petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de ionut72 »

Daca o sa consider vreodata ca mi-e mai bine cu chirie decat in casa mea ma duc a doua zi si predau cheile la banca, cu riscul ca o sa ma urmareasca aia toata viata sa-si recupereze prejudiciul (nu ei ci cei care vor cumpara creanta).
Aha, deci toata vanzoleala ta la topicul asta e doar pentru castig de imagine! Deci, in sinea ta, tu esti de acord cu mine, dar nu vrei sa recunosti, ca nu da bine la public! :lol: :lol:
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de DumiD »

cum intervine statul din banii tai Nicule? proiectul de lege nu prevede ca prejudiciu sa fie acoperit de stat sau de populatie ci de BANCI ! esti actionar la vre-o banca, ca tot te lauzi ca ti-ai platit impozitul la masina?

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de Hert »

ionut72 scrie:Hert
Dar aici suntem pe un forum de pescari de crap si ar trebui sa dam dovada de un pic de indulgenta!
Deja te-ai razgandit! Deci si cumparatul de masina noua in 2007 cu un credit in franci e o nevoie de baza!
Da, tu ai dreptate, cei care au semnat asemenea contracte sunt niste prosti.
Desi nu eu sunt cel care a avansat ideea, ci DumiD, da sunt de acord ca cei care au semnat astfel de contracte (si banca si clientul) au fost prosti si trebuie sa raspunda. Singuri. fara a-i implica pe ceilalti.
Un sfat gratuit iti dau: desi cunostintele dovedite pana acum te recomanda, sa nu te implici in politica, sa nu candidezi niciodata! :)
Multumesc! Sunt libertarian deci n-am cum sa candidez niciodata. Politica e, in opinia mea, totalitatea mijloacelor jafului.
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de ionut72 »

Gata, daca mai recunoaste si Hert ca am dreptate colocviul (seminarul, brainstormingul etc) si-a atins tinta! :lol: :lol:
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de Hert »

nu stiu de ce, dar dupa ce am scris cateva randuri bune, apare doar citatul! Mi-e lene mare sa o iau de la capat asa ca propun sa bem o bere impreuna (Ionut, Gabi, DumiD, Nicuc etc) si sa discutam pana dimineata problemele globale ale Romaniei!
Bogdan Chiriac

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de ionut72 »

sau de populatie ci de BANCI ! esti actionar la vre-o banca
Nu trebuie sa fie, dar e de ajuns sa fie creditorul uneia (si astia sunt cateva sute de mii)!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de DumiD »

in anii de maxima criza bancile din romania au raportat profite uriase in conditiile in care mai toate bancile din Europa, inclusiv bancile mama al unora de pe piata romaneasca au raportat pierderi. stati calmi, ca nu mor camatarii de foame daca nu va platiti creditele triplu ci doar dublu

nicucc
Pescar de competitie
Mesaje: 195
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 13:26
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de nicucc »

ionut72 scrie:
Daca o sa consider vreodata ca mi-e mai bine cu chirie decat in casa mea ma duc a doua zi si predau cheile la banca, cu riscul ca o sa ma urmareasca aia toata viata sa-si recupereze prejudiciul (nu ei ci cei care vor cumpara creanta).[/quote

Aha, deci toata vanzoleala ta la topicul asta e doar pentru castig de imagine! Deci, in sinea ta, tu esti de acord cu mine, dar nu vrei sa recunosti, ca nu da bine la public! :lol: :lol:
Pe acest site,ca firma, pot avea castig de imagine doar cei care platesc.

Din pacate domeniul principal de activitate al firmei pe care o conduc nu are absolut ,dar absolut nici o legatura cu specificul acestui site...doar poate cand pescarii doresc sa-si repare singuri anvelopele ...sau daca vor sa-si deschida o vulcanizare,spalatorie auto sau industrie pnaumetica/hidraulica.Deci este destul de usor de ghicit firma.


Eu chiar sunt intr-un totul de acord cu tine caad se pune problema sa platim toti grseaala unora....

In rest chiar imi esti simpatic si promit 2(doua) butelii "Tamaioasa Romaneasca" de Segarcea
Ultima oară modificat Joi Ian 22, 2015 21:27 de către nicucc, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de ionut72 »

nicucc scrie:
ionut72 scrie:
Daca o sa consider vreodata ca mi-e mai bine cu chirie decat in casa mea ma duc a doua zi si predau cheile la banca, cu riscul ca o sa ma urmareasca aia toata viata sa-si recupereze prejudiciul (nu ei ci cei care vor cumpara creanta).[/quote

Aha, deci toata vanzoleala ta la topicul asta e doar pentru castig de imagine! Deci, in sinea ta, tu esti de acord cu mine, dar nu vrei sa recunosti, ca nu da bine la public! :lol: :lol:
Pe acest site,ca firma, pot avea castig de imagine doar cei care platesc.

Din pacate domeniul principal de activitate al firmei pe care o conduc nu are absolut ,dar absolut nici o legatura cu specificul acestui site...doar poate cand pescarii doresc sa-si repare singuri anvelopele ...sau daca vor sa-si deschida o vulcanizare,spalatorie auto sau industrie panaumetica/hidraulica.Deci este destul de usor de ghicit firma.


Eu chiar sunt intr-un totul de acord cu tine caad se pune problema sa platim toti grseaala unora....

In rest chiar imi esti simpatic si promit 2(doua) butelii "Tamaioasa Romaneasca" de Segarcea
Desi postul ii era adresat lui DumiD :lol: promit ca voi incerca sa onorez invitatia. Cel mai bine ar fi pe balta.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

nicucc
Pescar de competitie
Mesaje: 195
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 13:26
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: petitie online Denominarea in Lei a creditelor in valuta

Mesaj de nicucc »

DumiD scrie:cum intervine statul din banii tai Nicule? proiectul de lege nu prevede ca prejudiciu sa fie acoperit de stat sau de populatie ci de BANCI ! esti actionar la vre-o banca, ca tot te lauzi ca ti-ai platit impozitul la masina?

Unde e proiectul?????

Dar,daca intervine STATUL o face si pe banii mei si ai tai....

Eu sunt contribuabil si pe persoana juridica cat si pe persoana fizica,

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”