Care esti Militian la rutiera?!!!!

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
deusex
Mesaje: 215
Membru din: Joi Feb 05, 2015 16:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Care esti Militian la rutiera?!!!!

Mesaj de deusex »

iulius_gherase scrie:Deusex sa inteleg ca tu esti de ala care merge cu 50 in localitate de la Bucuresti pana la Satu Mare?...fiindca asta afirmi,ca respecti legea...sau o respecti cat nu te prinde?

Am zis clar gresesti platesti. Daca merg cu 60 in localitati ( nu Bucuresti) nu imi e rusine si nici nu am fost oprit pentru asta desi limita e de 50 ( flashuri sau mergi lipt de mine accelerez si iti verific franele). Am scapat si de cateva amenzi in astia 9 ani pentru ca am vorbit frumos cu politistul ( nu militianul) si fara ciubuc . Esti bizon in trafic cand esti prins nu poza in fecioara ca sti bine ce riscuri ti-ai asumat.

Avatar utilizator
Cosmin Ionescu
Mesaje: 447
Membru din: Vin Iul 20, 2012 15:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Care esti Militian la rutiera?!!!!

Mesaj de Cosmin Ionescu »

kelu84 scrie:La Otopeni in aeroport nu ai nevoie de rovigneta, nu este camera
http://www.reporterntv.ro/stire/harta-p ... ti-amendat
Dar poate sa fie o camera mobila pentru asa ceva. Esti in afara localitatii. Pe centura capitalei sunt camere fixe pentru rovignete?
Nume utilizator schimbat din ICSXX

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Care esti Militian la rutiera?!!!!

Mesaj de Dan Serban »

Bai, Arsinele.. bine ca nu i-ai aratat o poza a talonului facuta cu telefonul. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pescar de rând

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Care esti Militian la rutiera?!!!!

Mesaj de gabi1 »

De cand cu scandalul Oprea&Nitu au inceput si astia de la rutiera cu excesul de zel, il opreste pe arsinel pentru centura si o da in talon, informatii clasificate, etc. Are si omu' dreptatea lui,abuz in serviciu, exces de zel si hartuire pe fata.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Care esti Militian la rutiera?!!!!

Mesaj de bogdanpesc »

Treaba nu e chiar asa simpla
Eu de exemplu :) am in barca ,in Delta ,numai copii la toate actele:
buletin
permis de conducere ambarcatiune
revizie motor barca
permis de pescuit
permis pescuit in delta
pg
permis intrare in delta(al meu si al barcii)

Asta ca am facut baie odata cu toate originalele la mine si alta data m-a prins o ploaie torentiala la Sulina de mi-a umplut barca cu apa(eu eram la "steaua dunarii" :)

M-am vaccinat si am numai copii la mine...asta inseamna ca sunt penal rau ?...Am fost controlat de trei ori am prezentat copiile si argumentete si toate au fost ok....mai putin la piketul de graniceri de la chilia dar acolo am avut si originalele ca atunci intram in delta

Care este problema copiilor ??...ca au calculatoare si softuri in care noi "contribuabilii" am bagat o gramada de bani
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Care esti Militian la rutiera?!!!!

Mesaj de kelu84 »

Deja deviem de la subiect...
@Gabi1- el a zis ca nu i-a cerut rovigeta si i-am spus de ce.Toti urlam schimbare, dar in continuare cautam tertipuri sa scapa de sanctiuni, ba ca nu are gaborul filmare, ba ca imi aduc eu martori. Schimbarea trebuie sa plece de undeva. Este un cerc vicios- politisti frustrati- conducatori contravenienti- facebook si media care ne "invata" ce sa cerem noi politistului- infrastructura slaba versus masini bune. Eu nu inteleg de ce cand iesim din tara suntem mielusei si aici suntem in stare pe vinovatia noastra sa cautam fel de fel de chichite sa scapam de sanctiuni..

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Care esti Militian la rutiera?!!!!

Mesaj de gabi1 »

kelu84 scrie:Deja deviem de la subiect...
@Gabi1- el a zis ca nu i-a cerut rovigeta si i-am spus de ce.Toti urlam schimbare, dar in continuare cautam tertipuri sa scapa de sanctiuni, ba ca nu are gaborul filmare, ba ca imi aduc eu martori. Schimbarea trebuie sa plece de undeva. Este un cerc vicios- politisti frustrati- conducatori contravenienti- facebook si media care ne "invata" ce sa cerem noi politistului- infrastructura slaba versus masini bune. Eu nu inteleg de ce cand iesim din tara suntem mielusei si aici suntem in stare pe vinovatia noastra sa cautam fel de fel de chichite sa scapam de sanctiuni..
Razvan, faceam haz de necaz... :D
Daca eram in situatia lui arsinel nici macar nu povesteam in familie asemenea bazaconie,daramite sa o mai fac publica si sa ma consider victima, zau asa, chiar sa nu realizezi "impactul"(ca nu-i loc de compatimeala)? :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Care esti Militian la rutiera?!!!!

Mesaj de arsinel »

Dan Serban scrie:Bai, Arsinele.. bine ca nu i-ai aratat o poza a talonului facuta cu telefonul. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Da baaa! O sa fac si poza :lol: :lol: :lol: :lol: .
Eu am zis in deschiderea topicului de unde calcul asta? Exista un manual din care selectaza: centura =210 lei, lipsa talon original 630 ron ........! Ca-ti lipsesc toate actele sau doar unul amenda este la fel?????
Ca sa intelegeti: eram cu masina de firma (lucrez la ei de 3ani) regula facuta de dinainte sa fiu eu in firma este ca talonul si cartea in original stea la secretariat.
Acum ca au vazut amenda ( 630 de lei de talon) trebuie sa platesc eu ca vezi doamne daca nu ma oprea de centura nu avea de unde sa stie ca nu am talonul.........
Tare Nu?
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

Alexandru.B
Mesaje: 94
Membru din: Dum Aug 30, 2015 10:32
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Care esti Militian la rutiera?!!!!

Mesaj de Alexandru.B »

arsinel scrie:
Dan Serban scrie:Bai, Arsinele.. bine ca nu i-ai aratat o poza a talonului facuta cu telefonul. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Da baaa! O sa fac si poza :lol: :lol: :lol: :lol: .
Eu am zis in deschiderea topicului de unde calcul asta? Exista un manual din care selectaza: centura =210 lei, lipsa talon original 630 ron ........! Ca-ti lipsesc toate actele sau doar unul amenda este la fel?????
Ca sa intelegeti: eram cu masina de firma (lucrez la ei de 3ani) regula facuta de dinainte sa fiu eu in firma este ca talonul si cartea in original stea la secretariat.
Acum ca au vazut amenda ( 630 de lei de talon) trebuie sa platesc eu ca vezi doamne daca nu ma oprea de centura nu avea de unde sa stie ca nu am talonul.........
Tare Nu?
NU!
Tu suporti amenda pentru centura si firma pentru talon.
If time is money, I'll spend my money on time.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Care esti Militian la rutiera?!!!!

Mesaj de petre iulian »

arsinel scrie: Eu am zis in deschiderea topicului de unde calcul asta? Exista un manual din care selectaza: centura =210 lei, lipsa talon original 630 ron ........! Ca-ti lipsesc toate actele sau doar unul amenda este la fel?????
----------------

pe procesul verbal nu scrie in ce articol se incadreaza `infractiunea ?
Daca scrie ,cauta sa vezi ce scrie la aceste articole de lege ....

ps. daca scriai politist in loc de militian sigur primeai mai multe raspunsuri ....de la un militian pescar :lol:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”