Care esti Militian la rutiera?!!!!

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Care esti Militian la rutiera?!!!!

Mesaj de bogdan5 »

arsinel scrie:Am mai primit una calda azi. A venit la posta. :lol: :lol: :lol: :lol:
Din 2015 trecere la Fetesti se plateste la OMV sau prin SMS.
Pe data de 17.07.2015 am plecat in concediu si am platit 2 treceri ( bonul este valabil 30 de zile de la data cand ai facut plata) , una dus si una intors ca sa nu mai stau iar 45 de minute la coada cand ma intorc.
Azi a venit amenda ca in data respectiva la ora 11:38 am trecut fara sa platesc. :lol: :lol: :lol: :lol: ( doar 130 de lei amenda)
Acum o astept si pe aia de la intoarecere :lol: :lol: :lol: :lol:
Ce-i al tau e al tau...esti mafiot, dar sa nu te smiorcai ca-ti dai singur la gioale. :D
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Care esti Militian la rutiera?!!!!

Mesaj de Simu Alexandru »

dancalinescu scrie:
SEPY31 scrie:prietene cred ca dumneata vb din sf.
1.in primul rand nici un conducator din romania cu o masina cu nr de romania nu este oblicat sa aibe cartea de identitate la el:)))
2.daca nu ai platita rovinieta nu exista ca, politia sa iti ia talonul. politi poate sa iti dea amenda de rovinieta doar daca este insotita de un reprezentant cnadr atat sau de camere
3. ps la masina mea personala nu am rovinieta si nu m-a intrebat niciodata de ea politia si am fost oprit si cu acte (pc ci si bi) si fara .
4. documenteaza-te mai bine
o seara placuta
Imi pare rau ca restrictiile de natura IT de la serviciu nu imi permit sa scanez si sa iti trimit niste dovezi de retinere a talonului masinii pe motiv de rovigneta neplatita.
Pentru rovigneta se emit 2 amenzi : 1.cea de la politie care apare si pe dovada de retinere a talonului cu puncte de amenda etc si una emisa tot de politia rutiera in numele CNADNR-ului sub forma de despagubire (echivalentul in lei a 28 de euro pentru Autoturisme M1, 96 Euro pentru Autoutilitare N1 si 1120 Euro daca nu ma insel, pentru Autoutilitare N3 adica Camioane).

Mai multe detalii aici : http://adevarul.ro/economie/stiri-econo ... index.html
Parerea mea fara sa ne certam este doar o discutie documenteaza-te mai bine daca la ora 7 dimineata dau in camere de rovinieta o pot plati pana la 12 noaptea si nu iau amenda ce spui tu cu talonul este o aberatie maxima o pot pune si de o braila pe tema asta live cu militia de fata si cu masina .ea fara rovinieta
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Care esti Militian la rutiera?!!!!

Mesaj de arsinel »

Am platit eu si de rovinieta acum 4 ani. Vine un plic cu 2 amenzi. Amandoua cumulate parca 250 de lei. Le platesti si ai terminat. Nu exista talon retinut................,,,..........
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”