Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nae, cand o sa ai un mimnimum de experienta in fabricarea bilelor, o sa intelegi ce lucruri trebuie sa fie neaparat incluse si care nu ! :wink: ZEu la 35 lei/kg ma refeream la bile full option (ca si cele de la green lake de 38 lei, doar cu ingrediente externe, deci scumpe !).

Bile cu pesmet, malai si faina de peste facem si noi, in special ptr Dragoane si Niro, pretul cu care le vindem noi este de 15 lei/kg.... si crede-ma ca nu facem munca patriotica ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de popescu59 »

Asa este cum spui tu doar cind cumperi citeva tone din fiecare ingredient .Totul se rezuma la cit de mare este cantitatea achizitionata , de aici iti poti permite sa jonglezi cu pretul.Deci cei mai cistigati ramin tot cei care cred in sacul cu malai .
Spor la treaba .

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de robyvan »

popescu59 scrie:Anul asta ne-am facut si noi ceva bile , reteta noastra cuprinde 14 ingrediente plus partea lichida . Cu produse din Ungaria fara Caseina bilele le-am scos la 35 lei kg adaugind si caseina am iesit la 42 lei kg . Acum vine durerea folosind produse de cea mai buna calitate adica produse CC Moore bilele au iesit la 73 lei kg.
Deci este clar vrei bile din malai si pesmet plus ceva faina din peste iti ies bile la 20 lei kg vrei calitate urci pina spre 100 lei kg.
Aveam o paranteza la cea ce spunea Vladut cu bilele de 23 lei kg , oare s-a uitat ca 1 kg de caseina buna nu este sub 100 ron kg ? S-au ce rost are sa folosim caseina ?Si cu caseina si fara tot bile se numesc .Asta ar fi ca o friptura , e friptura si acea din ceafa dar e friptura si acea din muschiulet , o fi vre-o diferenta?
Asa ca cei mai cistigati sunt cei care in continuare cred ca , cheia sucesului in pescuit este mamaliga facuta pe balta si considera bilele un moft prea scump .
Nae, iti fac o friptrura de ceafa de-ti pusca papilele gustative si una de muschiulet de-ti rupi dintii si ramai constipat o saptamana, de nu te salveaza nici cea mai de calitate substanta purgativa....ma crezi?......depinde ce pui si cum o faci..... :wink:
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de popescu59 »

Stiu ce vrei sa spui , toti fac bile bune cu ingrediente de calitate si le scot ieftin :lol: Problema cu piata este alta si eu am mai spus-o , bilele cele mai bune sunt acele bile care dau rezultate ,corect ? Numai ca nu am vazut la nici un concurs un producator de bile sa spuna , la acest concurs echipa X pescuieste cu bile de la mine ,nu nu , toata lumea dupa ce se claseaza X echipa pe podium spune ca s-a pescuit cu bilele lui .Asa ca totul este Can Can.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de gabi1 »

popescu59 scrie:Stiu ce vrei sa spui , toti fac bile bune cu ingrediente de calitate si le scot ieftin :lol: Problema cu piata este alta si eu am mai spus-o , bilele cele mai bune sunt acele bile care dau rezultate ,corect ? Numai ca nu am vazut la nici un concurs un producator de bile sa spuna , la acest concurs echipa X pescuieste cu bile de la mine ,nu nu , toata lumea dupa ce se claseaza X echipa pe podium spune ca s-a pescuit cu bilele lui .Asa ca totul este Can Can.
eugen dragnea scrie:Va spun una tare:
La Meetcarp-ul din primavara 2012 am participat alaturi de raposatul Cristian Trofim unde am castigat locul 2 la general (99 % datorita lui ) si ne-am pozat cu sepcile in cap de la Select Baits pentru ca beneficiasem de o reducere la nada si accesorii de vreo 10 %,reducere care ar fi trebuit sa se acorde numai pentru ca reprezenta o suma considerabila,dar faza tare a fost cand m-am dus inainte de concurs sa mai iau una-alta de la BF si am cerut si eu o sapca Select Baits fiind al 3-lea pescar din echipa,sapca pentru care am platit 25 lei :shock:...hmm si cand te gandesti ca toti pesti peste 10 kg (se puncta de la 10+) i-am prins la bile marca Bogdan Dragan ramase de la un concurs anterior. :lol:

:lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Remus Drobota
Mesaje: 555
Membru din: Vin Feb 11, 2011 13:52
Puncte: 0
Localitate: Galati

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de Remus Drobota »

popescu59 scrie:Deci cei mai cistigati ramin tot cei care cred in sacul cu malai .
Spor la treaba .
http://danmitranescu.ro/palmares/_2.php
Acum spune tu cate trofee ai in anii tai de competitie de pescuit la bile de 100 ron. Si nu imi zice debutmania ....

Popesculte du-te tare si lanse-ne. Ma plicisesti si strici toate topicurile in care iti bagi nasu.
Tu trebuie sa intelegi ca pescuitul nu este pentru toata lumea. Trebuie sa te duca si putin capu. Macar putin.
Drobota Remus-Mihai
EnjoyFishingClub

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de Albert »

popescu59 scrie:Anul asta ne-am facut si noi ceva bile , ............. bilele au iesit la 73 lei kg.
Excelent! Persevereaza.Cand bila va ajunge la 150 RON poti s-o lansezi pe piata.Sigur vei avea succes :lol:
Ui' d-aia nu scad preturile la ingrediente...ca sunt gaini care le cumpara pe nemstecate/necitite/neverificate, le fierb si apoi asteaptasa prinda peste.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de popescu59 »

Esti mare......, vad ca nu ai inteles nimic .
Nu merg la concursuri pentru ami crea un palmares , MERG LA CONCURSURI PENTRU A INVATA si nu imi este rusine sa recunosc asta .
E numai si numai problema mea daca ma duce capul sau nu , dar ........ ca tine care nu stiu decit sa jigneasca au gasit imediat solutia .
REPET INCA O DATA pescuiesc de placere si merg la concursuri fiindca numai in competitii poti invata totul despre aceasta frumoasa arta , asa din fata laptopului sunt destepti ca tine multi multi de tot .

Albert - De unde ai constatat tu ca eu voi scoate bile pe piata ? E problema ta ca ma costa pe mine 73 lei kg , din cauza asta nu poti dormi tu ? Iti repet si tie ca vad ca nici tu nu ai priceput , imi fac bile si merg la concursuri pentru A INVATA tot ce se poate despre pescuit , si asta pentru mine personal. Daca voi v-ati nascut invatati si nu sunteti nici gaini si va duce capul bravo voua , uite ca sunt unii care vor sa invete de la fata locului de pe balta nu din fata calculatorului.Si mai sunt unii care nu le este rusine sa recunoasca ca vor sa invete si nu sa se afirme .

ps- Am uitat sa va spun ca va scriu de pe balta unde bate un vint groaznic , nu de pe scaunul de la birou unde va tociti voi fundurile si tineti lectii de pescuit.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nae, in iarna poate o sa te invat eu cum sa faci bile de 25-30 lei/kg cu care sa prinzi bine ! Si asta fara sa fi nevoit sa cumperi tone de ingrediente... :wink:

PS Bile la 73 lei/kg faci doar daca pui si praf de aur sau cristale swarowsky ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Sponsorizare cu nada de la producatori in competitii.

Mesaj de popescu59 »

ok ms frumos sa nu uiti ce ai promis .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”