Magazin on-line

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

cip's turn
Mesaje: 186
Membru din: Vin Oct 02, 2009 10:04

Re: Magazin on-line

Mesaj de cip's turn »

exista si posibilitatea sa desfaci marfa cand o primesti si dak nu e k nu o platesti si o rambursezi,dar pt asta trebuie sa ai acceptul celui care o trimite
eu asa am procedat de multe ori in special cu ceva piese auto.Am cerut celui care a trimis coletul acceptul de al deschide inainte de al plati,si dak ceva era in neregula il trimiteam inapoi fara sa mai achit nimik
it's in your blood
C.S. CARP CLUJ SOCIETY

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Magazin on-line

Mesaj de Vladut Mateianu »

Anumite lucruri nu va recomand sa le luati fara sa le vedeti (sau fara sa aveti maxima incredere in vanzatorul on line !) !
Ma refer la : lansete, mulinete (pot avea defecte ascunse, care apoi pot fi negate de vanzator), fire (pot fi vechi, expirate), haine, etc
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: Magazin on-line

Mesaj de danielcotoz »

sunt firme de curierat care nu accepta sa desfaci coletul decat dupa achitarea rambusului si daca e ceva defect sa faci o sesizare. eu am patit-o cu un rod pod care a venit rupt (am achitat rambusul si am desfacut acolo coletul cand am vazut ca e rupt in vreo 5 locuri si indoit in vreo 3, deci era praf) si am facut sesizarea unde a venit raspuns de la fan curier ca a fost prost ambalat si de vina e expeditorul dar coletul a venit in citia originala si pusa intr-un ambalaj fan curier deci .....
oricum nu l-a mai schimbat nimeni am ramas cu paguba si cu cateva zeci de telefoane pe la expeditor si curier insa degeaba.
riscul e mare insa trebuie asumat sau gasit o cale de mijloc (te intelegi cu curierul sa te lase sa-l desfaci asta daca agentul e deacord). sa te duci pana la bucuresti pentru cumparaturi ......... hai sa fim seriosi, doar nu o sa facem 600-700 km ptr accesorii sau o lanseta ca mai mult e drumul :lol:

s0rynelu
Mesaje: 130
Membru din: Sâm Ian 15, 2011 19:00
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Magazin on-line

Mesaj de s0rynelu »

danielcotoz scrie:sunt firme de curierat care nu accepta sa desfaci coletul decat dupa achitarea rambusului si daca e ceva defect sa faci o sesizare. eu am patit-o cu un rod pod care a venit rupt (am achitat rambusul si am desfacut acolo coletul cand am vazut ca e rupt in vreo 5 locuri si indoit in vreo 3, deci era praf) si am facut sesizarea unde a venit raspuns de la fan curier ca a fost prost ambalat si de vina e expeditorul dar coletul a venit in citia originala si pusa intr-un ambalaj fan curier deci .....
oricum nu l-a mai schimbat nimeni am ramas cu paguba si cu cateva zeci de telefoane pe la expeditor si curier insa degeaba.
riscul e mare insa trebuie asumat sau gasit o cale de mijloc (te intelegi cu curierul sa te lase sa-l desfaci asta daca agentul e deacord). sa te duci pana la bucuresti pentru cumparaturi ......... hai sa fim seriosi, doar nu o sa facem 600-700 km ptr accesorii sau o lanseta ca mai mult e drumul :lol:
Daca eram in locu tau ma duceam direct la protectia consumatorului...ce sa dau atatea telefoane ii lasam pe aia sa ii sune..ghinion curat(au jucat fotbal cu pachetu tau)
Imagine

Avatar utilizator
danielcotoz
Mesaje: 620
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 16:00
Puncte: 0
Localitate: satu mare

Re: Magazin on-line

Mesaj de danielcotoz »

am fost la protectia consumatorului si acolo am dat de agentul "sckuly" care a incercat sa afle cine a produs aluminiul si plasticul din care a fost facut rod podul si daca fabrica a respectat normele UE dupa care trebuia sa verifice daca expeditorul a primit produsul intact, daca a verificat asta, apoi daca l-a expediat catre mine si a facut factura, bon fiscal si certificat de garantie avalizat de producator precum si certificat de calitate .... si alte chestii de genul asta care a durat 2 ore timp in care eu am facxut cu nervii si am cautat sa am rabdare cu ei, am facut 2 plangeri impotriva fan curier si a expeditorului care niciodata nu vor fi finalizate pentru ca nu pot sa stie nici ei cine a deteriorat coletul. povestea poate continua insa e mult de scris si va plictisesc cu astea. dar sa stii ca am avut ambitie sa vad pana unde se merge si degeaba.

Avatar utilizator
Costel Jambu
Mesaje: 149
Membru din: Vin Ian 07, 2011 17:40
Puncte: 0
Localitate: Bacau

Re: Magazin on-line

Mesaj de Costel Jambu »

Incredibil :twisted:
Cata neincredere pot avea acum,nici nu va imaginati.
"A ajunge prea departe" e inceputul decaderii ...

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Re: Magazin on-line

Mesaj de Dani Hentiu »

Sunt cateva magazine care nu fac asa ceva, sfatul meu este sa cumperi numai de la cele de care nu ai auzit nimic negativ. Nu pot sa dau nume pt ca e reclama, dar ele exista si dau dovada de seriozitate an de an

alternative
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iun 19, 2011 16:58

Magazin on-line

Mesaj de alternative »

Magazinul dumneavoastra vinde si icre de crap?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”