rusinica

https://marelepescar.ro/

Moderatori: Dan Mateianu, marelepescar.ro

robertn
Mesaje: 17
Membru din: Dum Iul 05, 2015 10:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

rusinica

Mesaj de robertn »

Astazi personalul magazinului fizic marele pescar mi-a lasat un gust amar. Pe data de 8 am fost in magazin si am cumparat diferite maruntisuri in valoare de 160 lei , ajungand acasa am observat ca am luat 2 plicuri de vartejuri mai mari decat imi trebuiau precum si faptul ca am uitat sa imi cumpar ceva. Astazi, la 40 ore de la data cumpararii , avand drum prin zona , am zis sa trec pe la ei si sa returnez cele doua plicuri de vartejuri si sa imi cumpar ce imi lipsea. Raspunsul personalului m-a dezamagit ," nu se pot returna produsele decat in maxim 24 ore de la data cumpararii ". Nu vreau sa generalizez fiindca baietii de pe raion sunt foarte amabili dar atitudinea si lenea celui de la casa mi-a lasat un gust amar. Sunt convins ca se putea returna avand bonul dar de' lenea e cucoana mare.

Avatar utilizator
marelepescar.ro
Mesaje: 80
Membru din: Lun Mai 02, 2011 23:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: rusinica

Mesaj de marelepescar.ro »

In primul rand va multumim pentru mesaj. Nemultumirile clientilor ne ajuta sa ne imbunatatim activitatea si astfel va vom putea servi mai bine pe viitor.

Desi colegul cu care ati interactionat a actionat conform legii care prevede ca produsele achizitionate in magazinul fizic pot fi returnate in maxim 24 de ore, nu dorim sa fim asemenea politistului care va amendeaza pentru ca circulati cu 61 km/h intr-o zona de 50 km/h.

Ne pare rau pentru situatia creata si va cerem scuze. Va asteptam la magazin - cand mai aveti drum prin zona - pentru a solutiona problema aparuta.

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: rusinica

Mesaj de Genes Florin »

Nu ma pot abține.
Sunt subiectiv, magazinul are dreptate.
Dacă doua plicuri de accesorii sunt problema...pas sa te lași de pescuit
Balta Puiesti

robertn
Mesaje: 17
Membru din: Dum Iul 05, 2015 10:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: rusinica

Mesaj de robertn »

OK ......... pai atunci nu imi ramane decat sa imi cer scuze , am crezut ca termenul pt returnarea produselor este mai mare si nu a vrut vanzatorul sa le primeasca din comoditate.
In ceea ce priveste raspunsul dl. Genes Florin , daca imi explica de ce in conditiile in care oricum reveneam la magazin pt a cumpara ceea ce omisesem sa cumpar ,trebuia sa arunc 22 lei , crezand ca se pot returna .......... dar de' trebuie sa se gaseasca unu care sa comenteze pe langa. Paradoxal si eu am comentat aiurea motiv pt care imi cer scuze.
PS nu pot sa ma las de pescuit fiindca ma pasioneaza si numai anul asta am cheltuit peste 15.000 lei in produse pt pescuit( pt dvs , dl. Genes Florin , 15.000 lei inseamna 150 milioane ).

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

rusinica

Mesaj de osc1or »

robertn scrie:pt dvs , dl. Genes Florin , 15.000 lei inseamna 150 milioane
E clara treba domn'le! Ai de unde!
Cicalaca cichi cea! Faraoanee!



Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

mironalin
Mesaje: 36
Membru din: Joi Mar 26, 2015 15:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: rusinica

Mesaj de mironalin »

robertn scrie: PS nu pot sa ma las de pescuit fiindca ma pasioneaza si numai anul asta am cheltuit peste 15.000 lei in produse pt pescuit( pt dvs , dl. Genes Florin , 15.000 lei inseamna 150 milioane ).
Si ti se pare mult? Eu atat dau pe 1 kg de bile, din alea care prind mult si mare.
Si mai faci gat pentru un plic de nimicuri, ce va mai placeee.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

rusinica

Mesaj de osc1or »

mironalin scrie: Eu atat dau pe 1 kg de bile, din alea care prind mult si mare
Vad ca si tu esti jmeker international.
Ca va mai place viata.
:)

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: rusinica

Mesaj de Lucian SV »

mironalin scrie:Eu atat dau pe 1 kg de bile, din alea care prind mult si mare.
subţire, ai prins promoţia aia cu gold. habar nu ai de alea diamantate. prind mai mult şi mai mare!

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: rusinica

Mesaj de RazvanG »

Eu nu înțeleg de ce îl luați la bășcălie pe om, adevărat vorbesc.
Când o sa înțelegeți ca în aceasta lume, banii, pana sa treacă în conturile magazinelor de profil, sunt la noi în buzunar?
Când o sa înțelegeți ca este dreptul fiecăruia sa ceara socoteala pe ceea ce a plătit?
Nu contează dacă este un leu sau o mie.
La pușcărie intri și dacă furi un leu și dacă furi o mie.
Învățați sa prețuiți faptul ca va intra un client în magazin, în alimentara, în frizerie, nu ca se duce în alte prăvălii.
Faptul ca a ales sa intre la voi în prăvălii, este un semn de încredere și nu unul de prosteala.
Eu știu asa: vorbeam absolut la fel cu cel care cumpăra un ou sau o sticla de Whisky. Îmi intrau bani și nicidecum la concurență.
Prietene care ai fost la Marele Pescar, este dreptul tău sa ceri explicații. Ai plătit ceva și trebuie sa ai satisfacții de pe urma acelei plăti, indiferent de sumă.
Nu vreau sa cert pe absolut nimeni, nu am întâmpinat astfel de probleme im niciun magazin de profil, este strict o părere personala.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: rusinica

Mesaj de eugen dragnea »

marelepescar.ro scrie:In primul rand va multumim pentru mesaj. Nemultumirile clientilor ne ajuta sa ne imbunatatim activitatea si astfel va vom putea servi mai bine pe viitor.

Desi colegul cu care ati interactionat a actionat conform legii care prevede ca produsele achizitionate in magazinul fizic pot fi returnate in maxim 24 de ore, nu dorim sa fim asemenea politistului care va amendeaza pentru ca circulati cu 61 km/h intr-o zona de 50 km/h.

Ne pare rau pentru situatia creata si va cerem scuze. Va asteptam la magazin - cand mai aveti drum prin zona - pentru a solutiona problema aparuta.
Mare sef de "trib"...citeste legea comertului in Romanica asta "mica" si "abuzata" inainte sa te dea in judecata vre-unul si sa-ti ia si "firimiturile" pe care le-ai pus deoparte cu greu de la pescarii cu dare de mana... clientul are 60 de zile calendaristice sa-ti returneze produsul in ambalajul original doar pentru ca asa vrea "aia" a lui si 30 zile calendaristice pentru ca nu este multumit de produsul deja folosit (fara sa fie nevoie sa se justifice!),iar daca chiar vrea sa-si bata joc de voi,va returneaza un produs in baza garantiei pe diverse motive si sunteti obligati de lege ca in termen de 30 de zile sa rezolvati problema...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MARELEPESCAR.RO”