Unde se poate sta la cort pe litoral?

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

razvi
Mesaje: 142
Membru din: Lun Dec 20, 2010 20:27
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de razvi »

M-ar ajuta f mult daca ai face niște poze cu Lebada si cu Ena. Daca nu le poti incarca pe site, imi poti trimite pe whats app la 0722686401. Razvan Capanu
Mulțumesc baieti si pt celelalte locatii. Nu ma intereseaza piscina si alte facilitati. Lume mai putina, cort langa apa, chiar daca e la soare, astea ma intereseaza . Se incadreaza aceste locatii?

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de kelu84 »

Mereu cand ma duc spre Edighiol vad corturi vara pe plaja la Vadu si in sus spre Periboina. Chiar platesc amenzi toti???

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de pharaoh »

Da. Dar e mai mica decat o noapte de cazare :).
Marius Sârbu

pangi
pescar de competitie
Mesaje: 1070
Membru din: Joi Noi 01, 2012 9:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de pangi »

[quote="razvi"]M-ar ajuta f mult daca ai face niște poze cu Lebada si cu Ena. Daca nu le poti incarca pe site, imi poti trimite pe whats app la 0722686401. Razvan Capanu
Mulțumesc baieti si pt celelalte locatii. Nu ma intereseaza piscina si alte facilitati. Lume mai putina, cort langa apa, chiar daca e la soare, astea ma intereseaza . Se incadreaza aceste locatii?[
va salut ati ajuns in camp. Ena.

razvi
Mesaje: 142
Membru din: Lun Dec 20, 2010 20:27
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de razvi »

Perioada in care ma voi duce la mare este 14-16.08. Am primit poze de la colegul de forum, Pangi, iar din poze pare destul de aerisit campingul, deci ar fi o varianta destul de buna, numai ca un prieten s-a dus pe plaja de la Vadu week-end-ul trecut, si m-a facut sa ma gândesc ca se merita sa risc sa ma duc acolo. Adica pe plaja foarte, foarte multe corturi. Duminica dimineata au venit cei de la Garda de Mediu, numai ca la ei fiind curatenie pe langa cort, nu au avut probleme. Macar asa, cu amenzile, poate invatam si noi sa fim civilizati. Deci, mai mult ca sigur ma voi duce la Vadu, fiind plaja mai lunga și mai sălbatica.
Salutari

razvi
Mesaje: 142
Membru din: Lun Dec 20, 2010 20:27
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de razvi »

Salutare. Am ajuns pe plaja la Vadu asa cum mi-am propus. Vineri seara dupa ce m-am instalat, am făcut o baie in mare, si din momentul ala am știut ca va fi o super mini vacanta. Sâmbăta dimineata la ora 6.30 m-am trezit ca sa scot cateii sa isi faca nevoile :D, dupa care am mai facut o baie, undeva pe la ora 7. Super senzație. Au urmat o cafeluta, mancarica, iar când am ieșit din pavilion, in stanga mea vad un cort de pescar de crap, ca vorba aia, se disting fata de corturile obișnuite, si ii zic nevestemii ca ala sigur e pescar de crap, cand colo, cine iese din cort? Levi74(Liviu), asa ca vacanta se anunta si mai misto, gratare, discutii, si barfe despre pescuitul la crap :mrgreen:
Una peste alta, este adevărat tot ce am auzit despre aceasta plaja, Frumusete, salbaticie, si cel mai important, liniște. Plaja s-a mai aglomerat sambata, dar nu deranjant. Amenzi nu am plătit, nu a venit nimeni, dar am auzit ca au fost in zona. Cum e normal, mi-am strans gunoiul in saci, si l-am lasat in sat la Vadu.
Problema e ca am vazut un reportaj la Pro Tv, cum unii turisti(gunoaie) isi lasa gunoaiele pe plaja, astfel ca cica din 2016 se vor instala bariere, si nu vei mai avea voie cu masina in zona. Pacat de un asemenea loc frumos.
Daca vremea o sa tina cu noi, mai fac o iesire la sfarsit de saptamana. Prea a fost frumos, eu, nevasta, si cateii.
Ps: iubiti natura dacă vreti sa mai aveti parte de ea!

valeriu manole
Mesaje: 49
Membru din: Lun Mai 25, 2015 22:34

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de valeriu manole »

razvi scrie: Sâmbăta dimineata la ora 6.30 m-am trezit ca sa scot cateii sa isi faca nevoile :D,
Problema e ca am vazut un reportaj la Pro Tv, cum unii turisti(gunoaie) isi lasa gunoaiele pe plaja, astfel ca cica din 2016 se vor instala bariere, si nu vei mai avea voie cu masina in zona. Pacat de un asemenea loc frumos.
Daca vremea o sa tina cu noi, mai fac o iesire la sfarsit de saptamana. Prea a fost frumos, eu, nevasta, si cateii.
Ps: iubiti natura dacă vreti sa mai aveti parte de ea!
Sa intelegem ca ai strans si rahatul cateilor la plecare ?

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Si eu am fost la vadu acum 2 sau 3 saptamani, dar avNd copil de 2ani am preferat sa stau la cazare. Cand am ajuns pe plaja si i-am vazut pe cei cu corturile parca mi a parut rau ca am venit la cazare .. mi am propus sa fac si o iesire la cort anul asta, sa vad insa daca voi avea timp...
Critic echilibrat

razvi
Mesaje: 142
Membru din: Lun Dec 20, 2010 20:27
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Unde se poate sta la cort pe litoral?

Mesaj de razvi »

valeriu manole scrie:
razvi scrie: Sâmbăta dimineata la ora 6.30 m-am trezit ca sa scot cateii sa isi faca nevoile :D,
Problema e ca am vazut un reportaj la Pro Tv, cum unii turisti(gunoaie) isi lasa gunoaiele pe plaja, astfel ca cica din 2016 se vor instala bariere, si nu vei mai avea voie cu masina in zona. Pacat de un asemenea loc frumos.
Daca vremea o sa tina cu noi, mai fac o iesire la sfarsit de saptamana. Prea a fost frumos, eu, nevasta, si cateii.
Ps: iubiti natura dacă vreti sa mai aveti parte de ea!
Sa intelegem ca ai strans si rahatul cateilor la plecare ?
Culmea ca, chiar i-am strans, dar doar pe cei pe care cateii mei au binevoit sa ii producă pe aleile care dadeau spre plaja, ca nu aveam chef sa calce pe ei vreun turist care venea pe plaja, si sa se uite urat la mine, ca doar eram singurul din zona cu catei. Pe cei dupa camp doar nu era sa ii strang ca oricum erau si alti rahati produsi de oameni.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”