Dynamite Baits vs Sticky Baits

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Crap.mures
Mesaje: 293
Membru din: Lun Noi 14, 2016 13:15
Puncte: 0
Localitate: Tirgu Mures

Dynamite Baits vs Sticky Baits

Mesaj de Crap.mures »

Salut, care din boilesurile produse din cele doua firme sunt mai bune? Nu peacuiesc in concursuri, doar de placere si intentionez ca de anul asta sa ma axez pe folosirea preponderenta a boilesurilor, in detrimentul groundbaiturilor.

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Dynamite Baits vs Sticky Baits

Mesaj de viper28 »

Crap.mures scrie:Salut, care din boilesurile produse din cele doua firme sunt mai bune? Nu peacuiesc in concursuri, doar de placere si intentionez ca de anul asta sa ma axez pe folosirea preponderenta a boilesurilor, in detrimentul groundbaiturilor.
Incearca gama Premium de la Carping Club. Cauta Salmon. Anul trecut am avut super partide cu ea.

Avatar utilizator
Crap.mures
Mesaje: 293
Membru din: Lun Noi 14, 2016 13:15
Puncte: 0
Localitate: Tirgu Mures

Mesaj de Crap.mures »

Multumesc de recomandare, dar nu as dori deturnarea discutiei catre alte tipuri de boiles. Ma intereseaza strict parerile celor care folosesc asa ceva.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Ambele sunt foarte bune.
Ai pus o intrebare in genul Skoda sau Opel?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Dynamite Baits vs Sticky Baits

Mesaj de Andrei91 »

Eu ti-as recomanda sa pescuiesti cu bilele producatorilor autohtoni, care sunt proaspete fata de cele mentionate de tine ..

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: Dynamite Baits vs Sticky Baits

Mesaj de odsec »

Andrei91 scrie:Eu ti-as recomanda sa pescuiesti cu bilele producatorilor autohtoni, care sunt proaspete fata de cele mentionate de tine ..
corect

Avatar utilizator
ady3ro
Mesaje: 133
Membru din: Mie Oct 20, 2010 15:48
Puncte: 0
Localitate: Alesd (BH)
Contact:

Re: Dynamite Baits vs Sticky Baits

Mesaj de ady3ro »

Andrei91 scrie:Eu ti-as recomanda sa pescuiesti cu bilele producatorilor autohtoni, care sunt proaspete fata de cele mentionate de tine ..
Proaspete sunt in functie de perioada anului cand le achizitionezi. Daca de exemplu le cumperi acum, mai mult ca sigur ca sunt la lichidare de stoc la cei mai multi producatori de pe piata.
Nu bei, nu prinzi!

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: Dynamite Baits vs Sticky Baits

Mesaj de Andrei91 »

Ce inseamna lichidare de stock ma intreb? Se fac reduceri din mai multe motive. Cel mai important este ca, in perioada asta a anului nu se merge la peste, iar ca in orice afacere trebuie sa traiesti, facand reduceri, mai mari sau mai mici pentru a avea vanzare.Asta nu inseamna ca sunt bile vechi, majoritatea ruleaza in perioada asta.Plus ca in felul asta scapi si de stock-ul de ingrediente ( unele fiind foarte perisabile). In orice caz si daca presupunem ca ar fi bile "vechi" nu ar avea mai mult de 6 luni, comparativ cu cele "ready made" sunt proaspete, nu mai pun la mijloc si faptul ca cele la punga sunt pline de conservant, unele rulate chiar fara ou, comparativ cu ce se gaseste la noi pe piata... trage tu concluzile.

Avatar utilizator
Mihai.Popescu
Mesaje: 428
Membru din: Dum Feb 14, 2016 17:54
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Dynamite Baits vs Sticky Baits

Mesaj de Mihai.Popescu »

ady3ro scrie:
Andrei91 scrie:Eu ti-as recomanda sa pescuiesti cu bilele producatorilor autohtoni, care sunt proaspete fata de cele mentionate de tine ..
Proaspete sunt in functie de perioada anului cand le achizitionezi. Daca de exemplu le cumperi acum, mai mult ca sigur ca sunt la lichidare de stoc la cei mai multi producatori de pe piata.
Eu ieri am achizitionat bile Dynamite "proaspete", in Februarie a venit importul de la producator si am observat ca bilele oricum se metin intr-o forma atractiva pe toata durata de valabilitate.

Fir intins!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”