Je suis Charlie...

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de Florin Pata »

gabi1 scrie:
P.S. Trebuia sa iesi din facultate cu "invatatura" asta ! Ai cam chiulit , bag de seama ! :D
Politehnistii sunt pricinosi pe cei de la ASE ca aveau in facultate gagici mai mishto decat ei. :lol: :lol:
Terminati cu resentimentele, fetele alea sufera acum de bufeuri... :D
Acum am inteles de ce era atat de "pricinos" cu ASE-ul ! Pe baza de ... Politehnica ! :lol:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de gabi1 »

Florin, Ionut, relaxati-va nene, aveti o pasiune comuna si nu sunteti fraieri niciunul. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de Dan Mitranescu »

gabi1 scrie:
P.S. Trebuia sa iesi din facultate cu "invatatura" asta ! Ai cam chiulit , bag de seama ! :D
Politehnistii sunt pricinosi pe cei de la ASE ca aveau in facultate gagici mai mishto decat ei. :lol: :lol:
Terminati cu resentimentele, fetele alea sufera acum de bufeuri... :D
Pe cuvant ca aveam numai o colega in grupa si 5-6 in serie. :D
Pricinos nu am fost decat din cauza benzinei. Era cam scumpa . :D
In rest am observat ca erau mai apreciati baietii care "alergau" decat cei satui de "prea mult". :wink: :D

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de Florin Pata »

gabi1 scrie:Florin, Ionut, relaxati-va nene, aveti o pasiune comuna si nu sunteti fraieri niciunul. :wink:
Eu m-am relaxat ! Nu am nimic personal si nici interese divergente reale cu nimeni !

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de gabi1 »

Pe cuvant ca aveam numai o colega in grupa si 5-6 in serie. :D
Pricinos nu am fost decat din cauza benzinei. Era cam scumpa . :D
In rest am observat ca erau mai apreciati baietii care "alergau" decat cei satui de "prea mult". :wink: :D
Esti de belea... :lol: :lol:
Francezii au o vorba: - Cherchez la femme! :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de ionut72 »

- 2 se contrazic puternic in termeni destul de ok
- la un moment dat unul incepe sa afirme ca el e mai destept si tu mai prost fara argumente
Absolut eronat, topicul sta marturie, cei 2 nu se contraziceau deloc, pana in momentul in care unul dintre ei a folosit pe post de "argument" un link in care un ratutit elucubra despre americani, dolari, armele chinezilor si energia gratuita. Celalalt i-a demontat aberatiile aluia rapi si cu argumente proprii, la care primul a venit cu un nou "argument", acela al autoritatii (un paralogism) "eu detin o diploma de economist si am dreptate, tu nu si n-ai". Desi, indiferent de ce diplome detine cineva sau nu, valoarea de adevar a afirmatiilor sale e aceeasi!

Pentru un absolvent de ase insa, iata ca nu conteaza asta (evident asta i-a invatat facultatea, sa nu puna la indoiala nimic din ce le-a fost transmis, sau autoritatea profesorilor, sa si inghita toata programa aia pe nemestecate pe care s-o redea cuvant cu cuvant la examen), din acest motiv eu afirmand ca cu un "economist" a carei diploma e eliberata in sistemul de invatamant romanesc, nu poti purta o discutie bazata pe argument. Dovada:
- daca sub titlul de Ionut72 se ascunde Anghel Rugina sau Nouriel Roubini ? (si atunci nu mai comentez)
Ca atare, Dan:
Si eu Florin te respect mult pentru modul in care gandesti
Gresit, ar trebui sa-l respecti pentru diplomele pe care le detine, nu pentru cum gandeste! :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de cornelserbu »

domnu' profesor mitranescu, sunt elevul...pot sa va spun si varianta mea :D :D :D
ce aveti fratilor, v-a lovit calul ???
in lume se intampla "chestii" si voua va arde de nostalgii academice...halal ! :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de ionut72 »

in lume se intampla "chestii" si voua va arde de nostalgii academice...halal ! :lol: :lol: :lol:
Eu sparg seminte in fata blocului, ce-ai cu mine? :lol: :lol: :lol:
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

nicucc
Pescar de competitie
Mesaje: 195
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 13:26
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de nicucc »

ionut72 scrie:
in lume se intampla "chestii" si voua va arde de nostalgii academice...halal ! :lol: :lol: :lol:
Eu sparg seminte in fata blocului, ce-ai cu mine? :lol: :lol: :lol:
Am zis ca ma abtin de la comentarii dar as mai avea o singura intrebare D-nule Ionut,exista ceva pe lumea asta care va poate afecta in mod direct incat indiferent de consecinte sa luati masuri extreme?

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de ionut72 »

nicucc scrie:
ionut72 scrie:
in lume se intampla "chestii" si voua va arde de nostalgii academice...halal ! :lol: :lol: :lol:
Eu sparg seminte in fata blocului, ce-ai cu mine? :lol: :lol: :lol:
Am zis ca ma abtin de la comentarii dar as mai avea o singura intrebare D-nule Ionut,exista ceva pe lumea asta care va poate afecta in mod direct incat indiferent de consecinte sa luati masuri extreme?
Da, si am si spus ce. Chiar pe topicul asta.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”