PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50mm

http://www.normark.ro

Moderatori: Dan Mateianu, Normark

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50mm

Mesaj de Dan Mateianu »

Promotia este valabila in toate magazinele autorizate Normark din tara.

Mai multe detalii aici:

http://www.crapmania.ro/articole/recoma ... tara-35652

Avatar utilizator
Lucian Mustățea
Mesaje: 318
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brașov

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de Lucian Mustățea »

Bună ziua,
Mă numesc Mustățea Lucian și sunt din Brașov.
Prin prezentul text doresc să vă aduc la cunoștință următoarele:
În data de 06.07.2015 am achiziționat de la un magazin din mun. Brașov, patru lansete Shimano Velocity cu husa aferentă, conform ofertei SC Normark Sport România SRL. În data de 12.07.2015 am ieșit la prima partidă de pescuit, care s-a întins pe durata a 12 ore. La prima aruncare cu lanseta, tronsonul de vârf s-a rupt chiar după inelul de vârf. Vă precizez faptul că lansetele au fost transportate în siguranță în husă Pelzer și nu au fost trântite, lovite, călcate, etc., ele fiind încărcate în timpul aruncării cu momitoare de 60 g. iar nada de pe momitor fiind de cca 40-50 g. În urma acestui eveniment neplăcut am avut o discuție telefonică cu mai mulți prieteni pescari din mun. Brașov, (care și-au achiziționat aceleași lansete) în urma acestor discuții am aflat că și altor doi pescari din BV. li s-au rupt tronsoanele de vârf din aceleași locuri!!! Întrebarea mea către dvs. Înaintea aruncării pe piață a acestei oferte, s-au făcut teste amănunțite de calitate la acest produs(lot de lansete)!!??
Este inpardonabil și incalificabil să oferi garanție unui produs pe durata a 3 ani, produs care se rupe la prima lansare, mai cu seamă că am observat din cuprinsul certificatului de garanție că responsabilitatea ganaței produsului, este aruncată în sarcina societăților care comercializează produsul garantat de SC Normark România SRL, calitate mai mult decât îndoielnică din punctul meu de vedere.
Aștept cu nerăbdare poziția societății care a făcut oferta, deoarece doresc să returnez produsul în termen de 30 zile conf. legilor în vigoare și ulterior să mă adresez OPC ptr. soluționarea acestei cauze.
De asemenea, doresc ca SC Normark Sport România SRL, (prin reprezentanții săi) să-și exprime public un punct de vedere privind acest subiect, deoarece azi 14.07.2015, orele 11.00 i-am contactat la nr. de pe site, postul telefonic fiind deranjat. Vă mulțumesc anticipat.
Nume utilizator schimbat din lucfish

raulrailor
Mesaje: 54
Membru din: Mie Iul 24, 2013 13:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de raulrailor »

Lucian Mustățea scrie:Bună ziua,
Mă numesc Mustățea Lucian și sunt din Brașov.
Prin prezentul text doresc să vă aduc la cunoștință următoarele:
În data de 06.07.2015 am achiziționat de la un magazin din mun. Brașov, patru lansete Shimano Velocity cu husa aferentă, conform ofertei SC Normark Sport România SRL. În data de 12.07.2015 am ieșit la prima partidă de pescuit, care s-a întins pe durata a 12 ore. La prima aruncare cu lanseta, tronsonul de vârf s-a rupt chiar după inelul de vârf. Vă precizez faptul că lansetele au fost transportate în siguranță în husă Pelzer și nu au fost trântite, lovite, călcate, etc., ele fiind încărcate în timpul aruncării cu momitoare de 60 g. iar nada de pe momitor fiind de cca 40-50 g. În urma acestui eveniment neplăcut am avut o discuție telefonică cu mai mulți prieteni pescari din mun. Brașov, (care și-au achiziționat aceleași lansete) în urma acestor discuții am aflat că și altor doi pescari din BV. li s-au rupt tronsoanele de vârf din aceleași locuri!!! Întrebarea mea către dvs. Înaintea aruncării pe piață a acestei oferte, s-au făcut teste amănunțite de calitate la acest produs(lot de lansete)!!??
Este inpardonabil și incalificabil să oferi garanție unui produs pe durata a 3 ani, produs care se rupe la prima lansare, mai cu seamă că am observat din cuprinsul certificatului de garanție că responsabilitatea ganaței produsului, este aruncată în sarcina societăților care comercializează produsul garantat de SC Normark România SRL, calitate mai mult decât îndoielnică din punctul meu de vedere.
Aștept cu nerăbdare poziția societății care a făcut oferta, deoarece doresc să returnez produsul în termen de 30 zile conf. legilor în vigoare și ulterior să mă adresez OPC ptr. soluționarea acestei cauze.
De asemenea, doresc ca SC Normark Sport România SRL, (prin reprezentanții săi) să-și exprime public un punct de vedere privind acest subiect, deoarece azi 14.07.2015, orele 11.00 i-am contactat la nr. de pe site, postul telefonic fiind deranjat. Vă mulțumesc anticipat.
Am patit exact acelasi lucru. Prima aruncare, rupt chiar in acelasi loc. Am aruncat cu plumb de 80g + bila de 18. Am dus lanseta la TF de aprox 2 saptamani, nici un raspuns pana in acest moment.

Astept cu interes raspunsul de garantie, clar as dori returnarea produsului.

Avatar utilizator
Lucian Mustățea
Mesaje: 318
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brașov

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de Lucian Mustățea »

Raul, cu siguranță voi returna produsul în termen de 30 de zile de la data achiziționării, nu mai aștept constatarea SC Normark Sport România SRL (așazis colos în materie), vinovații evenimentelor fiind pescarii!!! Nu mai doresc nici măcar să-mi schimbe tronsonul de vârf. Nu vor să recunoască faptul că produsul vândut are mari probleme privind calitatea, în ceea ce privește garanția aruncând vina în grădina sc-urilor care le comercializează. Mai mult de atât nu intră pe site cu un punc de vedere pertinent, credibil, etc., adoptă tehnica tăcerii și încasează sume colosale pe acest produs mai mult decât îndoielnic, în ceea ce privește calitatea. Cu respect, Lucian BV.
Nume utilizator schimbat din lucfish

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de ionut72 »

De asemenea, doresc ca SC Normark Sport România SRL, (prin reprezentanții săi) să-și exprime public un punct de vedere privind acest subiect, deoarece azi 14.07.2015, orele 11.00 i-am contactat la nr. de pe site, postul telefonic fiind deranjat. Vă mulțumesc anticipat.
N-o va face, ia-ti gandul, Normark e cel mai bun exemplu de "asa nu"! Reprezentantii sai vindeau, acum cativa ani, mulinete (bblc), catre persoane fizice, cu un pret mai mic dect puteau oferi magazinele ce achzitionau, en-gross, acele mulinete tot de la ei.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Normark
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 5
Membru din: Mie Iul 15, 2015 12:33

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de Normark »

Stimate Domn,


Va multumim pentru ca ati achizitionat lansete Shimano.

Regretam incidentul mentionat de dvs. si dorim sa va comunicam pe acesta cale procedura de urmat in cazul in care reclamati un defect de calitate acoperit de certificatul de garantie.

1. articolul (articolul integral si nu parti componente din articol) pentru care se reclama un defect de calitate trebuie returnat la magazinul de unde au fost achizitionat impreuna cu urmatoarele documente:
- certificatul de garantie completat integral (data achizitie + defectul reclamat);
- copie dupa bonul fiscal / factura fiscala;
2. magazinul trimite articolul la sediul Normark Sport Romania pentru constatare;
3. personalul calificat si desemnat din cadrul Normark Sport Romania analizeaza defectul reclamat si il solutioneaza in conformitate cu prevederile legale astfel:
a. daca conditiile de acordare a garantiei sunt indeplinite:
- schimba piesa defecta;
- inlocuieste integral articolul;
- repara articolul.
b. daca conditiile de acordare a garantiei nu sunt indeplinite:
- propune solutia reparari / inlocuiri, comunicand si valoarea ce trebuie sa fie achitata de solicitant;
4. articolul pentru care s-a reclamat defectul se trimite inapoi la magazin impreuna cu una din modalitatile de solutionare a reclamatiei mai sus mentionate;
5. magazinul contacteaza persoana care a depus articolul si reclamatia pentru comunicarea catre aceasta a rezultatului solutionarii reclamatiei depuse.

Lansetele mentionate de dvs. nu au ajuns inca la sediul nostru pentru a constata defectul reclamat de dvs, dar cand vor ajunge vor fi analizate cu maxima atentie si responsabilitate ca orice defect de calitate reclamat.

Toate articolele Shimano sunt intens testate inainte de a fi introduse in productie.

Lansetele mentionate de dvs. sunt in productie si comercializate de mai mult de 2 ani iar din punct de verdere statistic rata defectelor de calitate este in prezent de 0,01% adica din 10000 lansete produse 1 lanseta a avut un defect de fabricatie.

Toate reclamatiile intemeiate privind defecte de calitate au fost rezolvate pozitiv si in conformitate cu prevederile legale.

Cred ca inainte de a reclama ceva pe forum ar fi normal sa asteptati solutionarea garantiei.

Cu stima,

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de cornelserbu »

Normark scrie:Cred ca inainte de a reclama ceva pe forum ar fi normal sa asteptati solutionarea garantiei.

Cu stima,
pai pana va miscati voi trece sezonul de pescuit :mrgreen:

fara stima !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

raulrailor
Mesaje: 54
Membru din: Mie Iul 24, 2013 13:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de raulrailor »

Buna ziua,

In primul rand multumim ca ati intervenit in aceasta problema.

In al 2-lea rand, eu am depus lanseta cu problema din data de 29.06.2015 la TF (au fost achizitionate in 27.06 si "folosita" in 28.06. - o aruncare). Au trecut mai bine de 2 saptamani. Vreti sa spuneti ca lanseta depus de mine la TF nu a ajuns inca la dvs? Pentru ca cei de la TF tot imi spun ca nu au primit raspuns de la reprezentantul Normark. Totusi, pentru o lanseta absolut noua, adusa imediat dupa achizitie la garantie, cred ca timpul este mult prea mare!

Observ ca nu sunt singurul cu aceasta problema, ci din contra, un numar mare de lansete la prima aruncare s-au rupt la primul inel.
Sincer nu stiu ce incredere sa mai am in acest tip de lansete si regret alegerea facuta! In acelasi timp ma felicit ca nu am achizitionat si mulinetele dorite shimano si care erau totusi de vreo 3 ori mai scumpe.

Astept cu interes raspunsul dvs.

Avatar utilizator
Lucian Mustățea
Mesaje: 318
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brașov

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de Lucian Mustățea »

Distins domn reprezentant Normark,
1. În primul rând eu nu am făcut o sesizare pe sete, ci v-am solicitat un punct de vedere privind calitatea produsului comercializat!!!
2. Dvs. faceți referire la modalitatea, procedura de urmat, privind garanția, aceste aspecte le știam și mi-am dat seama că aruncați responsabilitatea în grădina societăților care le comercializează. Vă dau un exemplu: Dacă achiziționez un televizor, aspirator de la Carrefour, acestă societate nu-i revine obligația să-mi soluționeze problemele legate de garanție.
3. Legat de cifrele pe care le-ați postat, privind rata defectelor, vă rog să-mi dați voie să mă îndoiesc, mai cu seamă că în BV. s-au rupt din același loc la prima aruncare mai multe lansete!!!
4. Nu puteam să aștept la nesfârșit intervenția dvs., deoarece trecea termenul legal de returnare a produsului(30 zile).
5. Vă aduc la cunoștință faptul că în data de 14.07.2015, orele 11.00, am încercat să vă contactez telefonic la nr. de pe site și vă informez că este deranjat!!! De asemenea vă informez că v-am trimis o sesizare în format electronic pe adresa de email a dvs., la care nu mi-ați răspuns.
Nume utilizator schimbat din lucfish

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de carbocalm »

Stimate domn Normark,

Abia astept sa vad efectele nesolutionarii acestor cazuri la timp.
Credeti ca va vor fi afectate vanzarile avand in vedere ponderea Velocity din total lansete Shimano vandute?
Nu va intreb ce stoc aveti pe Velocity, 13ft , 3.5 lbs in acest moment.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “NORMARK”