TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns

Cu cine veti vota in turul 2 ?

VICTOR PONTA
37
19%
KLAUS IOHANNIS
144
72%
NU VOTEZ
19
10%
 
Voturi totale: 200

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de Digital »

Viorel M scrie:Ponta e f speriat zilele astea. A zis ca o sa faca tot ce a cerut Iohannis. Sa vezi ce o sa fie iar pisicut cand o mearga la neamt in birou. De, era smecher la dezbateri :)
Nu te imbata cu apa rece :wink: PSD lucreaza (au pierdut o lupta, nu si razboiul) mare atentie :wink:
Stima
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

acidutzu
Mesaje: 415
Membru din: Mar Sep 18, 2012 20:20
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de acidutzu »

Mos Craciun l-a invins pe mos gerila
Fişiere ataşate
6gzg3n.jpg
6gzg3n.jpg (46.86 KiB) Vizualizat de 1103 ori
"Invingatorii nu pierd niciodata"

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de ionut72 »

de unde pana unde admiri o mumie traseista politic care nu are nici o treaba cu asa zisa doctrina pe care o admiri
Il confunzi pe Ron Paul si, in general, in discutia despre libertarianism esti plin de confuzii! Inainte de a incerca sa discuti despre un subiect e bine, ca sa nu te faci de ras, sa incerci sa afli despre ce dracu e vorba in propozitie.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de gabi1 »

Harjoneala din dragoste... :lol:
Citez din clasici(DM). :wink: :)
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de DumiD »

ionut72 scrie:
de unde pana unde admiri o mumie traseista politic care nu are nici o treaba cu asa zisa doctrina pe care o admiri
Il confunzi pe Ron Paul si, in general, in discutia despre libertarianism esti plin de confuzii! Inainte de a incerca sa discuti despre un subiect e bine, ca sa nu te faci de ras, sa incerci sa afli despre ce dracu e vorba in propozitie.
cred ca vorbim de acelasi personaj care are mult mai mult in comun cu politicienii romani decat crezi tu. de exemplu, marele libertarian l-a facut si pe fiisu senator...un fel de Traian Basescu-Eba...toata familia e atat de competenta incat trebuie sa fie toti senatori, deputati, europarlamentari,crongressmani,primari, etc etc. sau daca vrei, il putem compara cu familia Ponta in care tata socru' e senator, fica e europarlamentar si ginerele deputat/prim-ministru. degeaba promovezi asa zisa doctrina libertariana cand tu esti congressman republican si fiitu e sanator si traiesc bine-mersi pe banii statului...se numeste IPOCRIZIE

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de gabi1 »

... tu esti congressman republican si fiitu e sanator si traiesc bine-mersi pe banii statului...se numeste IPOCRIZIE
Aici e de discutat, descendentii unui cal de curse nu cred ca pot fi inhamati la caruta chiar daca duc un picior putin stramb. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de DumiD »

gabi1 scrie:
... tu esti congressman republican si fiitu e sanator si traiesc bine-mersi pe banii statului...se numeste IPOCRIZIE
Aici e de discutat, descendentii unui cal de curse nu cred ca pot fi inhamati la caruta chiar daca duc un picior putin stramb. :wink:
sa-nteleg ca esti de acord cu arbitrii romani care-si lasa ecusoanele mostenire la odrasle chiar daca fac praf doua treimi din meciuri? Salomir,Avram,Craciunescu,Chivulete....

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de ionut72 »

marele libertarian l-a facut si pe fiisu senator...
Cum l-a facut, mah? A dat decret, "de maine fii-miu e senator" sau cum iti inchipui tu? Cum poti sa postezi asemenea gogosi cand, repet, tu habar n-ai despre ce e vorba in propozitie?

Si apoi cine ti-a spus tie ca un libertarian nu poate fi congresman? Sau ca fii-su trebuie musai sa imbratisesze aceeasi viziune politica? Sau ca n-are voie, la randu-i, sa ocupe o functie publica? Exact dintr-o pozitie publica poti lupta impotriva (cu cele mai multe sanse) statului. Ti-am spus ca faci confuzii, informatiile tale sunt povesti de net ale unor rataciti care plimba vorba de colo colo. Stii care e pozitia publica a lui Ron Paul (consecvent pentru micsorarea dimensiunii /agresiunii statului si pentru libertatile si drepturile individului), ce fel de intiative a avut si ce legi a sustinut?

Apoi, esti un pic confuz: cum adica "asa-zisa doctrina"? "Asa-zisa doctrina" e una bine definita, exista lucrari intregi care o explica. Ludwig von Mises, Friedrich Hayek, Carl Menger, David Friedman, Walter Block, Hans Herman Hoppe, Murray Rothbard iti spun ceva?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de gabi1 »

sa-nteleg ca esti de acord cu arbitrii romani care-si lasa ecusoanele mostenire la odrasle chiar daca fac praf doua treimi din meciuri? Salomir,Avram,Craciunescu,Chivulete....


Raportează acest mesaj
Daca ecusonul este obtinut pe criterii de competenta in urma unui examen corect nu am nimic de reprosat. Asta de facu praf meciul Stelei cu Tg. Mures fiul carui fost arbitru este?
Acum sa revin la controversa politica. Va faceti nervi gratuit discutand despre principii morale la politicieni in conditiile in care este evident ca se pisha pe noi imediat dupa ce am pus stampila in dreptul lor. Eu nu mai halesc vrajeala lor ieftina cu vom face, vom drege, fara sa vina cu solutii si sa le puna in practica. M-am saturat de motivatii gen, eu/noi am vrut insa opozitia/destinul/timpul probabil, nu au vrut... :oops:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: TURUL 2-CU CINE VOTAM ? SONDAJ PESCARI

Mesaj de DumiD »

ionut72 scrie:
Apoi, esti un pic confuz: cum adica "asa-zisa doctrina"? "Asa-zisa doctrina" e una bine definita, exista lucrari intregi care o explica. Ludwig von Mises, Friedrich Hayek, Carl Menger, David Friedman, Walter Block, Hans Herman Hoppe, Murray Rothbard iti spun ceva?
nu, nu citesc toti ratatii. asa-zisa pentru ca se poate rezuma la un singur cuvant : anarhie

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”