SCHIMBARE RADICALA A FORUMULUI DE LA 1 NOIEMBRIE

VA ROG SA NU CITITI CU ATENTIE MESAJELE POSTATE IN ACEASTA SECTIUNE. ELE TREBUIE IGNORATE. IN SCHIMB VA PUTETI CREA ZECI DE CONTURI PE CARE INTR-O BUNA ZI SFANTUL DUH LE VA ACTIVA. AMIN!

Moderator: viorel dulamita

Cum vi se pare aceasta decizie ?

Buna, era si timpul.
39
65%
Proasta, lasati site-ul cum era !
21
35%
 
Voturi totale: 60

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Andrei Vladeanu

De ce-i spui lui Tica, celebrul pescar de crap, sti foarte bine cat e de modest...si de celebru in acelasi timp... :lol: :lol: :lol: El ne poate scoate pe toti din cacat, dar sa vedem cine-l scoate pe el :lol:

@ Gabi

schimbare sa fie daca o cer interesele asociatiei, dar s-o stim si noi :lol: :lol: :lol: in rest iti dau dreptate.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Schimbare

Mesaj de Moose_master »

Intotdeauna oamenii au avut reticente, retineri si bagari de toate alea la ideea de schimbare. E normal si nu prea. Dpdv al management-ului site-ului este normal ca cei care trudesc la acest site sa doreasca o imbunatatire. Ceilalti (utilizatorii) care nu au nimic de pierdut se vor opune, pentru ca nu vor sa fie cenzurati. Este logica gandeala : "stau acasa comfortabil in fotoliu cu o tigara-n bot si cu o bere acote si scriu ce vreau si ma iau de cine vreau fara sa-mi poata face nimeni nimica". Deci fiecare isi urmareste interesul lui.
Pana aici ii inteleg pe amandoi : si pe cel care chiar vrea sa aiba rezultate in munca lui si pe cel care foloseste forumul ca pe un mod de petrecere a timpului liber.
Dupa schimbare este clar ca nu va mai fi acelasi dolce farniente de pana acum si ca topicurile vor fi topicuri etc. Dar oare (asa cum mentiona un antescriitor) forumul nu se va transforma intr-o bombaneala fada si fara gust ? Pentru uni nu, pentru alti da. Nimeni nu stie deocamdata.
Personal eu daca am ceva de spus, spun si daca place si daca nu place. Nu-mi voi tine in frau parerile sub nici o forma. Dintre toate forumurile de pe net, l-am ales pe asta pentru ca numai aici am gasit ajutor in atingerea unicului obiectiv pe care-l urmaresc si anume : capturarea de balauri cat mai mari. Densitatea de "pescarusi" este foarte mica si intrebari de genul : "baieti ce grosime trebuie sa aiba ramele pentru oblete" sau " mancav-as l-am rupt pa caras ieri pa Herastrau" sau " nu va suparati ca intreb, cu plecaciune si cu umilinta in suflet indraznesc sa cutez a intreba, ce scule ma sfatuiti sa imi cumpar avand in vedere ca nu dispun decat de 5 lei vechi" .... sunt foarte rare.
Obisnuiam sa intru la Iliuta pe forum cu ceva vreme in urma, insa fara voia mea am renuntat sa mai intru. Practic nu pot sa numesc un motiv, ci pur si simplu nu ma mai atragea cu nimic forumul ala. Si jur ca nu am nimic cu Ilie, ci pur si simplu nu-mi mai gaseam locul acolo.
Si in incheiere tin sa precizez ca eu nu am nici un fel de interes (de nici o natura) in sustinerea unui sau altuia, iar cand imi expun opiniile o fac din punct de vedere strict personal si fara dorinta de a jigni sau leza pe cineva in vreun fel. Cand din greseala o fac totusi, il rog pe cel jignit sa ma traga de atentie si imi voi cere scuze imediat (bine, asta daca este cazul ca daca nu .... ramane cum am stabilit).
Dau pace tuturor obsedatilor si sper ca schimbarea sa fie una buna. Si hai sa nu fim chiar tragici : toti simtim uneori nevoia de schimbare. Si de fapt omul sfinteste locul si tot de noi depinde cum va fi forumul dupa schimbare.

Stima tuturor !
Va pupa unchiu

Moose

P.S. Vladut, sper sa existe mai multe sectiuni gen "ca pe vremuri" , ca asa de mult imi place sa asist (si de ce nu sa particip) la polemici presarate cu enumerari de organe, referiri belicoase si trimiteri directe.
Grea stima pentru Maestru Cornel Rosioru .... numa bine Nea Cornele.
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Te pup Niki si bine ai revenit printre noi.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

Daca imi permiti Vladut , si eu sunt de acord cu Vali Vesa sa reintroduceti editul ..... este necesar in multe cazuri , nu mai zic in focul unui concurs in care se introduc la gramada informatiile din lipsa de timp, si apar inevitabil greseli ... multe taste frate .... ... desi deasemeni se poate rupe o discutie din cauza aceluiasi edit .....

Ca rugaminte , daca s-ar putea , in lipsa unui loc pe serverul crapmaniei.ro unde sa poti pune fotografiile unui concurs, un clasament in forma excel sa nu para o lista de bucate aruncata cu lopata cum il transforma editul text in postare , unii dintre noi ne chinuim groaznic sa incarcam pe un alt server care si acela are propriile canoane in resize-uri , sau metadata file etc si abia apoi sa poti crea link in crapmania.ro pe forum catre imaginea in sine ... ce sa mai zic ... poate parea usor si frumos sa fie multa informatie cum doresc cei de acasa si noi ceilalti, dar un user obisnuit ca mine care isi doreste sa transmita familiilor de acasa si prietenilor celor incartiruiti in concurs , nu are alte unelte la indemana decat aceste chinuri ce duc inevitabil spre " mai scrieti frate ceva ce se intampla pe la voi la concurs " ... etc ... si informatiile apar uneori prea tarziu.... stii la ce ma refer ...

pescarul.com a lui sorin dragoi ofera o astfel de facilitate in partea de foto, pacat ca nu si in cea de tabele sa vada lumea usor un clasament ..... de ce nu se poate si pe crapmania? apar poze aiurea sau se incarca serverul sunt sigur ca adminul poate sterge usor orice vrea ... eu unul cel putin imi fac datoria de pasiune sa ard cu tasta in brate ca tot ceea ce sufla la un concurs unde ajung sa poata aparea in foto si tabele catre toti .... si nu cred ca am suparat prea tare pe nimeni ..... pe mine unul ma poate ajuta enorm o astfel de facilitate si sunt sigur ca si pe altii

...

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

da, si zic ca ar fi utila o sectiune aparte pentru album foto unde sa putem incarca poze in albume personale si albume dedicate pentru concursuri/balti...
ca in momentul in care se pun pozele direct pe topic in forum (si nu zic de 1,2-5 poze ci de zeci de poze) te chinuiesti pana incarci pagina. nu mai zic daca vrei sa accesezi forumul de pe tel mobil... :evil:

ce zici mircea, eu zic ca e o idee buna. asta bineinteles in limita posibilitatilor tehnice, financiare, etc.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Vali, din punct de vedere tehnic nu e o problema. Zilele astea o sa discut cu Vladut mai multe schimbari, vedem ce se voteaza :D
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

Mesaj de Moose_master »

Sunt intrutotul de acordeon cu sectiunea : POZE.
Vreau sa vad poze cu balauri. Cat mai multi balauri.
Se vorbeste mult, se dau si se primesc sfaturi, se castiga concursuri, se bat recorduri si in general totul se invarte in jurul lui Ciprinus crapmania.ro.
Da unde sunt taica pozele. Ma refer la poze pe care sa poata se le incarce fiecare cand vrea muschiul lui. Ca mie zau mi-e cam tarsala sa il tot rog pe Val sau pe Vladut sa-mi mai faca cate un update la galeria cu poze.

Si vreau sa vad si alti balauri taica. Sa intre fiecare flacau care-si da cu presupusu p-acilea si sa ne mai dea de sase cand i s-a mai marit galeria.
De fapt ar trebui sa existe la regulament urmatoarea regula : nu ai voie sa-ti bagi nici un organ genital in nici o gura, daca in galeria ta nu exista nimic sau daca ai numai ciortani. Cu cat balaurii din galeria personala sunt mai mari cu atat mai mult ti se da dreptul sa participi la discutii in contradictoriu. N-ai nimic de aratat, atunci nu ai dreptul decat sa pui intrebari si sa ceri sfaturi.

Ei hai n-o luati chiar asa.... dupa 3 saptamani hai hui de unul singur, ma mai trezesc si io dand cu parerea. Da macar vorbesc la "liber la discutii" si aici ma simt in siguranta.

Stima tuturor obsedatilor

Moose

P.S. Vladut, iti trimit o pleiada de balauri luati anul asta pe care te rog sa-i bagi la mine la catalog. Balauri bineanteles, ca doar n-o sa postez ghibort.
(si avand in vedere ca n-am pescuit decat 3 zile anul asta, sunt chiar mandru de ce am de aratat)
APCR Canadian Branch

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

nu sunt de acord cu nicky!
consider ca este indicat ca greutatea cuvantului fiecarui utilizator sa fie direct proportionala cu gabaritul organului genital postat intr-o galerie foto special infiintata in acest sens.
pozele cu balauri sunt irelevante pt ca fiecare poate face poze cu pestii altora!
adica, cum ar veni, de ..... e simplu, te mai ajuti de limba, degete, etc, dar pentru laba iti trebuie p..a!
:D :D :D
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@andrei

eu propun un concurs gen Mister P...a - cu citeva categorii :

- iuteala - adica cit de repede o vezi ca e vie ! ( la cum va stiu pe voi , se masora in sutimi de secunda )
- tarie - se masora in Brinell sau HB
- anduranta - se freaca maciuca de nisip pina cedeaza . Timpul se cronometreaza si se trece pe foaia de arbitraj
- debit - se umplu 3-4 borcanele la interval de 1/2 ore si se cuantifica cantitatea finala
- dimensiuni - se acorda circumstante atenuante celor care fac un scor bun la frecatul pe nisip - altfel se masora lungime , circumferinta la baza , circumferinta la cap , si se face o medie intre aceste 3 dimensiuni ( asa cum se masora trofeele la vanatoare )

Dupa ce facem clasamentul asta - in care eu stiu vreo 3 premianti ( nu dau nume ca au neveste ) se poate posta linistit in orice clasament - face fata la orice lupta !

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Administratore sau catiu sunteti cu tot cu vladut de mine sau loat toti ma luat la misto ....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “INREGISTRARE PE FORUM; CITITI CU ATENTIE!”