DIFERENTA INTRE SITE-URI

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

@val
se vede treaba ca iesirea la mistret nu ti-a fost asa de folositoare,adica nu te-ai oxigenat deajuns, zau ! Am inteles foarte bine conflictul tau cu Iliuta, mi-am exprimat si un punct de vedere. La el a fost sters, la tine nu, chiar daca a fost mai...dur. Dar sa ma acuzi de curvasarie, cum ca m-as bucura la vreo pleasca de carptrend de Brazilia,sau la vreo partida moka pe mai stiu eu ce balta...chiar as putea sa-ti cer daune pentru defaimare...
Daca am scris aici sau pe site-ul lui Iliuta, n-am facut-o decit atunci cind aveam ceva concret, sau, citeodata, sa mai incerc sa mai detensionez atmosfera care se mai aprindea.Daca am reusit, sau nu, nu cred ca e important, ramine intentia care s-a vrut buna...Unde mai pui ca exista MP sau telefonul..
@victor oana,
problema de geografie, nu stiu clasa ca a fost cam demult,
noaptea =12 ore pe 22 martie sau pe-acolo cind e echinoctiul de primavara, deci media ta nu mai e aceeasi si s-apropie de cea a lui Val:!: :lol: :lol: Nimeni nu a contestat ,cel putin pina acum, dintre cei de pe aici, potentialul f bun al baltii Dirvari. Asa ca nu mai mi-l tine atita in brate pe Iliuta, ca are si el petele lui...Dalmatianul devine mic copil.. :lol:
@caaron si Legiunea,
si eu ti-am spus, nu demult, ca devii usor impertinent cu anumite exprimari(vezi "maestri" si domni), in care se citeste,printre rinduri, infatuarea. Am rugamintea de a-ti controla exprimarea,tu si colegii tai. Si va mai recomand putina lecitina, pentru improspatarea memoriei, precum si un translator autorizat.. :wink:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Cezar

ai citit prea mult printre rinduri si nu la tine ma refeream ca iti pica ceva , ca nu are ce sa iti pice de la Iliutza . Dar pentru altii ceva Carp Trend sau vreun tichet de pescuit gratuit s-a mai gasit si s-a apreciat ca atare . Ai luat-o si tu prea aiurea si chiar tu erai ultimul vizat . Imi pare rau ca ai inteles ceva aiurea . :oops:

Oricum , de astazi am renuntat sa mai scriu polemic , pentru ca pur si simplu am obosit . Nici inspiratie nu mai am si nici nu mai vad rostul . Pina la urma fiecare are bucuriile lui .

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

@Cristi
am glumat....
Totusi nu m-am ferit niciodata sa recunosc ca in cazul in care am "poftit" ori "am avut vreo obligatie" am luat peste IN LIMITA regulamentului baltii.

@Val
de astazi am renuntat sa mai scriu polemic
Pana cand????
Nu cred eu ca renunti la a ne mai perpeli. Macar asa un pic de pofta.

Orice minune tine trei zile. Saz vedem cat se va abtine Pangica.

Eu pun pe un Jack o zii jumate...
Se mai baga careva? :lol:
Fire intinse!

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Cezar

Cand ziceam ca sa mai domolit treaba, mai pui si tu paie pe foc


21 martie ziua este egala cu noaptea, iar in iunie adevarul este

undeva la mijloc.

nu sa specificat cat are o noapte de pescuit :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

NU i au apararea nimanui si nu ma bagam in polemica daca

nu era specificat LaculDarvari.
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Victor Oana

Nea Victore dumneata traiesti cu o falsa impresie ca eu am ceva cu lacul Darvari . Uite o spun public si poti sa o citezi de cite ori vrei - balta Darvari este unul din cele mai alese si productive lacuri pentru pescuitul crapului ( si nu numai ! ) si este foarte bine intretinut , foarte bine gospodarit si ofera conditii din cele mai bune pentru orice pescar din Romania si nu numai . Sunt convins ca cele spuse de mine nu se constituie intr-un secret fata de nici un pescar serios de crap din tara noastra . Totusi am afirmat-o public ca sa intelegi si dumneata ca nu am nimic personal cu aceasta minunata balta de crap . Daca pescuiesc mai rar pe aceasta locatie e o chestie de timp liber personal , destul de strins . Asta este tot !

Ruffus
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Ian 22, 2005 10:02

Mesaj de Ruffus »

Si in 22 septembrie are noaptea 12 ore! Ce sa mai zicem in octombrie!
S-ar putea sa aiba dreptate Iliutza! :)

chieftain
Mesaje: 47
Membru din: Mie Feb 23, 2005 11:17
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

re

Mesaj de chieftain »

peste tot sunt manelisti si in Romania sunt multi de tot pe km patrat.
nu cred ca e frumos sa judecati site-ul crap.ro (care este bine intentionat) dupa niste terminati.
gasesti acolo o gramada de informatii in ale carpfishing-ului.
sunt si acolo profesionisti cum bineinteles sunt si aici manelisti.

chieftain
Mesaje: 47
Membru din: Mie Feb 23, 2005 11:17
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

re

Mesaj de chieftain »

pescuitul la crap este pentru cine isi permite sau pentru cine are placere ?

sigur sunt multi care nu isi permit in prezent sa-si cumpere nu stiu ce scule de crap(si totusi isi doresc).sunt multi care se bucura daca pica un tichet pe o balta buna. nu toate lumea are milioane/zi pentru o balta buna. cine are foarte bine, cine nu are nu trebuie luat la misto.

oricum in moda pescuitului la crap in Romania sunt sigur ca in foarte multe locuri primeaza interesul material. sunt f. putini care fac pescuitul la crap din sincera placere (si asta nu inseamna neaparat C&R). cred ca acestia din urma sunt "cei mai castigati".

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@chieftain
Se vede clar ce stil de pescuit practici ! Crap.ro bine intentionat ? Nu sti ce vorbesti, doar interese comerciale. Iliuta e un dobitoc, multa lume nu-l cunoaste fizic si de aceea il adora.
Un pescar de 2 bani, cum a fost si la musca de care s-a lasat. Nu vorbesc din auzite , avem zeci de partide impreuna !
Comform declaratiei lui de anul trecut cand inca eram prieteni, targetul lui sunt pescarii de nivel mediu dar creduli, genul de public de la Vacanta Mare !
Iata parerea lui despre noi !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”