RB versus BD

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: RB versus BD

Mesaj de Genes Florin »

bujie scrie:Fără număr ,fără număr ,fara număr ,fara număr...........
Esti sme,frate Genes....fara număr si pt tine de la mine !!!!!!!! :D
Am fost :lol:
Balta Puiesti

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: RB versus BD

Mesaj de ionut72 »

Intotdeauna, nu de multe ori. De-aia daca ai loc bun poti pescui linistit la mamaliga si porumb direct de pe cocean si dai clasa la mama bilelor. Da' nu mai zice la nimeni ca scad vanzarile :wink:
Mama, ce simplu e pescuitul pentru unii! :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: RB versus BD

Mesaj de DumiD »

ionut72 scrie:
Intotdeauna, nu de multe ori. De-aia daca ai loc bun poti pescui linistit la mamaliga si porumb direct de pe cocean si dai clasa la mama bilelor. Da' nu mai zice la nimeni ca scad vanzarile :wink:
Mama, ce simplu e pescuitul pentru unii! :D

Da, pescuitul este simplu. Si n-am nimic nici eu cu boiliesurile, ba chiar pescuiesc mai degraba cu boilies decat cu alte momeli, ideea era ca locul bate nada, intotdeauna !

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: RB versus BD

Mesaj de doru_croc »

DumiD scrie:
ionut72 scrie:
Intotdeauna, nu de multe ori. De-aia daca ai loc bun poti pescui linistit la mamaliga si porumb direct de pe cocean si dai clasa la mama bilelor. Da' nu mai zice la nimeni ca scad vanzarile :wink:
Mama, ce simplu e pescuitul pentru unii! :D

Da, pescuitul este simplu. Si n-am nimic nici eu cu boiliesurile, ba chiar pescuiesc mai degraba cu boilies decat cu alte momeli, ideea era ca locul bate nada, intotdeauna !
Mai pune si pescarul 10% :wink:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: RB versus BD

Mesaj de Dan Mitranescu »

doru_croc scrie:Intotdeauna, nu de multe ori. De-aia daca ai loc bun poti pescui linistit la mamaliga si porumb direct de pe cocean si dai clasa la mama bilelor. Da' nu mai zice la nimeni ca scad vanzarile :wink:

Mama, ce simplu e pescuitul pentru unii! :D


Da, pescuitul este simplu. Si n-am nimic nici eu cu boiliesurile, ba chiar pescuiesc mai degraba cu boilies decat cu alte momeli, ideea era ca locul bate nada, intotdeauna !
Mai pune si pescarul 10% :wink:[/quote]

Inca putin si nici nu mai trebuia sa ne prezentam pe garla. Trimiteam numai laditele cu nada , faceam o extragere a locurilor de la distanta, dupa care asteptam cupele acasa . :D

Hai sa zic si eu una cu care sustin 100% toate ideile de mai sus : Valabile numai pentru "calitate" , pentru loteria asta care distruge singura latura a pescuitului ca sport.
Pentru unii este o sansa la podium , altii sunt furati de adrenalina trasaturilor rare in speranta unor pesti mari, iar altii chiar cred ca "6 din 49" este o competitie. Nimic de condamnat.
Totusi exista pescari foarte buni care stiu ce inseamna "calitatea", se pronunta in discutii private impotriva ei ( ca echilibrare in concursuri ) si totusi o promoveaza ... Ii consider prieteni pe majoritatea acestora si nu vreau sa duc discutia mai departe. Tot ce ii rog este sa se gandeasca la asta. Daca au ajuns mari ca pescari, nu cu "calitate" au facut asta. Poate merita si altii sa aiba sansa lor.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: RB versus BD

Mesaj de ionut72 »

Da, pescuitul este simplu
Zise un dublu campion mondial si multiplu national! :D
ideea e ca locul bate nada, intotdeauna
Nu, asta fiind un truism, nu asta era ideea! Dar deh, la unii e mai greu ...
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

trandafir
Mesaje: 421
Membru din: Dum Ian 29, 2012 13:11
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: RB versus BD

Mesaj de trandafir »

Daca nu exista SENZOR cati producatorii ,- de boilies- erau :?: :?: :?:

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: RB versus BD

Mesaj de Bogdan Dragan »

Buna intrebare Trandafire ;)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: RB versus BD

Mesaj de gabi1 »

Daca nu exista SENZOR cati producatorii ,- de boilies- erau :?: :?: :?:
Fara intrebari retorice/incomode. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: RB versus BD

Mesaj de DumiD »

ionut72 scrie: Zise un dublu campion mondial si multiplu national! :D
Pescuitul e la fel de sport ca vanatoarea sau culesul ridichiilor. Cand o sa le vad probe la olimpiada o sa iau in consideratie sa ma inscriu in vreun club sau sa particip la vreun concurs. Pana atunci imi iau libertatea sa desconsider total orice campionat national/mondial/judetean/braila.
ionut72 scrie: Nu, asta fiind un truism, nu asta era ideea! Dar deh, la unii e mai greu ...
Daca vrei sa fi ironic renunta la italice, boldat, subliniat si trunchiat texte. Si binenteles renunta la ideea ca pescuitul ar fi un fel de astrofizica daca vrei sa te dai destept ca efectul este exact invers.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”