eu sunt partenerul, nu se va da cu uscat :))) Te asteptam intr-o seara daca ai timp si vreun drum ;)

Avatar utilizator
john_carp
Mesaje: 143
Membru din: Mie Mar 13, 2013 22:21
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de john_carp »

Te asteptam Madaline , dar sa fie minerala apa :D
Inca o intrebare pt cei care au mai fost pe acel loc de pescuit: apa pentru spalat si o sursa de curent putem gasi pe balta?
Multumesc anticipat pt. raspuns.

delcea_sergiu
Mesaje: 163
Membru din: Mie Apr 17, 2013 0:13
Puncte: 0
Localitate: Buzau
Contact:

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de delcea_sergiu »

john_carp scrie:Te asteptam Madaline , dar sa fie minerala apa :D
Inca o intrebare pt cei care au mai fost pe acel loc de pescuit: apa pentru spalat si o sursa de curent putem gasi pe balta?
Multumesc anticipat pt. raspuns.

Pastrezi tu apa ca esti minor, ma sacrific eu cu Madalin la vin :)) Ceva rezultate recente de pe balta? Vad ca Dragan prinde bine pe 3.

Avatar utilizator
john_carp
Mesaje: 143
Membru din: Mie Mar 13, 2013 22:21
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de john_carp »

Sergiule , eu zic sa o pastrezi tu pentru ca esti sofer , eu inca nu conduc oficial :lol: :lol:

stoian06
Mesaje: 103
Membru din: Vin Apr 03, 2015 22:07

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de stoian06 »

A fost cineva pe standurile 12 ,13?

FLR
Mesaje: 82
Membru din: Joi Dec 13, 2012 23:47

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de FLR »

Salut!
O balta frumoasa cu pesti Frumoși dar mai aveti de lucru la toaletele ecologice care din cand in cand mai trebuiesc si curățate.
Iar taxa pentru saltea este destul de mare fata de alte bălți.
20 lei pe 24 ore

Numai bine !

FlorynC.
Mesaje: 199
Membru din: Dum Feb 15, 2015 12:06
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de FlorynC. »

adevarat ca scumpa treaba cu salteaua ar trebui taxa per partida nu per 12 ore

Avatar utilizator
Cristian Dumitrescu
Mesaje: 282
Membru din: Dum Iun 30, 2013 13:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Militariud

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de Cristian Dumitrescu »

stoian06 scrie:A fost cineva pe standurile 12 ,13?
Am fost eu sambata pe ploaia aia nenorocita dar pe 11 si am avut recital, doar 1 salonta sub 10 kg, in rest...cum zice RB "URSI" :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “HERMES - PERIS”