amestec de boilisuri

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
bcristache
Mesaje: 145
Membru din: Mar Noi 27, 2012 16:03
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

amestec de boilisuri

Mesaj de bcristache »

buna ziua...azi mi-am facut ordine in dulapul cu nade si momeli..am foarte multe resturi de nada pelete si boilisuri..oare trebuie sa le arunc?..sau sa le amestec intr-un mare mix?..ce ziceti?..va rog sa ma ajutati cu ceva pareri..multumesc..

valentin10
Mesaje: 29
Membru din: Dum Noi 03, 2013 17:04

Re: amestec de boilisuri

Mesaj de valentin10 »

bcristache scrie:buna ziua...azi mi-am facut ordine in dulapul cu nade si momeli..am foarte multe resturi de nada pelete si boilisuri..oare trebuie sa le arunc?..sau sa le amestec intr-un mare mix?..ce ziceti?..va rog sa ma ajutati cu ceva pareri..multumesc..
Salut!

Eu zic sa nu le arunci... daca nu le folosesti, poate le vinzi... ti le cumpar eu.. :D

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: amestec de boilisuri

Mesaj de DumiD »

4 topicuri pentru niste resturi....arunca-le :lol:

bcristache
Mesaje: 145
Membru din: Mar Noi 27, 2012 16:03
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: amestec de boilisuri

Mesaj de bcristache »

OK..O SA LE ARUNC...DAR SA STII CA NU E CAZUL SA RAZI DE MINE...AM PUS O INTREBARE..ATAT..DACA TE DERANJEAZA IMI CER SCUZE..NU AM STIUT CA E FORUMUL TAU..

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: amestec de boilisuri

Mesaj de razvan u. »

Nu arunca nimic. Amesteca-le si nadeste si ele.
Se gasesc pe net articole despre "farfurii de nada".
Unul foarte interesant este scris de Ali Hamidi...il gasesti pe carponline...
C. S. PELICANUL

ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: amestec de boilisuri

Mesaj de ovideli »

bcristache scrie:sau sa le amestec intr-un mare mix?..ce ziceti?..va rog sa ma ajutati cu ceva pareri..multumesc..
pai eu zic sa le amesteci, sa le stropesti cu ceva lichide naturale sau ce vrei tu si sa nadesti cu ele (vezi ca vor absorbi foarte mult lichid, banuiesc ca sunt tari si foarte uscate chiar daca sunt resturi de nada)
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: amestec de boilisuri

Mesaj de Dan Serban »

bcristache scrie:buna ziua...azi mi-am facut ordine in dulapul cu nade si momeli..am foarte multe resturi de nada pelete si boilisuri..oare trebuie sa le arunc?..sau sa le amestec intr-un mare mix?..ce ziceti?..va rog sa ma ajutati cu ceva pareri..multumesc..
Eu fac asta la fiecare sfarsit de sezon, de obicei la ultima partida strang toate resturile si le amestec fie ca e vorba de boilies-uri(solubile, tari, ready made-uri, fishmeal sau birdfood), pelete sau seminte.
Din punctul meu de vedere nu ai ce sa strici..
Pescar de rând

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: amestec de boilisuri

Mesaj de Alin Galbenu »

E pacat sa le arunci. Momeste cu ele, baga-le in saculeti.
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”