TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns

Cu cine veti vota in turul 2 ?

VICTOR PONTA
37
19%
KLAUS IOHANNIS
144
72%
NU VOTEZ
19
10%
 
Voturi totale: 200

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de pharaoh »

Marius Sârbu

Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de Viorel M »

cornelserbu scrie:apropo, de ce credea tampitul ala ca e mai serios daca citea o gramada de cifre la fel de tampite de pe maldarul ala de hartii?
intr-adevar, nici pe mine nu m-a convins niciunul, iar chestia ca iese ponta daca nu vin eu la vot mi se pare un slogan rasuflat...raman in continuare la vorbele lui mark twain :D
O fi rasuflat, insa cat se poate de adevarat.

Ipotetic vorbind, daca votul ar fi fost obligatoriu, Ponta nici nu s-ar mai fi prezentat, ar fi avut 0 sanse.

msimarian
Mesaje: 84
Membru din: Mie Mai 02, 2012 10:27
Puncte: 0
Localitate: cluj napoca

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de msimarian »

Viorel M scrie:
cornelserbu scrie:domnilor, pe mine m-au convins...raul cel mai mic este inexistent :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: Corect, Iohannis e prea moale ca sa fure. Ca o mai ciuguli si el putin, nesemnificativ comparativ cu Raul cel Mare.
Corect, dar smecheriile se invata repede cand ai profesori buni: Basescu, Blaga, Videanu, Berceanu, Blejnar, Anastase si multi altii :mrgreen:

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de Dani Hentiu »

Toata gasca din spatele lui Iohannis este o gasca de hoti, a lui Ponta la fel, din pacate in Romania daca facem parte dintr-un electorat nu vedem barna din ochiul nostru, doar paiul din ochiul celuilalt.
De 25 de ani suntem condusi de hoti si de corupti dar efectiv nu-i vedem.
Personal votez Ponta pt ca am senzatia ca face parte dintr-o structura care dupa ce fura mai lasa cateva firmituri fata de predecesorii din pdl care au parjolit tot in urma lor
Culmea, am de ales intre 2 hoti :)) si imi justific votul, sa-mi fie rusine...ma iau de urechi si ma pun la colt

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de gor965 »

DumiD scrie:......Esti suficient de inteligent sa realizezi ca nevotandu-l pe Iohannis il girezi pe Ponta in conditiile astea....
Ponta m-a convins ca e hot ... Iohannis nu m-a convins de nimic ... daca as merge la vot ar trebui sa votez doar CONTRA lui Ponta ... unde mama ma-sii mai e libertatea mea de alegere, cand sunt obligat sa votez contra unuia ? De asta-mi pare rau, ca nu avem optiuni viabile de vot ... o tinem intr-una cu votul asta impotriva lui X-ulescu. Cand ma uit cine e in spatele lui Iohannis, chiar nu am nici o tragere de imima sa votez contra lui Ponta. Mie m-i se par ambele tabere la fel de "mafioate" !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de gabi1 »

Admitand prin absurd ca legea m-ar obliga sa votez atunci as stampila "pe cant".
Nu ma poate obliga nimeni sa aleg intre cianura si injectie letala.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de Dani Hentiu »

Deseara la singurul post 100% independent B1tv, avem The Hangover 2, abia astept sa vad cum da Ponta de pamant cu Iohannis in mansa a 2-a, imi fac serile frumoase baietasii astia doi

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de gabi1 »

Dani Hentiu scrie:Deseara la singurul post 100% independent B1tv, avem The Hangover 2, abia astept sa vad cum da Ponta de pamant cu Iohannis in mansa a 2-a, imi fac serile frumoase baietasii astia doi
Moartea romanilor:circul/comedia si a englezilor...drama. :D
Paradoxul cu englezii este ca cei mai mari dramaturgi apartin mamei Rusia pe cand la romani paradoxurile sunt fara numar.
Ultima oară modificat Mie Noi 12, 2014 12:15 de către gabi1, modificat 1 dată în total.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

florinw
Mesaje: 105
Membru din: Vin Noi 17, 2006 22:39
Puncte: 0

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de florinw »

Dani Hentiu scrie:Deseara la singurul post 100% independent B1tv, avem The Hangover 2, abia astept sa vad cum da Ponta de pamant cu Iohannis in mansa a 2-a, imi fac serile frumoase baietasii astia doi
sper sa poti savura si urmatorii 5 ani daca iese ponta presedinde... : :) :)

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de Dani Hentiu »

Pastrati-va simtul umorului, in definitiv si altii reusesc sa si-l pastreze de 10 ani incoace

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”