TATA NITU continua turul de forta....MACONKA...23-28 AUG.

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

bogkba
Mesaje: 160
Membru din: Mie Noi 11, 2009 19:07

Re: TATA NITU continua turul de forta....MACONKA...23-28 AUG

Mesaj de bogkba »

MARE PESCAR...MARE CARACTER...Ce a facut la Cetariu dl Vesa?A vandut nada regulamentar,FIIND PRODUCATOR DE NADA!!

ceangau alexandru
Mesaje: 148
Membru din: Joi Mai 29, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: sfantu gheorghe

Re: TATA NITU continua turul de forta....MACONKA...23-28 AUG

Mesaj de ceangau alexandru »

Vladut Mateianu scrie:@ceangau

Daca chiar vrei sa afli si parerea mea, afla ca Vali a scris exact adevarul. Daca ai fi fost aproape de lumea concursurilor, ai fi observat si tu anumite ''aspecte''...... Asa, de acasa, lumea pare roz ! :D

Si, ca sa nu intelegi gresit, afla ca si eu il consider un mare pescar. Dar nu pot sa uit ca anul trecut ii invata pe altii cum sa bata ROMANIA la CM......... :( :oops: Si poate o sa afli si ce a facut la Cetariu...tot ptr. bani.....
Domnule Mateianu , nu vreau sa intru in polemica cu Dumneavoastra ,eu Va apreciez ca pescar ,apreciez cea ce ati facut in carpfishing pe plan mondial , apreciez ca ati reprezentat Romania cu succes , ca Om ca Personalitate nu Va cunosc , in schimb stiu ca pe acest forum de foarte multe ori v-ati sucit - vezi cazul Floreasca- ati incercat si probabil ati reusit sa bagati rica intre pescari...am incercat sa Va inteleg..si totdeauna am ajuns la concluzia ca totul este o afacere- ca producator de nada ce sunteti -in afacere unii sunt in stare de orice , nu au prieteni , nu au Dumnezeu smd....cea ce este regretabil ca aici nu era locul , ca D-ul Vali Vesa sa faca afirmatia pe care a facut , nu ma asteptam ca altcineva sa-l sustina ....este regretabil ca Domnul Nitu este tratat astfel...eu il cunosc de foarte multi ani - de prin 79-80- nu am avut niciodata , nici un moment in care sa ma indoiesc de caracterul lui de OM , un om foarte respectat in orasul nostru , un om care a ajutat pe foarte multi .... desi a avut foarte multe succese pe linie profesionala...a ramas acelasi om modest..respectuos ...cinstit..si mai ales respectat...si Va rog sa nu uitati , CA AFACEREA ESTE AFACERE SI PENTRU EL....!!!!! SANATATE SI FIR INTIINS...!!!!

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: TATA NITU continua turul de forta....MACONKA...23-28 AUG

Mesaj de oanavictor »

bogkba scrie:MARE PESCAR...MARE CARACTER...Ce a facut la Cetariu dl Vesa?A vandut nada regulamentar,FIIND PRODUCATOR DE NADA!!
Domnul Vali Vesa are o mare problema
In loc sa caute motivele pentru care nu a prins peste echipa lui ,el crede ca Nitu nu a mai pescuit ca sa ajute echipa Pelicanul .]
Atat de mult sa dat la o parte si nu a mai pescuit ,astfel incat dimineata el a cantarit 12 pesti iar Pelicanul 4 [Madalin Barnea ]
Am cumparat 2,5 grunbel [130 lei]in timpul regulamentar pentru aprovizionare .
In momentul cumpararii Pelicanul era pe locul 2 . :!:
La sfarsitul concursului Pelicanul a fost pe 4 . :!:
TOT VALI VESA A SPUS REFERITOR LA ACEST SUBIECT CA DUMNEZEU I-L VA PEDEPSI PE VINOVAT DACA FAPTA EXISTA CU ADEVARAT .
PELICANUL A CASTIGAT MANSA DE LA SACEL :idea:
NITU A FOST ASA DE MULT PEDEPSIT DE DUMNEZEU INCAT A MAI CASTIGAT VREO 4 SAU 5 CONCURSURI DUPA ACEEA . :!:
DE ASA AJUTOR I-I DORESC LUI VALI VESA SA AIBE PARTE TOATA VIATA LUI .

Ps puteam sa dau si eu vina pe oricine la Lates ,deoarece in ultima noapte la ora 3 Pelicanul era pe 2 ,sa intamplat de nu a mai prins nimic si a terminat pe 4.
Dar acum daca ma gandesc bine .............parca Clujul a facut nu stiu ce ..............soimul a facuthttp://www.crapmania.ro/forum/posting.php?mode ... =2&p=84236# si el ceva ................carpingul nu mai vorbesc cate nenorociri a facut .........iar planetul a facut toate
combinatiile posibile ca sa nu se califice Pelicanul ............... :lol: :lol: :lol:
rusine ........clujul ..........rusine .............soimul ...........rusine ........carping ..........rusine planet ,tiu ca a-ti fost toti pe mana ca sa nu cumva sa se califice pelicanul .
uuuuuuuuuuuoooooooo..............uuuuuuuuuuuuuoooooooooooooo :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: TATA NITU continua turul de forta....MACONKA...23-28 AUG

Mesaj de barbumarius »

1- Vali nu va poate raspunde pt. ca este in concediu.
2- Nitu nu pt ca a vandut nada este acuzat ci pt ca a facut noncombat(nu a mai pescuit mai deloc iar cand a facut-o a dat in alta parte decat pe patul de nada pe care de altfel il vanduse la pelicani cu nada cu tot.
3-L-a batut Dumnezeu atunci cand a iesit din CN la el "acasa"(pe Bunget) fara sa prinda vreu peste.
4-Toti cei care erau la sediul fermei unde era tabara organizatorilor pot sa va confirme aceste lucruri(in spatele standului lui Nitu) si chiar ii rog sa o faca pt a incheia aceste discutii.


@ Victor Oana

Nu are nici o legatura daca vreti faptul ca nu ne-am calificat noi cu noncombatul lui Nitu.A mai spus-o si Vali si spun si eu inca o data, am pescuit prost si nu am fost organizati ca si lot.

PS -CONCLUZIE-

Nitu este un mare pescar dar caracterul arata ce este in stare sa faca omul pt. bani.Nu vreau sa spun mai multe din respect pt. varsta omului Nitu.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: TATA NITU continua turul de forta....MACONKA...23-28 AUG

Mesaj de oanavictor »

barbumarius scrie:
2- Nitu nu pt ca a vandut nada este acuzat ci pt ca a facut noncombat(nu a mai pescuit mai deloc iar cand a facut-o a dat in alta parte decat pe patul de nada pe care de altfel il vanduse la pelicani cu nada cu tot.

Barbule ,toata nada cumparata de la Nitu a fost 2,500 pentru care am platit 1.300.000.,nada care a fost impartita tuturor celor 3 echipe in mod egal .
Cum numesti tu non-combat daca el in dimineata urmatoare cantareste 12 crapi iar pelicanul 4 :!:
Cum putea sa se mute din patul de nada daca standurile au fost delimitate si cum puteau pelicanii sa pescuiasca pe patul lui de nada ,cumva i-au lasat arbitrii :!: :!:

3-L-a batut Dumnezeu atunci cand a iesit din CN la el "acasa"(pe Bunget) fara sa prinda vreun peste.

prea mica pedeapsa pentru asa de multe blesteme,plus ca dupa aia l-a rasplatit cu varf si indesat prin castigarea fara drept de apel a inca 4-5 concursuri ,bagandu-i in buzunar o caruta de bani .SAU POATE ASA RASPLATESTE DUMNEZEU PACATELE :!: :!:


4-Toti cei care erau la sediul fermei unde era tabara organizatorilor pot sa va confirme aceste lucruri(in spatele standului lui Nitu) si chiar ii rog sa o faca pt a incheia aceste discutii.

pot confirma ca Nitu dupa jumatatea concursului a pescuit in afara standului delimitat :?:
pot canfirma ca pelicanii au pescuit in standul lui Nitu :!: :!: :!:
Hai sa fim seriosi si sa gandim la rece ,ca daca voi prindeati peste acum nu mai puteati da vina pe pasarile calatoare,sau daca nu a-ti prins de vina sunt doar gandurile de pacat ..... ,asa .........neprinzand suficient .............las-o ca te faci de bacanie :lol: :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

ceangau alexandru
Mesaje: 148
Membru din: Joi Mai 29, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: sfantu gheorghe

Re: TATA NITU continua turul de forta....MACONKA...23-28 AUG

Mesaj de ceangau alexandru »

....din pacate , de la urmarirea unui concurs de pescuit din Ungaria ,unde am fost reprezentati cu onoare si succes de mai multe echipe din Romania , am ajuns din nou la bascalie , in loc sa ne mandrim ca , echipe ca TATA NITU-SBS TEAM, KING BAITS TEAM ROMANIA ,PVTV ROMANIA , nea reprezentat cu succes , si ca DANUBIUS a onorat concursul pana la sfarsit , incercam sa cautam nod in papura , ne legam de altceva decat esentialul.....un lucru sa nu uitati valoarea unui OM ca TATA NUTU este definita de o perioada foarte lunga , perioada in care a dat dovada ca este un OM deosebit , un profesionist desavarsit , un familist convins , cu o CREDINTA puternica ....si pana la urma asta conteaza !!!!!! Ps.....fiecare avem momente de ratacire...!!!!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: TATA NITU continua turul de forta....MACONKA...23-28 AUG

Mesaj de Vladut Mateianu »

@ceangau alexandru

ceea ce nu intelegi este faptul ca fiecare poate avea o optiune proprie asupra vietii (a pescuitului, a caracterelor, etc). de aceea, mai apar discutii contradictorii. asta nu inseamna ca cineva are ceva cu tine, polemica face parte din viata noastra cotidiana.
si ca sa inchei, afla ca eu tin foarte mult la pescarul nitu, am invatat foarte multe de la el.....
dar, consider ca antrenand lotul greciei a gresit. punct.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

ceangau alexandru
Mesaje: 148
Membru din: Joi Mai 29, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: sfantu gheorghe

Re: TATA NITU continua turul de forta....MACONKA...23-28 AUG

Mesaj de ceangau alexandru »

Vladut Mateianu scrie:@ceangau alexandru

ceea ce nu intelegi este faptul ca fiecare poate avea o optiune proprie asupra vietii (a pescuitului, a caracterelor, etc). de aceea, mai apar discutii contradictorii. asta nu inseamna ca cineva are ceva cu tine, polemica face parte din viata noastra cotidiana.
si ca sa inchei, afla ca eu tin foarte mult la pescarul nitu, am invatat foarte multe de la el.....
dar, consider ca antrenand lotul greciei a gresit. punct.
.....Asta inseamna ca toate VALORILE care au plecat in lume ...in diferite , sa zicem ramuri sportive-si nunumai-...si au concurat sau au pregatit alte echipe decat -cele romanesti- si la un moment dat au fost obligate sa se confrunte....sunt de condamnat...sper ca nu....pana la urma surplusul de valoare se exporta....!!!!! cred ca se poate inchide topicul ...SANATATE SI FIR INTINS !!!!!

bogkba
Mesaje: 160
Membru din: Mie Noi 11, 2009 19:07

Re: TATA NITU continua turul de forta....MACONKA...23-28 AUG

Mesaj de bogkba »

barbumarius scrie:1- Vali nu va poate raspunde pt. ca este in concediu.
2- Nitu nu pt ca a vandut nada este acuzat ci pt ca a facut noncombat(nu a mai pescuit mai deloc iar cand a facut-o a dat in alta parte decat pe patul de nada pe care de altfel il vanduse la pelicani cu nada cu tot.
3-L-a batut Dumnezeu atunci cand a iesit din CN la el "acasa"(pe Bunget) fara sa prinda vreu peste.
4-Toti cei care erau la sediul fermei unde era tabara organizatorilor pot sa va confirme aceste lucruri(in spatele standului lui Nitu) si chiar ii rog sa o faca pt a incheia aceste discutii.


@ Victor Oana

Nu are nici o legatura daca vreti faptul ca nu ne-am calificat noi cu noncombatul lui Nitu.A mai spus-o si Vali si spun si eu inca o data, am pescuit prost si nu am fost organizati ca si lot.

PS -CONCLUZIE-

Nitu este un mare pescar dar caracterul arata ce este in stare sa faca omul pt. bani.Nu vreau sa spun mai multe din respect pt. varsta omului Nitu.
Marius pe tata Nitu nu l-a batut Dumnezeu pt ca la Bunget a pescuit o singura data (poate tu ai pescuit de mai multe ori :idea: ),asa ca la Bunget am fost toti pedepsiti poate ca suntem romani.Daca tu crezi ca din cauza cateorva kg de grambel voi ati iesit din cursa atunci....

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: TATA NITU continua turul de forta....MACONKA...23-28 AUG

Mesaj de Dan Badarcea »

CE VA MAI PLACE :lol: :lol: :lol: :lol:
TATA NITU E UN MARE PESCAR,CU MULTE CONCURSURI CASTIGATE,UN CUNOSCUT PRODUCATOR DE NADA,(CU MULTE REZULTATE INTELEG DE LA PORUMBARI).
NU NADA,NU REZULTATELE I S-AU CONTESTAT AICI CI CARACTERUL.
AICI NU MAI POT SA COMENTEZ.
DUPA CELE INTAMPLATE,E UN mic om. :oops:
@CEANGAU!- va lasam sa-l exportati
@bogdan!-nu granbelul a fost cauza,dar din cate stiu tu nu ai fost la cetariu
@victor oana!-nea victore ,una din aia de o suta rosie :lol: :lol:
@serbu!-pustiule,iar ti-a luat bunica lego-ul de ai scapat in internet? :lol: :lol:
Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”