DIFERENTA INTRE SITE-URI

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

chieftain
Mesaje: 47
Membru din: Mie Feb 23, 2005 11:17
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

RE

Mesaj de chieftain »

@arnold
nu inteleg ce vrei sa zici ca se vede ce fel de pescuit practic!!!
poti fii mai specific ?

mersi

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

Acest BINECUNOSCUT idol al pescarilor de crap numeste pe unii "mercenari ai concursurilor" dar el nu are nici un argument prin care sa se excluda din aceasta categorie
De ce nu a participat niciodata la calificarile pentru C.M. ? Va raspund eu PENTRU CA NU A EXISTAT NICI UN PREMIU
Oare cei care au participat nu se pot numi iubitori ai carpfishingului facand asta doar pentru glorie? (negandindu-se la amortizarea investitiei)

La concursul de la Maconka locul 1 era 1000 Euro (pentru cine nu stia)
Premizand ca pleci sigur la castig (deci sa ai premiul unu asigurat) va invit sa faceti un calcul comparativ al profitului cu investitia (noi am consumat cca. 60 kg. boilies ,inscriere, drumul cu masina , hotel,etc.)
Nici aici nu sa mers din dragoste de pe pescuit si spirit de competitie?

I-l invit pe acest mitoman ( Dobitutza Burlan ) sa ne aminteasca pe ce scor s-au facut cartile la cele doua cacialmale de la Sarulesti la care a castigat si sa ne spuna daca i-a multumit domnului Oana pentru faptul ca dupa ce i-a aratat unde sa pescuiasca a inceput sa prinda peste.
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

musaro adriano scrie: PS. In tara aceasta suntem cu toti incepatori, ce dracu, se pescuieste carpfishing de 4/5 ani maxim.
Pai cum facem Adriano ca , Coasta de Fildes s-au apucat de fotbal de cativa ani si acum sunt la Campionatul Mondial ! Pe cand alte echipe(sa nu dam nume :oops: ) in care se joaca fotbal de zeci de ani, stau si se uita acasa la televizor la CM !

Dar ,ca sa revenim la pescuit, de incepatori ce suntem au inceput sa le tataie cururile la straini cand aud de Romania.
Si tot de aia in ultimii 2 ani, la nivel de Cupe si Campionate Mondiale oficiale! suntem in primele 3 natiuni ! Conform rezultatelor, nu ca spun eu !
PS Vezi ca sunt pescari, printre care Cornel Rosioru si Victor Oana, care practica acest gen de pescuit de mult mai mult timp decat crezi tu.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
tudorgabriel
Mesaje: 145
Membru din: Dum Ian 16, 2005 19:44
Puncte: 0
Localitate: galati

Mesaj de tudorgabriel »

@Val Pangica
Ok,am inteles,suntem pe aceeasi lungime de unda ,deci mai mananci cate un peste din cand in cand :wink: dar niciodata nu cumpar peste,doar oceanic cand imi este pofta.
Sunt total de acord cu C&R pe baltile care practica acest sistem de pescuit.
Te salut :!:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”