Pastrare solubile

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Pastrare solubile

Mesaj de doru_croc »

Nici crapii :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
pista bv
Mesaje: 209
Membru din: Lun Noi 24, 2008 19:59
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Pastrare solubile

Mesaj de pista bv »

bobocel este din cluj asa ca imposibil sa nu aiba un prieten ungur sa-l ajute,insa cred ca engleza stie toata lumea SI PESTII :P :P :P :P
lasind gluma la o parte,nici eu nu cumpar asa ceva ci le fac eu. mare lucru o sirma indoita si turnat niste plumb intr-o forma si vopsit sa fie ecologic?? :idea:
Balazs Istvan

bobocel
Mesaje: 100
Membru din: Mar Oct 13, 2009 17:07
Puncte: 0
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Re: Pastrare solubile

Mesaj de bobocel »

pista inter carp team scrie:bobocel este din cluj asa ca imposibil sa nu aiba un prieten ungur sa-l ajute,insa cred ca engleza stie toata lumea SI PESTII :P :P :P :P
lasind gluma la o parte,nici eu nu cumpar asa ceva ci le fac eu. mare lucru o sirma indoita si turnat niste plumb intr-o forma si vopsit sa fie ecologic?? :idea:
ai drepatate..am vreo trei unguri pescari pe aci pe care ii cunosc..si cu maghiara ma descurc putin;)...ma ajuta uneori
si engleza o stiu foarte bine..o sa incerc sa imi fac eu singur sa vad cum iese:)

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pastrare solubile

Mesaj de zfcristian »

Am 2 pungi de bile tari ready made de la Dynamite Baits desfacute, cum ar fi mai bine sa le pastram : in continuare in punga/galetusa ceva din plastic sau sa le congelam ?
Multumesc

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Pastrare solubile

Mesaj de pharaoh »

nu cred ca ai de ce sa le congelezi
Marius Sârbu

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pastrare solubile

Mesaj de razvan u. »

zfcristian scrie:Am 2 pungi de bile tari ready made de la Dynamite Baits desfacute, cum ar fi mai bine sa le pastram : in continuare in punga/galetusa ceva din plastic sau sa le congelam ?
Multumesc
Ready made-urile au in compozitie conservant. Asa ca nu e nevoie sa le congelezi.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Pastrare solubile

Mesaj de carpmaster »

inca o dovada ca sunteti un geniu al carpfishingului dl ulmeanu , va invidiez... :shock: :shock:
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pastrare solubile

Mesaj de razvan u. »

carpmaster scrie:inca o dovada ca sunteti un geniu al carpfishingului dl ulmeanu , va invidiez... :shock: :shock:
Toti turci ie asa netrebnici ca tu? :lol:
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
carpmaster
Mesaje: 388
Membru din: Mar Oct 07, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: bucharest
Contact:

Re: Pastrare solubile

Mesaj de carpmaster »

am ramas fara cuvante , cred ca ulvan asta e o clona al dlui Ulmeanu (a.k.a maestru suprem al carpfishingului) , ca dl Ulmeanu (a.k.a zeu al carpfishingului) nu ar folosi expresiile asta decat daca s-a apucat din nou de baut...

Sa Traiasca DL MAESTRU SUPREM ULMEANU

ps: las ca e bine asa...
shame is a quality that (unfortunately!) most people dont have...
Bora Burak

B.C.C.

Hert
Mesaje: 219
Membru din: Sâm Apr 16, 2011 17:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pastrare solubile

Mesaj de Hert »

boilies senzor planet 1016 dipuit pt carlig. dc le congelez, isi pierd din proprietati? sau altfel pusa intrebarea: cum sa le pastrez in cele mai optime conditii? multumesc anticipat
ps; pe ele scrie sa le pastrez la frigider cand nu le folosesc dar vreau sa stiu dc e ok in congelator.
Bogdan Chiriac

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”