www.total-fishing-tackle.com

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
tacheshun
Mesaje: 26
Membru din: Lun Iul 18, 2016 15:18
Puncte: 0
Localitate: Mogosoaia

Re: www.total-fishing-tackle.com

Mesaj de tacheshun »

Salutare!

Eu vreau sa laud acest magazin si in acelasi timp sa imi exprim si o frustrare fata de magazinele de la noi pentru diferenta de multe ori uriasa de pret pe care o gasim/le gasim la unele produse. In special cele mai scumpe.

Eu am comandat de la ei, prin ebay, 2 Nash Scope de 10" de 4,5lbs. M-a costat cu tot cu transport pana in 1800 de lei, ambele si au ajuns intr-o saptamana! Am platit cu PayPal. Ambalarea lor a fost foarte buna, intr-un cilindru foarte gros de carton si infasurate in bubble wrap(ma rog, pungi cu bule).
Daca as fi cumparat de la noi...din singurul magazin care comercializeaza Nash Scope, m-ar fi costat 2304 lei. Q.E.D.

Urmatoarele pe lista mea sunt niste mulinete Daiwa Tournament Entoh. Initial am vrut sa cumpar de la noi insa NU AM CUM sa fac acest lucru! As plati 500 de lei in plus pe mulineta!

Va rog sa verificati pe ebay la acest vanzator produsul Daiwa Tournament Entoh. Costa 1300 de lei cu tot cu transport in Romania, +conversie lei->lira + absolut orice comision vrei! In Romania aceasta mulineta nu costa sub 1800 de lei.

Acuma...eu incerc sa inteleg situatia magazinelor de la noi: preturi recomandate de catre furnizori, marja 0 de negociere, comenzi mici in raport cu alte tari mai din vestul Europei. Insa eu ca si consumator nu o sa platesc niciodata 500 de lei in plus doar pe ochi frumosi.

Imi cer scuze pentru acest rant.

Pace and love.
Marius Costache - 0725085121

Avatar utilizator
mircead
Veteran
Mesaje: 3076
Membru din: Dum Dec 12, 2010 15:29
Puncte: 0
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: www.total-fishing-tackle.com

Mesaj de mircead »

tacheshun scrie:Salutare!

Eu vreau sa laud acest magazin si in acelasi timp sa imi exprim si o frustrare fata de magazinele de la noi pentru diferenta de multe ori uriasa de pret pe care o gasim/le gasim la unele produse. In special cele mai scumpe.

Eu am comandat de la ei, prin ebay, 2 Nash Scope de 10" de 4,5lbs. M-a costat cu tot cu transport pana in 1800 de lei, ambele si au ajuns intr-o saptamana! Am platit cu PayPal. Ambalarea lor a fost foarte buna, intr-un cilindru foarte gros de carton si infasurate in bubble wrap(ma rog, pungi cu bule).
Daca as fi cumparat de la noi...din singurul magazin care comercializeaza Nash Scope, m-ar fi costat 2304 lei. Q.E.D.

Urmatoarele pe lista mea sunt niste mulinete Daiwa Tournament Entoh. Initial am vrut sa cumpar de la noi insa NU AM CUM sa fac acest lucru! As plati 500 de lei in plus pe mulineta!

Va rog sa verificati pe ebay la acest vanzator produsul Daiwa Tournament Entoh. Costa 1300 de lei cu tot cu transport in Romania, +conversie lei->lira + absolut orice comision vrei! In Romania aceasta mulineta nu costa sub 1800 de lei.

Acuma...eu incerc sa inteleg situatia magazinelor de la noi: preturi recomandate de catre furnizori, marja 0 de negociere, comenzi mici in raport cu alte tari mai din vestul Europei. Insa eu ca si consumator nu o sa platesc niciodata 500 de lei in plus doar pe ochi frumosi.

Imi cer scuze pentru acest rant.

Pace and love.
Salutare,
Ai dreptate, știm asta cu toții !
Mai bine zi cum sunt betele de 4,5, poți pescui la crap decent, sau le-ai luat pentru somn, spod sau Dunăre ?
Nu sunt un pescar grozav , dar ma simt grozav pe balta !

Avatar utilizator
tacheshun
Mesaje: 26
Membru din: Lun Iul 18, 2016 15:18
Puncte: 0
Localitate: Mogosoaia

Re: www.total-fishing-tackle.com

Mesaj de tacheshun »

mircead scrie: Salutare,
Ai dreptate, știm asta cu toții !
Mai bine zi cum sunt betele de 4,5, poți pescui la crap decent, sau le-ai luat pentru somn, spod sau Dunăre ?
Abia le-am luat de 1 saptamana. Am in minte sa pescuiesc cu ele si la crap pe baltile de langa Bucuresti dar si in Delta dupa crap/somn.

la prima vedere par foarte rigide. O sa revin cu mai multe detalii dupa cateva partide.
Marius Costache - 0725085121

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: www.total-fishing-tackle.com

Mesaj de nicuB »

Si eu am achizitionat de la ei patura groasa de la FOX. Coletul s-a ratacit si a ajuns in Germania (era perioada Craciunului, asta poate fi un motiv). M-au intrebat cum vreau sa procedam, imi returneaza banii sau imi retrimit coletul. Am vrut coletul, care a ajuns la mine fara probleme. Un prieten si-a luat de la ei 6 lansete shimano XS1 intensity. A platit 600 ron/lanseta cu tot cu transport. Fara comentarii....

Avatar utilizator
mircead
Veteran
Mesaje: 3076
Membru din: Dum Dec 12, 2010 15:29
Puncte: 0
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: www.total-fishing-tackle.com

Mesaj de mircead »

tacheshun scrie:
mircead scrie: Salutare,
Ai dreptate, știm asta cu toții !
Mai bine zi cum sunt betele de 4,5, poți pescui la crap decent, sau le-ai luat pentru somn, spod sau Dunăre ?
Abia le-am luat de 1 saptamana. Am in minte sa pescuiesc cu ele si la crap pe baltile de langa Bucuresti dar si in Delta dupa crap/somn.

la prima vedere par foarte rigide. O sa revin cu mai multe detalii dupa cateva partide.
Eu am luat iarna asta cateva seturi de lansete si cateva de mulinete, interesante, scule care nu au aparut sau abia ce au aparut in Ro (nimic Shimano) , daca ai chef putem sa ne vedem sa discutam asupra "jucariilor" , asta pentru ca vad ca suntem "conoraseni". :lol:
Cele bune.
Nu sunt un pescar grozav , dar ma simt grozav pe balta !

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

www.total-fishing-tackle.com

Mesaj de osc1or »

mircead scrie:
tacheshun scrie:
mircead scrie: Salutare,
Ai dreptate, știm asta cu toții !
Mai bine zi cum sunt betele de 4,5, poți pescui la crap decent, sau le-ai luat pentru somn, spod sau Dunăre ?
Abia le-am luat de 1 saptamana. Am in minte sa pescuiesc cu ele si la crap pe baltile de langa Bucuresti dar si in Delta dupa crap/somn.

la prima vedere par foarte rigide. O sa revin cu mai multe detalii dupa cateva partide.
Eu am luat iarna asta cateva seturi de lansete si cateva de mulinete, interesante, scule care nu au aparut sau abia ce au aparut in Ro (nimic Shimano) , daca ai chef putem sa ne vedem sa discutam asupra "jucariilor" , asta pentru ca vad ca suntem "conoraseni". :lol:
Cele bune.
Ce jucarii ti-ai mai luat nea Mircea?
:)

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

Avatar utilizator
mircead
Veteran
Mesaje: 3076
Membru din: Dum Dec 12, 2010 15:29
Puncte: 0
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: www.total-fishing-tackle.com

Mesaj de mircead »

6 seturi de lansete si 6 seturi de mulinete :wink: si accesorii..........
Nu sunt un pescar grozav , dar ma simt grozav pe balta !

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: www.total-fishing-tackle.com

Mesaj de Andrei91 »

Si ce modele sunt atat lansetele cat si mulinetele ? :D

Avatar utilizator
mircead
Veteran
Mesaje: 3076
Membru din: Dum Dec 12, 2010 15:29
Puncte: 0
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: www.total-fishing-tackle.com

Mesaj de mircead »

Andrei91 scrie:Si ce modele sunt atat lansetele cat si mulinetele ? :D
Ha, ha, ha chiar nu crezi .....
Baga un ochi aici :
http://www.crapmania.ro/forum/comentari ... 74-90.html

Despre bete vorbim alta data :wink:
Nu sunt un pescar grozav , dar ma simt grozav pe balta !

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: www.total-fishing-tackle.com

Mesaj de Andrei91 »

Chiar eram curios si eu sunt in cautare ...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”