Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
SENZOR PLANET
CS SENZOR
Mesaje: 784
Membru din: Lun Feb 14, 2011 14:23

Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de SENZOR PLANET »

Un an bun cu numeroase capturi si rezultate pentru bilele IMPACT VM lansate la inceputul sezonului.

Iata si un crap superb prins in urma cu putine zile la Tancabesti.

Felicitari Claudiu Costache!

https://www.crapmania.ro/articole/repor ... iata-54204


Asteptam sugestiile voastre legate de produse.

Va multumim!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de DumiD »

Am folosit tot anul exclusiv aceste bile si sincer a fost cel mai bun an pe care l-am avut. Sugestii, aceleasi ca la lansare: peleti VM pentru saculeti!

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de Albert »

Felicitari pescarului, faina captura, fain peste daaar....sa spui ca l-ai prins la boilesul X pe un loc nadit 96 de ore cu cine stie ce...bă băieți, nici chiar asa :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de Vladut Mateianu »

Albert scrie:Felicitari pescarului, faina captura, fain peste daaar....sa spui ca l-ai prins la boilesul X pe un loc nadit 96 de ore cu cine stie ce...bă băieți, nici chiar asa :lol:
Sunt tare curios sa stiu parerea ta despre "monstrii" prinsi pe carpodrome celebre, unde si i cepatorii pot prinde crapi trecuti de 25-30 de kg.....
Nu este o caterinca, te stiu un fin observator al lumii crapiste....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de Albert »

N-am nici o parere, nu frecventez carpodroame. Nu deapre asta e discutia.
Sa ramanem on topic, te stiu informat ai priceput: ce nada au folosit cei care au stat 96 de ore pe locul ala in concurs si cat crezi ca a influentat tactica si nada lor rezultatul ..inspiratului pescar din articol?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de Vladut Mateianu »

O sa vb cu autorul, sa intre si sa ne lamureasca printr-o postare. E cel mai corect.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

claudiucostache
Mesaje: 152
Membru din: Joi Iul 01, 2010 22:38
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de claudiucostache »

Vladut Mateianu scrie:
Albert scrie:Felicitari pescarului, faina captura, fain peste daaar....sa spui ca l-ai prins la boilesul X pe un loc nadit 96 de ore cu cine stie ce...bă băieți, nici chiar asa :lol:
Sunt tare curios sa stiu parerea ta despre "monstrii" prinsi pe carpodrome celebre, unde si i cepatorii pot prinde crapi trecuti de 25-30 de kg.....
Nu este o caterinca, te stiu un fin observator al lumii crapiste....

Salutare. Cel care a pescuit si castigat editia de anul acesta a BoiliesMania, este nimeni altul decat Andrei Ionita care imi este totodata si prieten. Dupa terminarea acelui concurs a avut grija sa imi spuna care au fost zonele cele mai productive, dar totodata si cele care nu i-au oferit nici o trasatura sau cele pe care nu le-a incercat. Referitor la nada pe care a folosit-o din pacate nu am intrebat, stiam doar prezentarea la carlig. Imediat dupa aflarea acestei capturi Andrei Ionita mi-a confirmat ca locul respectiv nu fusese pescuit de el din motiv ca era prea aproape de limita cu vecinii de stand. Trasatura a venit asadar pe o zona "curata". Toate cele bune si fir intins.
Claudiu Andrei Costache

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie: Nu este o caterinca, te stiu un fin observator al lumii crapiste....
Finu' observa ca de obicei.
Daca spunea ca o bila buna de carlig degeaba o arunci unde nu trebuie era altceva. Aspectul este detaliat cu buna credinta de Claudiu, respectiv ca pe un loc nu a prins nimic cu bila aia si ca a mers pe un loc ce tine exemplare mari.
Observatia ca patul de nada tine pestii mari fara a lua in calcul locul este o observatie asociata cu patul de platica. Aia se strange oriunde.

Precizarea ca bila de carlig nu face diferenta pe un pat de nada, ( prin oricare din caracteristicile ei : marime, culoare, descompunere, aroma sau alti stimulatori emanati cat si prin pozitionarea fata de patul de nada ) este putin ciudata. Aici cred ca trebuia sa stie, ca si la platica conteaza ce pui la ac.
P.S. imi era dor de finu' :)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de gabi1 »

Dan Mitranescu scrie:
Vladut Mateianu scrie: Nu este o caterinca, te stiu un fin observator al lumii crapiste....
Finu' observa ca de obicei.
Unul dă ''calde''...altul arată nuiaua...
Dumnezeu cu mila. :D :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Gama IMPACT VM - reteta Vladut Mateianu

Mesaj de Andrei I »

claudiucostache scrie:
Vladut Mateianu scrie:
Albert scrie:Felicitari pescarului, faina captura, fain peste daaar....sa spui ca l-ai prins la boilesul X pe un loc nadit 96 de ore cu cine stie ce...bă băieți, nici chiar asa :lol:
Sunt tare curios sa stiu parerea ta despre "monstrii" prinsi pe carpodrome celebre, unde si i cepatorii pot prinde crapi trecuti de 25-30 de kg.....
Nu este o caterinca, te stiu un fin observator al lumii crapiste....

Salutare. Cel care a pescuit si castigat editia de anul acesta a BoiliesMania, este nimeni altul decat Andrei Ionita care imi este totodata si prieten. Dupa terminarea acelui concurs a avut grija sa imi spuna care au fost zonele cele mai productive, dar totodata si cele care nu i-au oferit nici o trasatura sau cele pe care nu le-a incercat. Referitor la nada pe care a folosit-o din pacate nu am intrebat, stiam doar prezentarea la carlig. Imediat dupa aflarea acestei capturi Andrei Ionita mi-a confirmat ca locul respectiv nu fusese pescuit de el din motiv ca era prea aproape de limita cu vecinii de stand. Trasatura a venit asadar pe o zona "curata". Toate cele bune si fir intins.

Confirm cele spuse de Claudiu referitor la nadirea locului de unde a scos peștele. Nu am nadit și nu am pescuit acolo. M-am gândit să nu încurc vecinii din stânga având în vedere că aveam suficient loc pe dreapta. Acum îmi pare rău fiindcă sigur as fi prins ceva mare de acolo:)

Și dacă tot a venit vorba, vreau sa fac câteva precizări fiindcă în general urăsc reclamele. Locul in sine, Planet este un loc fff bun, am câștigat pescuind cu plastice, pop-up și cele mai ieftine din bile din comerț..nu le dau numele dar știți la ce mă refer. Cu ele și porumb am și nadit. Cel mai mare peste prins de noi in concurs a fost de 17.8 kg. Am mai scăpat doi mai mari ...cel puțin așa se simțeau. Ce vreau să spun este că dacă știi să pescuiești (in sensul că nu ești începător și ai mai pescuit la plaur) șansele de a prinde peste mult și mare pe un astfel de loc nu au mai nimic de a face cu calitatea bilelor/nadei. Cu prezentarea da, cu aroma poate. Prin urmare îl felicit pe Claudiu, deși prieteni recunosc că am fost invidios pe captura lui însă faptul că dacă dădea cu orice alta bila in loc de Senzor nu cred că avea relevanță. Îl putea prinde și cu RB, Dudi, Gheran, BD, wlc .....sau Decathlon.
A fost un pescar bun, pe un loc bun, la momentul potrivit.
Felicitări Claudiu!
Milionar excentric

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”