PARTIDE DE PESCUIT MOARA VLASIEI 2

Moderator: Victoras Petcu

Încuiat
Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de popescu59 »

Foarte frumos felicitari . Am o nedumerire de ce cind ai scos pestele intrebau colegii daca dai la lingurita????
La ce se refereau? Se poate sa fi crezut asta din cauza mulinetei folosite care aduce a mulineta de spining ???

Avatar utilizator
dynamo
Mesaje: 97
Membru din: Mar Ian 04, 2011 12:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de dynamo »

popescu59 scrie:Foarte frumos felicitari . Am o nedumerire de ce cind ai scos pestele intrebau colegii daca dai la lingurita????
La ce se refereau? Se poate sa fi crezut asta din cauza mulinetei folosite care aduce a mulineta de spining ???
Eu am filmat,cel care l-a prins este un prieten incepator in ale crapului,el mai mult da la rapitor.Avea vreo 3 mulinete de rapitor.Intamplator avea si trusa cu lingurite la el si asa am reusit sa recuperez cu o lingurita spomb-ul din apa
Cele 4 minuni ale femeii:se uda fara sa intre in apa,sangereaza fara sa se taie,dau lapte fara sa pasca,si vorbesc fara sa fie intrebate

Avatar utilizator
cea mai buna
Mesaje: 193
Membru din: Sâm Dec 19, 2009 23:23

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de cea mai buna »

popescu59 scrie:Am o nedumerire de ce cind ai scos pestele intrebau colegii daca dai la lingurita????
La ce se refereau? Se poate sa fi crezut asta din cauza mulinetei folosite care aduce a mulineta de spining ???


Esti bestial de praf!
Tine-o tot asa!
When nothing is sure, everything is possible.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de popescu59 »

Daca ai fi un tip cit de cit la locul tau spunem asa nu ai sta ascuns in spatele unui yd aiurea si ai face comentarii la fel de prost facute .
Te-ai pus cu teroarea pe mine si sincer iti spun ma doare direct in p------- de tine si comentariile tale de 2 lei .
E o vorba ciinii latra ursu merge .Poti sa latrii cit vei vrea , eu repet MV2 este balta nr 1 din jurul bucurestiului .
Si mai ales de cind s-a postat rezultatele de pe Tincabesti chiar m-am convins dupa o jumatate de zi 1 peste prins , aoleuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu chemati mascatiiiiiiiiiiiiiii sa scoata pestele. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Daca o tin in ritmul asta se vor prinde 10 pesti tot cocncursul.
Daca la sf concursului are si Tincabestiul 6 TONE adica 6000 kg peste prins promit solemn ca nu mai fac nici un comentariu.
Dar pina atunci MARGETI LA PESCUIT nu mai faceti comentarii de pe cea ce cititi pe net.

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de matei1971 »

popescu59 scrie:Daca ai fi un tip cit de cit la locul tau spunem asa nu ai sta ascuns in spatele unui yd aiurea si ai face comentarii la fel de prost facute .
Te-ai pus cu teroarea pe mine si sincer iti spun ma doare direct in p------- de tine si comentariile tale de 2 lei .
E o vorba ciinii latra ursu merge .Poti sa latrii cit vei vrea , eu repet MV2 este balta nr 1 din jurul bucurestiului .
Si mai ales de cind s-a postat rezultatele de pe Tincabesti chiar m-am convins dupa o jumatate de zi 1 peste prins , aoleuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu chemati mascatiiiiiiiiiiiiiii sa scoata pestele. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Daca o tin in ritmul asta se vor prinde 10 pesti tot cocncursul.
Daca la sf concursului are si Tincabestiul 6 TONE adica 6000 kg peste prins promit solemn ca nu mai fac nici un comentariu.
Dar pina atunci MARGETI LA PESCUIT nu mai faceti comentarii de pe cea ce cititi pe net.

Să îi explice cineva de la ce cantitate se punctează pe Tancabesti!

Lasa-ne si du-te la pescuit, nu mai umple forumurile cu aberaţiile tale!
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Lucian Manea »

Popescule... SUCCES, BAFTA su NOROC la primul tau concurs luni.

Sper sa nu il faci pe VM sa renunte la organizat concursuri din cauza aberatiilor tale.

Tu chiar nu vezi ca pe zi ce trece sunt tot mai multi care iti spun ca ESTI PRAF.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de popescu59 »

Mai Luciane mergi la pescuit si de acolo sau dupa aceea da lectii la oameni NU MAI DA TU LECTII LA PESCARII CARE SUNT LA CONCURSURI fara ca tu macar sa stii ce este si cum este la acel concurs .
Nu conteaza ca eu sunt facut praf conteaza ca am vointa si mai ales conteaza ca recunosc CA VREAU SA PARTICIP CA SA INVAT , si ca merg la pescuit fiindca practia este totul in acest frumos sport.
Sunteti o grupa care mergeti pe balti o data pe an si in acest interval intrati si dat SFATURI DE MARI PESCARI cind voi cel putin sunt balti pe care nici macar nu ati calcat dar aveti voi sfaturi sa dati la oamenii care pescuiesc acolo.
Nu sunt de acord cu cei ca voi care stati si cititi de pe net si dupa aceea va bagati in o gramada de subiecte fara ca macar sa fi practicat ceva referitor la acel subiect . Gasesc corect ca aceela care are o experienta traita de el e normal sa explice si sa dea sfaturi aici NU VOI CARE CITITI PE NET si dupa aceea hop si voi in discutie.
Problema ca sunt eu praf este numai si numai problema mea dar este o MARE DIFERENTA INTRE MINE SI VOI care nici macar nu stiti cind intrati intr0o discutie despre o problema de la o balta daca pe acea balta s-a topit gheata , SI ATUNCI CE CONVERSTIE PUTEM FACE NOI DESPRE ACELE SUBIECTE CIND VOI NU STITI CULOAREA LA APA.
Multumesc mult pentru grija ce mi-o poarta multi pe aici dar va repet PURTATI DE GRIJE VOUA SI FAMIILILOR VOASTRE asa e normal si corect SI LASATI PE ALTI SA TRAIASCA CUM VOR EI .
Eu unul am ce sa maninc am ce sa imbrac familia mea la fel avem ceva bani sa ne inscriem si noi la cite un concurs ,am ceva banuti sa merg si eu de 2-3 ori pe sapt la pescuit deci sincer sunt indreptatit sa fac ceva comentarii pe acest forum unde ma mai pricep si eu , SI NU IMI ESTE JENA SAU RUSINE SA RECUNOSC CA INVAT, INVAT INVAT MEREU dar din practica nu din povesti citite pe net .

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Lucian Manea »

Popescule, de unde stii tu de cate ori merg eu sau altii de pe aici pe balta ?

Iti repet - tu zici ca mergi de 2-3 pe saptamana la peste. Sa stai 12 ore pe balta/partida nu se numeste pescuit la crap.
Ca tot spuneai ca vrei sa inveti, pescuitul la crap inseamna timp (adica sa ai timp liber 2-3 zile care sa le stai pe balta non-stop). Partide de cateva zile. Nu de dimineata pana seara cu vaporasul. Si peste 2 zile din nou.

Tot respectul pt tine ca vrei sa inveti. Sunt f multi cei care invata aici pe forum, si eu, si altii - dar ne exprimam intr-unn fel si nu facem pe desteptii atunci cand intrebam ceva.
Iti spunea cineva mai sus ca pe Tancabesti se puncteaza doar de la o anumita greutate - mai exact de la 10 kg in sus/bucata. Intereseaza-te inainte sa acuzi si sa faci afirmatii.
Pe un alt topic toata lumea iti spunea ca daca plantezi cu bait-ul sau cu frana de atac ti se va rasuci firul si fa fi foarte afectat. Inclusiv Gabi Tomulescu (campion national 2011). Tu nu, ca nu e asa. Cum poti sa afirmi ceva si sa te contrazici aiurea.
Pe un alt topic i-ai spus unui om ca fiitu a aruncat lejer 150 metrii cu niste FL-uri si omu vroia sa le cumpere. S-a dus le-a testat si surpriza...a aruncat vreo 90 de metrii (distanta normala zic eu).

Nu iti da nimeni lectii, nu are (avea) nimeni nimic cu tine daca nu te dai destept si nu o comiti. Greselile si tampenile pe care le debitezi sunt lucruri banale. Nu trebuie sa stai prea mult pe balta ca sa le stii. De asta sar toti pe tine.

SI nu iti mai da cu presupusu cat stau eu sau altu pe balta. Asta e o alta greseala.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Cristian Stanoi
Pescar de competitie
Mesaje: 649
Membru din: Mie Ian 19, 2011 15:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de Cristian Stanoi »

popescu59 scrie: Problema ca sunt eu praf este numai si numai problema mea .
Foarte corect ceea ce spui, dar daca e asa cum ai spus mai sus atunci cred ca ar trebui sa ne cam lasi in pace si sa iei o pauza de la activitatea ta desfasurata pe acest forum sau cel putin sa incerci sa postezi mai rar si doar in topicurile in care ai ceva de spus cu adevarat.
Si daca tot se numeste forumul asta "Crapmania" pune la avatar o poza cu un crap ca de somnu' de 38 ne-am saturat.
Clubul Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
cea mai buna
Mesaje: 193
Membru din: Sâm Dec 19, 2009 23:23

Re: Moara Vlasiei 2

Mesaj de cea mai buna »

Mai Popescule de vara, o sa ne fie dor de tine si aberatiile tale, de luni esti pe Moara la concurs.
Iti urez MULTA BAFTA, la cat de priceput te crezi sigur bati recordul baltii!
When nothing is sure, everything is possible.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MOARA VLASIEI 2”