De ce MTX 14 ????????????????

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

romeo1984
pescar de competitie
Mesaje: 1382
Membru din: Dum Mar 22, 2015 23:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

De ce MTX 14 ????????????????

Mesaj de romeo1984 »

As avea si eu o mare nelamurire si curiozitate: de ce aproape toata lumea isi vinde mtx 14 ma refer cam 60% din primele 3 pagini de bazar tinand cont ca sunt multe alte branduri? As fi vrut sa achizitionez 4 lansete mtx 14 dar din moment ce aproape toata lumea le vinde as crede ca este o problema sau sunt uzate deja fizic si moral! Astept o lamurire sau mai multe le astept cu placere indiferent de natura, pro sau contra

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce MTX 14 ????????????????

Mesaj de osc1or »

S-au cam uzat moral...
Critic echilibrat

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de pharaoh »

Nu mai sunt la moda. Sau le inlocuieste lumea cu mtx class :)

Trimis de pe al meu HUAWEI P7-L10 folosind Tapatalk
Marius Sârbu

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: De ce MTX 14 ????????????????

Mesaj de gabi1 »

Cand nu prind peste, multi schimba echipamentul de cate 2-3 ori pe an in ideea ca schimba norocul... :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: De ce MTX 14 ????????????????

Mesaj de carbocalm »

Pentru cine pescuieste din mana sunt niste bete super bune.
Eu personal le-am vandut ca sa trec pe ceva mai practic , telescopice.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: De ce MTX 14 ????????????????

Mesaj de gabi1 »

carbocalm scrie:Pentru cine pescuieste din mana sunt niste bete super bune.
Eu personal le-am vandut ca sa trec pe ceva mai practic , telescopice.
Prind mai bine telescopicele? :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: De ce MTX 14 ????????????????

Mesaj de carbocalm »

gabi1 scrie:
carbocalm scrie:Pentru cine pescuieste din mana sunt niste bete super bune.
Eu personal le-am vandut ca sa trec pe ceva mai practic , telescopice.
Prind mai bine telescopicele? :D
Plantate, da :)
Din mana nu am pescuit mai departe de 80 de metri .

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: De ce MTX 14 ????????????????

Mesaj de Dan Mitranescu »

romeo1984 scrie:As avea si eu o mare nelamurire si curiozitate: de ce aproape toata lumea isi vinde mtx 14 ma refer cam 60% din primele 3 pagini de bazar tinand cont ca sunt multe alte branduri? As fi vrut sa achizitionez 4 lansete mtx 14 dar din moment ce aproape toata lumea le vinde as crede ca este o problema sau sunt uzate deja fizic si moral! Astept o lamurire sau mai multe le astept cu placere indiferent de natura, pro sau contra
In primele 5 pagini de anunturi vanzare ( atat am avut rabdare sa caut ) sunt 350 anunturi, din care numai doua se refera la MTX14 . Cineva vinde una, iar altcineva un set de 4.
Totusi, ... 2-3 anunturi din 350 reprezinta sub 1% .

In alta ordine de idei, pe piata sunt aproape 5000 de lansete. Asta inseamna peste 1000 de utilizatori de MTX14. Chiar este o problema daca 2, 3, 5 sau 20 dintre acestia doresc sa-si achizitioneze altceva, sau sa se lase de pescuit ?
Concret stiu eu aprox. 20 de situatii in care au fost vandute MTX14 pentru trecerea la MTX CLASS. Ce inteleg eu de aici este numai ca pescarii tind catre lansete cat mai rigide si usoare, nu ca cele vandute au o problema.
Cand am sa vad macar un caz in care se trece la o lanseta mai moale sau mai ieftina , vanzand MTX14, atunci acest lucru reprezinta o problema chiar si pentru mine. Inca nu am auzit situatii de luat in calcul. Ca se vand,... pai la Vitan este plin de BMW-uri. :)

P.S. Special pentru tine romeo1984, ofer garantie un an la orice lanseta MTX14 pe care o vei achizitiona sh. Singura rugaminte este sa treci cu ele pe la mine dupa ce le achizitionezi. Totodata poti sa le verifici in comparatie cu cele noi din magazin, ca sa-ti dai seama cum sta treaba si cu "inmuiatul" lansetelor. :wink: Adica povesti .

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: De ce MTX 14 ????????????????

Mesaj de ionut72 »


De ce MTX 14 ????????????????
De ce nu? :lol:
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: De ce MTX 14 ????????????????

Mesaj de Vladut Mateianu »

romeo1984 scrie:As avea si eu o mare nelamurire si curiozitate: de ce aproape toata lumea isi vinde mtx 14 ma refer cam 60% din primele 3 pagini de bazar tinand cont ca sunt multe alte branduri? As fi vrut sa achizitionez 4 lansete mtx 14 dar din moment ce aproape toata lumea le vinde as crede ca este o problema sau sunt uzate deja fizic si moral! Astept o lamurire sau mai multe le astept cu placere indiferent de natura, pro sau contra
Eu am MTX 14 , le-am folosit 1 sezon si nu am ce sa le reprosez ! Impecabile, mai ales ca nici nu costa o avere ! Le vand ptr ca vreau MTX Class, adica varianta de top de la MTX, le au toti colegii din club, iar la concursuri este ideal ca ambii parteneri sa aiba aceleasi lansete si mulinete !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”