S.O.S. Tancabesti - 10 August 2010

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S.O.S. Tancabesti - 10 August 2010

Mesaj de Lukyan »

Complexul isi cere scuze pescarilor si forumistilor pentru intarzierea de informatii in legatura cu abuzurile de la Tancabesti , dar pentru informatii blitz si pentru moment , Vlad Parfene va sta la dispozitie la telefon 0726.037.389.
Va multumim .

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: S.O.S. Tancabesti - 10 August 2010

Mesaj de oanavictor »

cristian505ro scrie: Am constatat cu stupoare,exact acum o saptamana, intr-un concurs la Darvari ca malul din dreapta barajului Fundulea a fost luat complet pana la apa tot de o afacere imobiliara. Din cauza asta, tot crapul care s-a prins in acest sector era mutat de arbitru imediat, in zona podul rupt unde patronul avea acces, caci la malul din dreapta barajului nu mai avea.

Cristian Bebesel
Din fericire ce a+ti constatat dumneavoastra la Darvari nu seamana deloc cu realitatea de la Tancabesti .
zona de care vorbiti nu a fost niciodata pescuita la liber .
referitor cu mutarea crapului dintr+o zona in alta a lacului este efectul acestei crize nenorocite .
nu sunt pescari suficienti pentru pescuitul catc/release ,vara este scurta iar cheltuielile pe timp de iarna destul de ridicate .
am luat hotararea de a inchide cu plasa la podul rupt ,astfel incat vor fi 2 lacuri .unul deschis pentru toti pescarii care doresc sa prinda caras,platica .............si un crap de maxim 3 kg ,si unul pentru pescarii sportivi .
pestele mare care sa prins si se va prinde in continuare in zona barajului si ostrov va fi mutat in partea dinspre Tamadau .
la fel a procedat si procedeaza in continuare si Vlad de la Tancabesti ,IAR EU M+AM TREYIT CAM TARYIU .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S.O.S. Tancabesti - 10 August 2010

Mesaj de miyagi »

Vlade nu uita ce am vorbit Sambata si explica intregii echipe cu care lucrezi. In orice caz e vorba de "bulan" si ca sa nu le mai faceti jocurile eu cred ca nimeni nu va poate acuza pe voi in schimb, mai ales acum dupa ce v-ati manifestat buna intentie ca daca ingraditi zona de protectie din vecinatatea proprietatilor cu probleme ca le violati domiciliul :lol: sau le incalcati dreptul de proprietate. Bineinteles pe gard sa existe din loc in loc "ATENTIE! ZONA DE PROTECTIEI HIDROLOGICA AFLATA SUB INCIDENTA LEGII 107/1997 (parca). Mai trebuie sa umbli si la cutia cu maimute din cand in cand :wink: .Intr-o confruntare directa nici o autoritate nu o sa va puna pe voi sa desfintati delimitarea, astfel veti proteja si afacerea, dar si siguranta pescarului. In mod sigur nu vrei sa ma vezi pe balta declansand un scandal. Hai sa fim mai inteligenti decat ei si sa nu uitam ca a mai fost un destept de procuror sef pe la Buftea care a disparut. Probabil mai vrea si unul de pe la Peris, Scrovistea, etc.
Cine bate primul tarusul castiga tot?!
Urban culture.

Avatar utilizator
Shumu
Mesaje: 34
Membru din: Mar Sep 01, 2009 9:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: S.O.S. Tancabesti - 10 August 2010

Mesaj de Shumu »

Costin Somodea (Moshmo)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”