Boilies calitativ?

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Boilies calitativ?

Mesaj de petre iulian »

@ Florinxpx

eu zic sa nu te mai `chinui degeaba ......
Vi pe o balta unde ma vezi pe mine in concurs si te las sa alegi ce vrei ca nada din tot ce am eu la mine :D
Si ca sa fie mai `interesant pentru toti clientii nostrii , .... oricand , in orice concurs fac schimb cu nada cumparata de ei de la 4Carp cu ce nada folosesc eu in acel concurs . Singura conditie este ca schimbul sa fie pe acelas sortiment (tari-solubile ) , aceeas gama (magnum ,extasy ,storm etc ) si aceeas marime (20-24 mm) . Va astept pe toti care nu cred ca eu folosesc aceeas nada sa facem schimb ....

Am mai auzit de la o gramada povesti ca vindem ceva si noi folosim altceva si poate asa se poate lamurii aceste "povesti nemuritoare " :D (Adevarul ca se practica asta dar nu e cazul la noi... )

Am lansat cluburilor de pescuit care participa la CN oferta (la nada ), ca daca vor suntem dispusi ca toata nada s-o incarce ei intr-o duba si pe urma sa ne aprovizioneze ei pe noi (Green Lake ) direct pe stand la CN din ce cutii vor ei de nada ...Aici e mai rau cu "povestile nemuritoare " ,gen ca nu cumpar de la 4Carp pt. ca au si ei lot la CN si ne face "manevra la bile " :lol: .

Sa trecem si parte `tehnica ....

Degeaba-ti dau nada buna si de calitate daca nu sti s-o folosesti corect . Trebuie sa sti unde trebuie nadit , cand trebuie nadit , cat trebuie nadit si multe alte chestii care tin de experienta . Pescarul este foarte `mandru .... Cand nu prinde are doua variante : nu a fost nada buna si nu a fost locul bun . Niciodata nu este el de vina pentru insucces :D . In `stilul asta de gandire , te pacalesti singur si nu o sa evoluezi prea repede ...

La parte `tehnica intra si monturile folosite si la fel zic .....degeaba ai nada minune daca nu folosesti montura corecta pt. acel stand de pescuit ...Sunt multe de discutat dar trebuie sa plec la servici ca sa rulez sa aveti voi/eu cu ce pescuii in concursuri :lol:

O dimineata buna si va astept la targ la o cafea sa mai discutam .... :wink:

ps. o litera , o virgula , un punct mai adaugati si voi in plus /minus cand cititi ca nu corectez nimic si nu mai recitesc tot ...
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies calitativ?

Mesaj de pescarusull »

Chestia asta cu nada vecinului am patit-o si eu.
Standul din stanga prindea moderat, cel din dreapta prindea bine.
M-am dus la vecin sa trag cu ochiu' sa vad la ce da.
A observat si el ca la mine nu trage si foarte amabil mi-a dat cateva bile de carlig si pasta solubila din care folosea.
La sfarsitul partidei de pescuit eu aveam acelasi numar de pesti. Adica zero.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Boilies calitativ?

Mesaj de gabi1 »

pescarusull scrie:Chestia asta cu nada vecinului am patit-o si eu.
Standul din stanga prindea moderat, cel din dreapta prindea bine.
M-am dus la vecin sa trag cu ochiu' sa vad la ce da.
A observat si el ca la mine nu trage si foarte amabil mi-a dat cateva bile de carlig si pasta solubila din care folosea.
La sfarsitul partidei de pescuit eu aveam acelasi numar de pesti. Adica zero.
:lol: :lol: Te-a luat şi la mişto cu pasta şi bilele de cârlig. Daună totală. :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Florinxpx
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mar 11, 2018 21:31

Re: Boilies calitativ?

Mesaj de Florinxpx »

petre iulian scrie:@ Florinxpx

eu zic sa nu te mai `chinui degeaba ......
Vi pe o balta unde ma vezi pe mine in concurs si te las sa alegi ce vrei ca nada din tot ce am eu la mine :D
Si ca sa fie mai `interesant pentru toti clientii nostrii , .... oricand , in orice concurs fac schimb cu nada cumparata de ei de la 4Carp cu ce nada folosesc eu in acel concurs . Singura conditie este ca schimbul sa fie pe acelas sortiment (tari-solubile ) , aceeas gama (magnum ,extasy ,storm etc ) si aceeas marime (20-24 mm) . Va astept pe toti care nu cred ca eu folosesc aceeas nada sa facem schimb ....

Am mai auzit de la o gramada povesti ca vindem ceva si noi folosim altceva si poate asa se poate lamurii aceste "povesti nemuritoare " :D (Adevarul ca se practica asta dar nu e cazul la noi... )

Am lansat cluburilor de pescuit care participa la CN oferta (la nada ), ca daca vor suntem dispusi ca toata nada s-o incarce ei intr-o duba si pe urma sa ne aprovizioneze ei pe noi (Green Lake ) direct pe stand la CN din ce cutii vor ei de nada ...Aici e mai rau cu "povestile nemuritoare " ,gen ca nu cumpar de la 4Carp pt. ca au si ei lot la CN si ne face "manevra la bile " :lol: .

Sa trecem si parte `tehnica ....

Degeaba-ti dau nada buna si de calitate daca nu sti s-o folosesti corect . Trebuie sa sti unde trebuie nadit , cand trebuie nadit , cat trebuie nadit si multe alte chestii care tin de experienta . Pescarul este foarte `mandru .... Cand nu prinde are doua variante : nu a fost nada buna si nu a fost locul bun . Niciodata nu este el de vina pentru insucces :D . In `stilul asta de gandire , te pacalesti singur si nu o sa evoluezi prea repede ...

La parte `tehnica intra si monturile folosite si la fel zic .....degeaba ai nada minune daca nu folosesti montura corecta pt. acel stand de pescuit ...Sunt multe de discutat dar trebuie sa plec la servici ca sa rulez sa aveti voi/eu cu ce pescuii in concursuri :lol:

O dimineata buna si va astept la targ la o cafea sa mai discutam .... :wink:

ps. o litera , o virgula , un punct mai adaugati si voi in plus /minus cand cititi ca nu corectez nimic si nu mai recitesc tot ...

Am tot citit postările Dvs și nu contest calitatea colegilor voștri din club cum de altfel nici bilele folosite , nu am deschis subiectul sa ma plâng de nereușita mea , V-am împărtășit doar o întâmplare și ce m-a determinat sa fac asta ( bile) , nici nu ma așteptăm sa primesc o rețeta pe tava.
Am tot sintetizat din forum și va voi tine la curent dacă S-a meritat sa ma complic sau, ma voi orienta către alta persoana care vinde deja bile testate de el.
Mulțumesc

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”