SCHIMBARE RADICALA A FORUMULUI DE LA 1 NOIEMBRIE

VA ROG SA NU CITITI CU ATENTIE MESAJELE POSTATE IN ACEASTA SECTIUNE. ELE TREBUIE IGNORATE. IN SCHIMB VA PUTETI CREA ZECI DE CONTURI PE CARE INTR-O BUNA ZI SFANTUL DUH LE VA ACTIVA. AMIN!

Moderator: viorel dulamita

Cum vi se pare aceasta decizie ?

Buna, era si timpul.
39
65%
Proasta, lasati site-ul cum era !
21
35%
 
Voturi totale: 60

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

SCHIMBARE RADICALA A FORUMULUI DE LA 1 NOIEMBRIE

Mesaj de Vladut Mateianu »

De la 1 noiembrie, noii propietari ai site-ului Crapmania, Asociatia Pescarilor de Crap din Romania au luat decizia de a modifica fata actuala si formatul Forumului.
In acest mod, APCR doreste sa vina in ajutorul celor care fac primii pasi spre carpfishing si a celor care au nevoie de informatie.
De aceea, NU SE VOR MAI ADMITE CERTURILE, POLEMICILE DAR SI CEL MAI ALES LUCRU INTALNIT PE ACEST SITE : MISTOUL.
Raspunsurile care NU vor pastra linia topicului sau vor avea caracter ostentativ vor fi sterse, iar utilizatorul care incalca in mod voit aceasta regula, VA FI BANAT.
In speranta ca suntem pe drumul cel bun, cei noi administratori ai siteului, adica Mircea Epure si Vladut Mateianu, asteapta sugestii si pareri .Public sau pe PM.

PS Totusi, va exista si o rubrica intitulata "Ca pe vremuri" unde fiecare va putea scrie ce vrea, ca pe vremuri ! :wink: :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Mie rubrica asta imi place - ca pe vremuri !! :lol: :lol: :lol: :lol:

Drum bun baieti si sa va mearga din plin !! Am si eu o mica contributie la acest site dar sper ca sub comanda Regelui si sub stricta supravegere a 2 pitbulli ca Vladut si Mircea sa mearga din ce in ce mai bine !!

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

Vladut. sa-ti dea Dumnezeu sanatate, soarele meu, ca n-am mai ras cu atata pofta demult de tot... Oximoron sa-ti ramana numele!

Ce-ai cu polemica, lumina ochilor mei, ca e motorul progresului? Si apoi, lumina-ma si pe mine, cine si cum stabileste caracterul ostentativ al raspunsului? SCIMBAREA? :wink: Semantica? Semiotica? Topica? Si ce-i aia ma rog a bana? Bana-mi-as banana sa mi-o banez... Si cum determini ca utlizatorul (e)recte eu, am incalcat regula voit? Alergi dupa mine prin coclaurile patriei cu detectorul de minciuni in mana (spate, rucsac, se accepta orice varianta, f(x) de imaginatia celui ce citeste...)?

Bre, daca vroiai o bere de la noi, era mai simplu sa scrii ca te-ai facut administrator, tu si cu nen'tu Epure, si ca sunteti buni de o cinste! Dadeati voi prima bere, dupa care incepeati sa va vaitati cum v-au furat furii banii si ne milostiveam de bunastarea voastra spirituala...

Daca faci raie, bag-o la ca pe vremuri si hai sa-ti dau o bere-n bot, ca nu ne-am mai vazut demult... :wink:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Patabum

imi umpli sacul de lacrimi frate cit de bine scrii de la o vreme . Unde ai umblat atita amar de vreme ????????? :lol: :lol: :lol: Daca te bagi la un gratar scaldat in vodca si Dr. Pusca si un drill napraznic - vineri - duminica sunt pe Tincabesti ! Poate te mai "activez" un pic !

Cit despre ce vor sa faca Vladut si Mircea ii las sa-si rupa gitul ca sunt si ei la inceput ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PPS - mama - mama ce misto e sa postezi liber fara sa fii adminsitrator !!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

Val, fratele meu, recunostiinta eterna eterna! as veni cu mare drag, dar vineri, sambata si duminica ma "perfectionez" la un curs, nu prea am cum sa lipsesc! Dar, uite, promit sa bagam un Tancabesti cu proxima ocazie!

Ufff, ca ma doare sufletul dupa pretenu' Pusca, dar ii povestim noi avatarurile cat de curand!

Cat despre umblat, ce sa-ti zic??? Cand ramai in curul gol, cu haina de pe tine si pustiu in suflet, iti schimbi un pic prioritatile! Crede-ma, pe cuvant de onoare, plange sufletul in mine ca n-am reusit macar sa umblu descult pe malul baltii anul asta, apoi sa mai rad cu dihania in brate... Dar imi dau eu la reveneala...

Multumesc de gandurile bune, prieten drag!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Fratele meu sunt alaturi de tine la greaua incercare si stii bine ca ai in mine un ajutor permanent . Poate facem o Delta impreuna ! Ce zici ? Ar fi plecare prin 15 octombrie .

PS - ii transmit omagiile tale lui Dr. Pusca ! :lol: :lol:

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

@ Vladut

Vezi ca varianta care vrei sa o institui este cu doua taisuri (daca nu chiar cu trei) , ai ca exemplu dictatura care a creat-o Iliutza pe crap.ro si vezi bine ce atmosfera de parastas este acolo
Lumea este satula de sedinte cu dezbaterea ordinei de zi in preludiu si sanctiuni (banari ) pe linie de partid
Nu uita ca asta iarna cand mishtoul era dus la paroxism acest site triumfa in reiting (sper ca este corect scris) iar din punct de vedere a informatiei in ceea ce priveste carpfishingul tot aici cred ca s-au consumat cele mai multe discutii constructive

Oare nu cumva chiar libertinismul caracteristic acestui site i-a dat si vitalitatea cu care nu prea s-au putut lauda siteuri concurente ??

Eu vad rolul acestui forum in special pe timpul iernii de a ne transpune (virtual) pe marginea baltii , alaturi de alti impatimiti unde nu poti sa-ti pui lacat la gura si sa nu-ti bagi p..a cand pierzi un peste

Personal sincer i-ti spun ca ma simt stingher cu cravata la gat si intr-o societate in care se bea paharul cu degetul mic ridicat


Pana una alta i-l felicit pe Val ca a reusit sa tina dinamismul acestui site pana acum
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Vladut,

vezi ca exista 2 feluri de "misto".
"Misto"-ul fin (gen Patabum... :lol: :lol: ) si "misto"-ul mitocanesc. Sigur ca al 2lea nu prea are ce cauta pe nici un forum, dar in rest, vorba lui Cristi, de ce sa ne iei placerea unei polemici la copca :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Vladut,

si bagati frate "edit"-ul ca mai mancam literele si mai gresim si la gramatica... nu de alta, dar daca citeste fi'miu si vede vreo greseala, rade de mine :oops: :lol: :lol: Macar de TEST 30 de zile...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@patabum
Stai linistit Cataline, ma descurc eu ! Doar din talent. Am ceva experienta pe forumuri si stiu (sau poate simt) cand cineva sare calul. Si voi actiona cum am scris mai sus.

@cristi Y

In parte ai dreptate, dar te referi doar la un mic grup de utilizatori. Majoritatea nu au avut si nici nu ar fi avut curajul sa deschida un topic(sau poate sa se si logheze) din cauza mistoului in exces.
Despre rating ce sa mai vorbesc ?
Deschide acum calculatorul si vezi ca pe crapmania sunt logati 3-4 utilizatori , in timp ce pe www.pescuitul.ro sunt peste 100 logati. Permanent !
Intra acolo pe forum, la pescuitul crapului si vei vedea ce inseamna un dialog civilizat si constructiv.


PS Am mai spus-o, va ramane si aici o sectiune dedicata mistoului, unde ca intr-un chat , vor scrie cei 20 de utilizatori care de-a lungul timpului sau ocupat cu asta( din pacate, unii dintre ei DOAR cu asta !).
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “INREGISTRARE PE FORUM; CITITI CU ATENTIE!”