editorialul din Aventuri la Pescuit-Totul la sacosa

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

editorialul din Aventuri la Pescuit-Totul la sacosa

Mesaj de Gabi Tomulescu »

Foarte frumos din partea D-lui Malin Musatescu ca a gasit un sptiu pe prima pagina a revistei, in care sa concluzioneze putin, dar foarte plastic, despre incidentul din Franta, cu geanta "macedoneanului" care era defapt croat, geanta "saltata" de PATRU sportivi romani si doi modoveni. De moldoveni ma intereseaza mai putin chiar daca ii simpatizez dar ca sa pui aceasta situatie in carca mai multor oameni care nu au avut nici o implicare e destul de grav. Nu stiu care a fost ideea conceperii acestui material si in cine a vrut sa se loveasca dar cei care citesc vor ramane cu o imagine a unui lucru denaturat total, in paginile unei revistei in care citeau lucruri, credeau ei, adevarate. Pe mine personal m-a jignit faptul ca dupa incheierea turneului Aventuri la Pescuit , rezultatele finale ale acestuia si pozele cu cei ce au ocupat locurile fruntase au fost tiparite la pagina 45 a revistei. Atunci am crezut ca este normal sa fie asa din cauza spatiului alocat si altor evenimente pescaresti. Acum observ ca nu a fost deloc asa si ca prezentarea Campionilor Nationali , si a ocupantilor locurilor doi, trei si patru la pagina 45 a fost un act de atentie sporita. Va multumim pentru acest fapt...si va suntem recunoscatori tuturor celor care v-ati ocupat de promovarea acestui turneu...AVENTURI LA PESCUIT. Daca n-ar fi fost incidentul cu geanta, probabil ca s-ar fi scris de furtul unor bani...Nu?...sau nu.
V-ati cam pishat pe noi...Lotul National de Crap al Romaniei din 2009. Dar trebuia, poate, atrasa atentia ca numai un alt lot al Romaniei a reprezentat fara greseala Romania la Cmpionatele Mondiale de pina in prezent. Desi cand s-au iscat conflicte intre fosti membrii ai Nationalei au mai iesit la iveala gainarii...dar atentia acordata acestora a fost minimizata.

Sa nu va suparati pe mine... chiar daca unii din voi o sa va simtiti vizati de ceea ce am scris aici.
Dar puneti-va in locul meu, sau poate al nostru si ganditi la cit de frumos, si fara resentimente s-a usurat lumea pe noi. ...si noi pe acolo chiar am muncit, cateodata cu nervii la pamant...chiar si in timp ce unii invarteau de ruleta. Si lor le multumim...si eu unul sunt convins, ca daca am fi reusit sa ocupam un loc pe podium s-ar fi mandrit cu ei tare de tot...si pe urma si cu noi...am fost carne de tun. :oops: :oops: :oops: :oops:
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: editorialul din Aventuri la Pescuit-Totul la sacosa

Mesaj de oanavictor »

gabi scrie: Daca n-ar fi fost incidentul cu geanta, probabil ca s-ar fi scris de furtul unor bani...Nu?...sau nu.
V-ati cam pishat pe noi...Lotul National de Crap al Romaniei din 2009. Dar trebuia, poate, atrasa atentia ca numai un alt lot al Romaniei a reprezentat fara greseala Romania la Cmpionatele Mondiale de pina in prezent. Desi cand s-au iscat conflicte intre fosti membrii ai Nationalei au mai iesit la iveala gainarii...dar atentia acordata acestora a fost minimizata.
:oops: :oops: :oops: :oops:
Cam tarziu ai realizat cine a fost reprezentantul revistei ,rolul dublu sau triplu al acestuia dar si interesele care au stat la baza editorialului :idea: :idea: :idea:
Bravo Gabi ,poate au ceva de spus si Marius Barbu,Marius Din ...........hai putin curaj si fruntea sus :!: :!:
Poate vrea si Mihai Stanescu sa spuna despre discutia mea cu Vladeanu,discutie ce a avut loc dupa terminarea competitiei [el a fost singurul martor ] la o cafenea din oras ,cat si starea in care se afla acesta . :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: editorialul din Aventuri la Pescuit-Totul la sacosa

Mesaj de Vladut Mateianu »

Iar ai aparut ? Vezi-ti domne de treaba , de ligi , de federatii, de ce intri iar sa ataci persoane fizice si trecutul ? Nu te mai intereseaza viitorul ? :roll:


@gabi

Eu nu cred ca cei nevinovati trebuie sa se simta lezati de acest editorial. Voi ati fost pescari si atat. Felicitari ptr cum ati pescuit , dar din pacate Romania a avut de suferit la capitolul imagine si asta din cauza unui sef autoimpus care a tavalit imaginea tarii prin actiunile sale......Dar ce a fost a fost, sper ca de acum sa avem grija si la capitolul imagine !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: editorialul din Aventuri la Pescuit-Totul la sacosa

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie:
gabi scrie: Daca n-ar fi fost incidentul cu geanta, probabil ca s-ar fi scris de furtul unor bani...Nu?...sau nu.
V-ati cam pishat pe noi...Lotul National de Crap al Romaniei din 2009. Dar trebuia, poate, atrasa atentia ca numai un alt lot al Romaniei a reprezentat fara greseala Romania la Cmpionatele Mondiale de pina in prezent. Desi cand s-au iscat conflicte intre fosti membrii ai Nationalei au mai iesit la iveala gainarii...dar atentia acordata acestora a fost minimizata.
:oops: :oops: :oops: :oops:
Cam tarziu ai realizat cine a fost reprezentantul revistei ,rolul dublu sau triplu al acestuia dar si interesele care au stat la baza editorialului :idea: :idea: :idea:
Bravo Gabi ,poate au ceva de spus si Marius Barbu,Marius Din ...........hai putin curaj si fruntea sus :!: :!:
Poate vrea si Mihai Stanescu sa spuna despre discutia mea cu Vladeanu,discutie ce a avut loc dupa terminarea competitiei [el a fost singurul martor ] la o cafenea din oras ,cat si starea in care se afla acesta . :!:

unul din numele scrise mai sus mi-a propus in ultima noapte de concurs sa caram peste din sect A in sect B.
altul a inceput sa ma ameninte ca ar putea sa faca publica povestea nadei aleasa gresit.
ulterior am baut. pe primul l-am ignorat, iar in gura celui de-al doilea mi-am introdus tot felul de ocari. recunosc.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: editorialul din Aventuri la Pescuit-Totul la sacosa

Mesaj de andrei vladeanu »

iar d-lui tomulescu ii fac precizarea ca acest caz "valiza" a fost rascolit cel mai tare de catre colegul dumnealui, bogdan guguianu.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: editorialul din Aventuri la Pescuit-Totul la sacosa

Mesaj de andrei vladeanu »

chiar acum l-am sunat pe gabi tomulescu si i-am pus doua intrebari.

1. cum il cheama pe criminalul roman care a ingrozit italia?
MAILAT, mi-a raspuns fara ezitare

2. cum se numeste poeta germana de origine romana care tocmai a luat premiul nobel?
NU STIU, a zis
The One Team

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: editorialul din Aventuri la Pescuit-Totul la sacosa

Mesaj de Zarguzon Adi »

unul din numele scrise mai sus mi-a propus in ultima noapte de concurs sa caram peste din sect A in sect B.
altul a inceput sa ma ameninte ca ar putea sa faca publica povestea nadei aleasa gresit.
ulterior am baut. pe primul l-am ignorat, iar in gura celui de-al doilea mi-am introdus tot felul de ocari. recunosc.[/quote]


Inca o postare de acest gen si iti rezerv un loc la "dilimani".

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: editorialul din Aventuri la Pescuit-Totul la sacosa

Mesaj de barbumarius »

Acum am intrat si am vazut ce s-a scris aici.
Cuvintele de mai jos am vrut sa i le adresez d-lui Musatescu acum 3 zile dar au ramas scrise pe o ciorna tocmai pt a termina odata cu certurile.


"D-le Musatescu

Am crezut ca macar primul om din redactia unei reviste se informeaza in momentul in care scrie ceva.Se pare ca m-am inselat.V-as ramane recunoscator si mi-as cere scuze daca i-ati numi pe cei 4 ???... sportivi romani care au participat la actiunea sacosa.
Poate nu stiti dar in Franta a fost un lot de pescari care a muncit enorm, a cheltuit din buzunarul propriu(pana a ajuns acolo) foarte multi bani si a facut tot ce a putut pt. a clasa Romania pe un loc cat mai bun.Se pare ca nu am putut mai mult de locul 5, dar avem consolarea ca am iesit inaintea unor echipe ca Anglia si Croatia care sunt foste Campioane Mondiale.
Ceea ce nu inteleg este ca puneti greseala unui coleg(greseala care pleaca de la gestul unui conducator al delegatiei si pe care deocamdata nu o sa o dezvolt aici) in spatele intregului lot care a facut deplasarea in Franta.(Altfel spus Romania e vinovata ca s-a drogat Mutu)
Daca doriti sa stiti ADEVARUL(pt. ca se pare ca sunteti departe de el) va stau la dispozitie.

Marius Barbu -Campion National al Romaniei 2009.

PS1 In semn de protest pana nu veti scrie adevarul nu o sa mai cumpar AVP.
PS2 Se pare ca o revista se vinde mai bine daca la "Editorial" apare un articol gen "sacosa" decat unul despre Turneul National 2009.

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: editorialul din Aventuri la Pescuit-Totul la sacosa

Mesaj de barbumarius »

Andrei Vladeanu
MINTI CU NERUSINARE.
Discutia despre nada ai avut-o cu mine si nu te-a amenintat nimeni ca face publica povestea.Legat de plimbatul pestelui dintr-o parte in alta nu te cred si oricum nu ar fi fost nimeni de acord.Spune aici numele celui care ti-a propus asa ceva si nu mai improsca cu noroi in munca noastra din care ne-am ales doar cu scandal.
Sau hotaraste daca vrei doar scandal ca sa stim sa ne aparam.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: editorialul din Aventuri la Pescuit-Totul la sacosa

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
oanavictor scrie:
Poate vrea si Mihai Stanescu sa spuna despre discutia mea cu Vladeanu,discutie ce a avut loc dupa terminarea competitiei [el a fost singurul martor ] la o cafenea din oras ,cat si starea in care se afla acesta . :!:

unul din numele scrise mai sus mi-a propus in ultima noapte de concurs sa caram peste din sect A in sect B.
altul a inceput sa ma ameninte ca ar putea sa faca publica povestea nadei aleasa gresit.
ulterior am baut. pe primul l-am ignorat, iar in gura celui de-al doilea mi-am introdus tot felul de ocari. recunosc.[/quote]

Cel de-al doilea ,cu nada se numeste OANA VICTOR ,iar martor a fost MIHAI STANESCU .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”