vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusine!!!

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusin

Mesaj de pharaoh »

Eu am vazut istorioara asa:
Dl. Vio pune un anunt in care spune de la inceput ca statia are probleme. Bogdan, vede pretul, vede si problema cu statia, dar se arata interesat sa cumpere setul. Intre timp, Vio are impresia ca a reperat statia si pluseaza cu asta la Bogdan. (Ce nu stim este daca Bogdan se hotarase sa o cumpere asa cum a fost anuntat initial sau s-a hotarat sa cumpere dupa ce s-a anuntat remedierea problemei).
Bogdan primeste statia si vede ca de fapt problema cu statia nu e rezolvata. De fapt e asa cum a fost in anunt cand el a fost interesat sa cumpere setul chiar cu inconvenientul asta. Daca intre timp a mai aparut si un senzor defect, problema, care era sensibila, a devenit si mai complicata. Nu se rezolva decat daca Bogdan isi primeste banii inapoi si returneaza setul.
Dar, nu va mai aruncati sa improscati cu noroi aiurea pe forum cand v-ati luat o teapa si din vina voastra. Cu mesaje private, sms-uri....Altfel, se intampla glumitze...care (de prost gust sau nu) au tot rol educativ. Cred ca asta l-a suparat si pe Vio. Poate daca discutia era purtata omeneste in plan privat, se termina demult cu bine.
Marius Sârbu

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2746
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusine!!!

Mesaj de PallBogdan »

pharaoh scrie:Eu am vazut istorioara asa:
Dl. Vio pune un anunt in care spune de la inceput ca statia are probleme. Bogdan, vede pretul, vede si problema cu statia, dar se arata interesat sa cumpere setul. Intre timp, Vio are impresia ca a reperat statia si pluseaza cu asta la Bogdan. (Ce nu stim este daca Bogdan se hotarase sa o cumpere asa cum a fost anuntat initial sau s-a hotarat sa cumpere dupa ce s-a anuntat remedierea problemei).
Bogdan primeste statia si vede ca de fapt problema cu statia nu e rezolvata. De fapt e asa cum a fost in anunt cand el a fost interesat sa cumpere setul chiar cu inconvenientul asta. Daca intre timp a mai aparut si un senzor defect, problema, care era sensibila, a devenit si mai complicata. Nu se rezolva decat daca Bogdan isi primeste banii inapoi si returneaza setul.
Dar, nu va mai aruncati sa improscati cu noroi aiurea pe forum cand v-ati luat o teapa si din vina voastra. Cu mesaje private, sms-uri....Altfel, se intampla glumitze...care (de prost gust sau nu) au tot rol educativ. Cred ca asta l-a suparat si pe Vio. Poate daca discutia era purtata omeneste in plan privat, se termina demult cu bine.
Am mentionat si o fac din nou...
Mai jos regasiti mailul in care domnul Viorel Leu sustine ca problema a fost remediata!
"> Salut Bogdan,
>
> Dupa cum ti-am promis revin cu pozele senzorilor.
> In caz ca te intrebi de ce ii vand iti spun ca am in plan sa achizitionez setul 4.1 Nash Siren RS 1 si vreau sa mai reduc din costuri.
> Senzorii sunt impecabili, am remediat si problema statiei azi (avea nevoie de reconfigurare).
> Pretul final este de 700 Ron, dupa cum ai vazut in magazine ajung la 1200.
>
> Astept parerea ta dupa vizualizarea fotografiilor.
>
> O seara buna in continuare,
>
> Viorel Leu
> 0730 177 934"

In anunt nu scrie ca statia trebuie reparata ci trebuie resetata...e cu totul si cu totul altceva!

Discutiile au fost purtate din partea mea cat se poate de omeneste in privat, dupa care am recurs la forum!
Mai jos postez si discutiile avute pe mail:

Pe Nov 13, 2014, la 09:18, Viorel Leu <vio79s@gmail.com> a scris:

Posteaza ce vrei, sa fii sanatos.
Deja din mesajele pe care le scrii rezulta ca ai ceva probleme cu lumea in general.
Pun pariu ca esti un neinteles de societate, un om atat de "pur" intr-o lume atat de murdara.
Pentru cultura ta: am vandut foarte multe produse pe crapmania.ro si nimeni nu s-a plans de calitatea lor.
Nu am pacalit niciodata pe nimeni si nici in cazul tau nu se aplica vreo exceptie.
In fine, cand nu stii sa citesti si nu ai nici capacitate de intelegere apar problemele.
Iti doresc insanatosire grabnica.

În data de 13 noiembrie 2014, 00:55, Bogdan Pall <pallbogdan@icloud.com> a scris:
Voi posta si voi posta totul!!! Nu voi posta pentru a-mi recupera banii...am inteles de la inceput ca nu iti sta in caracter sa fii corect!
Daca pe mine m-ai fraierit, macar sa nu o mai faci cu altii!
Esti pescar, stii ce inseamna asta cu tot amalgamul de lucruri frumoase pe care il are in componenta(din nou te rog...pune-te in locul meu si spune-mi ce simti!).
Daca eu trebuie sa invat sa citesc...lasa-ma sa-ti spun ca ar fi bine sa inveti sa te exprimi...nu doar sa-ti fie tie bine pe moment ci pentru a-ti fi bine si prin prisma oamenilor, colegilor si pescarilor cu care interactionezi!
Spune-mi un lucru... Cum te-ai simtit cand ti-am multumit, cand m-am bucurat pentru putinele momente pe care le-am avut la dispozitie...cand constiinta ta stia ce a facut?!
Nu ti-e strain acest termen...constiinta, nu?!
Fiecare pas...pas pe care-l faci cu stangul si care te va determina "sa te impiedici"...sa te gandesti la mine!!! Si de fiecare data, sa spui "imi cer scuze!"...nu pentru mine neaparat...un fraier...ci pentru constiinta ta, care e murdara!



Pe Nov 13, 2014, la 00:38, Viorel Leu <vio79s@gmail.com> a scris:

Posteaza ce vrei, unde vrei si scuteste-ma.
Invata sa citesti un anunt si pe urma sa vorbesti.
Atat timp cat problema a fost specificata in textul anuntului nu vei face altceva decat sa te dai in spectacol.
Ca sa nu mai vorbim ca imi si multumeai pe forum pentru calitatea produselor primite.
Trebuie sa te hotarasti si tu la un moment dat ce vrei...deocamdata te contrazici singur.....
Succes la postari!!!!

2014-11-13 0:14 GMT+02:00 Bogdan Pall <pallbogdan@icloud.com>:
Recunosti sau nu ca ai afirmat rezolvarea problemei semnalizarii si asta se intampla inainte de a trimite setul catre mine?!
Nu te supara...in anuntul initial nu ai scris absolut nimic legat de distanta la care statia receptioneaza senzorii...si daca tot e sa discutam de corectitudine, de ce nu ai scris ca nu receptioneaza nicio trasatura la o distanta mai mare de 50 de cm?!?!?!?!
Poate tu iti permiti sa arunci altfel cu banii decat mine...eu nu imi permit asta.
De ce cand te-am intrebat in clipa in care senzorii au ajuns la mine de aceasta problema si daca se rezolva prin schimbarea bateriei ai spus ca ori se rezolva ori sa consult un electronist?!?! Iti spun eu de ce...pentru ca stiai de aceasta problema si ca aceasta nu se va rezolva printr-o simpla resetare a statiei...
Sincer...dormi impacat cu gandul ca ai fraierit un om care isi dorea ceea ce ai scris si ai comunicat nu ceea ce stiai cu adevarat ca ai la vanzare?!
Ai puterea sa te pui in locul meu?! Doar pentru cateva momente...
Imi vreau banii inapoi...nu ii meriti, nu sunt ai tai! In caz contrar, o sa postez toate conversatiile pe crapmania sa vedem ce parere au si ceilalti colegi pescari...chiar si amicii si prietenii tai!
Daca toti ceilalti considera ca eu sunt cel care am gresit, o sa imi cer scuze in public fata de tine!
Si nu uita un lucru... Pentru orice faci in viata...platesti!

Pe Nov 12, 2014, la 23:43, Viorel Leu <vio79s@gmail.com> a scris:

Din ce vad eu in raspunsul englezului , iti spune ca doar in cel mai rau caz trebuie alta statie,
Daca vrei solutia propusa de mine citeste si intelege pentru totdeauna:

"""Stare impecabila, folositi 6 partide anul acesta.
Bonus conectori rapizi Prologic + baterii Duracel.
Mentionez ca statia trebuie reconfigurata, nu semnalizeaza toate trasaturile (in functie de distanta).""""


2014-11-12 22:43 GMT+02:00 Bogdan Pall <pallbogdan@icloud.com>:
Buna seara,

Mai jos regasiti pretul in Anglia pentru statia necesara avertizorilor pentru a fi ceea ce trebuiau sa fie (am cerut pret si la totalfishing si fishline)... Transportul mai costa 8.50 lire.
Ce parere averti?
Eu vad doua variante:
1. Suportati valoarea statiei aproximativ 300 de lei
2. Va returnez senzorii si imi primesc banii inapoi.
Astept punctul dumneavoastra de vedere.

O seara placuta,
Bogdan Pall


Început mesaj redirecționat:

De la: John Wordsworth <tacklemanjohn@gmail.com>
Dată: November 11, 2014 at 20:26:39 GMT+2
Către: Bogdan Pall <pallbogdan@icloud.com>
Subiect: Răs: Prologic polyphonic vtsw camo

Hi again.
Sorry I should have also said.
A new receiver is £40, but it may not need it. This is worst case.
Regards,
John
Reel Value
www.reelvalue.co.uk

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2746
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusine!!!

Mesaj de PallBogdan »

Mai jos regasiti mailul in care am semnalat problema...si in care omul considera ca eu l-am facut hot si nu mai stiu cum...

Buna seara,

Cred ca maine o sa am cea mai utrata partida de pescuit...
Am cumparat baterii noi la senzori si la statie...statia recepteaza si raspunde doar de langa senzori, la cativa centrimetri cu alte cuvinte statia e degeaba.
Pacat...am avut incredere in tine!

O seara placuta,

Bogdan

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusin

Mesaj de DumiD »

pharaoh scrie:Poate daca discutia era purtata omeneste in plan privat, se termina demult cu bine.
nu cred. a gasit teparu' motiv, ca sa nu cada de cacao p-aici, ca vezi dom'ne i-au fost ranite sentimentele de mare barosan care nu sta in 700 de lei si s-a hotarat sa-i dea o lectie cumparatorului. ne mai crede si prosti acest tepar. sa dea lectii de viata pe banii lui sau sa taca dracului din gura, ca nu suntem toti prosti p-aici !

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusin

Mesaj de osc1or »

Tepar CLAR!
Totusi Pall Bogdan, renunta la atitudinea asta de baiat indurererat care nu stie cum sa ii mai scrie teparului, doar doar il induioseaza sa ii dea banii inapoi.
Acest lucru nu se va mai intampla din pacate pentru tine...

Asta este riscul cand cumperi prin posta fara a putea vizualiza produsul. Am luat si eu teapa de la unu acum vreo 2 ani cu un set de Banax Helicon "impecabile" care au ajuns direct la gunoi..
E pacat ca exista si astfel de oameni printre noi.
Critic echilibrat

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2746
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusine!!!

Mesaj de PallBogdan »

Rog persoanele care au mai cumparat de la aceasta persoana sa ma ajute cu adresa acestui om! Merge si muntele la Mahomed...

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2746
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusine!!!

Mesaj de PallBogdan »

PallBogdan scrie:Rog persoanele care au mai cumparat de la aceasta persoana sa ma ajute cu adresa acestui om! Merge si muntele la Mahomed...
Am rezolvat cu cei de la Cargus care mi-au adus coletul!

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2746
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusine!!!

Mesaj de PallBogdan »

.....nu ai dreptul sa comunici adresa ....

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusin

Mesaj de pharaoh »

Ei, asta nu se face, chiar daca crezi ca e tepar, hot, etc. Mai urmeaza sa pui poze cu el in poola goala.
Marius Sârbu

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2746
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

vio97s (Viorel Leu) - TZEPAR CU CLASA!!! Sa-ti fie rusine!!!

Mesaj de PallBogdan »

Lumea trebuie sa se fereasca de el... Cine va vedea adresa asta sa stie a cui e!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”