Crapmania.ro • Vezi subiect - TUTORIAL REDIMENSIONARE FOTOGRAFII !!!!!

Ne aliniem la GDPR!

Vă aducem la cunoștință că www.crapmania.ro utilizează fișiere de tip cookie și alte tehnici similare pentru a asigura funcționarea site-ului și protejarea datelor dvs., pentru a vă oferi o experiență cat mai placută și personalizată, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul într-un mod anonim.

Le oferim partenerilor noștri de rețele sociale, de publicitate și de analiză a traficului informații cu privire la modul in care folosiți site-ul nostru prin intermediul cookie-urilor pe care ei le pot seta.

Înainte de a continua navigarea pe www.crapmania.ro, vă rugăm să citiți și să întelegeți conținutul Politicii de utilizare cookie și al Politicii de confidențialitate.

Prin continuarea navigării și utilizarea serviciilor noastre, vă exprimați acordul cu privire la Politica de utilizare cookie și la Politica de confidențialitate.

Ultima modificare: 29.05.2018
Crapmania.ro MIM TEAM S.R.L. - DoarPescuit - Importator și Distribuitor articole de pescuit

Acum este Mar Noi 13, 2018 7:16 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]

King Fish Dan Mitranescu

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Dum Ian 31, 2016 9:43 am 
Neconectat

Alin Galbenu scrie:
Dupa cum vedeti, tehnologia ne ofera foarte multe modalitati sa ne usuram munca. Tocmai din acest motiv, nu ar trebui sa mai existe anunturi fara imagini reale, pe motiv ca sunt prea mari si nu sunt acceptate de forum. :mrgreen:

Salut imi cer scuze pentru off topic dar intampin ceva probleme la postarea pozelor. Adica incarc poza toate bune si cand ii dau trimite , ma scoate din nou la panoul de autentificare, ma logez din nou incarc poza si aceeasi problema . Stice cineva cauza? Multumesc .
Stims si respect

Acum poti adauga anuntul tau de vanzare si pe http://www.crapmania.ro/anunturi - Ai mai multe sanse de a-ti vinde produsele

Sus

MesajScris: Dum Ian 31, 2016 10:48 am 
Neconectat
Moderator

Puncte: 0
Nu am intalnit problema asta pana acum. Ce browser folosesti? Incearca un restart la pc/laptop.

Sus

MesajScris: Dum Ian 31, 2016 7:06 pm 
Neconectat

Am reusit cu greu intr-un final folosesc tableta si nu e ptima data cand intampin asemenea problema
Stima

Sus

MesajScris: Lun Feb 08, 2016 7:40 pm 
Neconectat

http://www.resizenow.com/ro - este online si free.

Sus

MesajScris: Lun Feb 15, 2016 5:21 pm 
Neconectat
Moderator

Solutii exista.

Sus

MesajScris: Mie Dec 14, 2016 11:36 am 
Neconectat

Buna ziua,

Poate ajuta pe cineva, o solutie se numeste FACEBOOK. Faceti poze cu telefonul la ce rezoluti doriti, incarcati-le pe FB, salvati-le inapoi in telefon si apoi incarcati-le in noul anunt Crapmania. Poate este mai usor decat sa folosim Office-ul.

Sus

MesajScris: Joi Oct 05, 2017 9:30 am 
Neconectat

Solutie empirica pentru IOS:
Facut pozele cu telefonul, selectat din Camera Roll si trimise pe mail, mie. :) Dupa ce dai send, te intreaba la ce marime doresti sa le trimiti. Selectezi si le primesti pe mail in formatul dorit. :)

Sus

MesajScris: Lun Noi 20, 2017 4:30 pm 
Neconectat
Moderator

PENTRU CEI CARE FOLOSESC TELEFONUL

Imagine

Sus

MesajScris: Lun Dec 18, 2017 2:57 pm 
Neconectat
Site Admin

Puncte: 300
Un articol util vanzarilor din Bazar.

https://www.crapmania.ro/articole/recom ... site-48068

Sus

MesajScris: Sâm Ian 13, 2018 10:27 am 
Neconectat

Recomand pentru redimensionare fotografii IrfanView, este free si are suport/pluginuri pentru foarte multe formate de fisiere:
http://www.irfanview.com/

De asemenea la redimensionare are suport pentru resize cat si resample(calitate mai buna).

Una dintre functiile cele mai importante daca avem foarte multe poze de redimensionat (50, 100, 1000 etc) este suportul pentru bulk resize/rename , adica putem selecta dimensiunile dorite(procente, pixeli etc) si un set de imagini, utilitarul va face redimensionarea pentru toate imaginile fara sa fie nevoie de prelucrarea individuala a fiecarui fisier.

Sus

WLC Carp
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]