Pleasa - jud Prahova

http://www.laculpleasa.ro

Moderator: THL

Încuiat
lii3000
Mesaje: 71
Membru din: Vin Dec 03, 2010 10:20

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de lii3000 »

stress scrie:@ lii3000

Eu am pescuit pe balta si nu am avut nicio problema si am si iesit de acolo. Nu cred ca spui tot adevarul.
Deci spune tot si nu denigra adevarul. Daca stai in banca ta si nu faci probleme....
Ce inseamna sa stau in banca mea? Sa rabd pana dimineata ca sa pot sa beau o gura de apa? Sau cum? Sau care crezi tu ca este adevarul ca sunt curios...

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de arsinel »

Daca tot esti online ia zi . Care este treaba ? Ce ai prins pana acum ?
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

lii3000
Mesaje: 71
Membru din: Vin Dec 03, 2010 10:20

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de lii3000 »

La colegul cu care am fost au intrat doua bucati pe la 5kg iar eu am pierdut unul care parea mai imbracat( ia sarit carligul din gura). Asta pana am plecat la 11.

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de THL »

lii3000 scrie:Este absolut incredibil sa fii sechestrat be balta sa nu poti sa pleci sa iti iei ceva de baut si de mancat. Este ultima oara cand calc pe balta!!! Imi pare rau ca am recomandat balta asta, atitudinea fata de pescari s-a schimbat cu 180 de grade. Abia astept sa vina dimineata sa strang si sa plec de aici....
Din pacate a fost o situatie cel putin ciudata pentru care administratia lacului isi cere scuze.

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de florin pocris »

Daca omului ii era sete,foame,...ok..nu iesi de pe lac deloc...dar DUTE frate si cumpara TU ca PAZNIC sau ce oi fii acolo omului ce are nevoie si adu-i,..si pe banii lui...k doar ii aduci bon fiscal....asta daca NU ai BARUL aprovizionat!Si ar trebui sa fie daca tot te "lauzi"ca exista!
mai ales daca iti si spune ca omul face parte dintr-un club sportiv....cu legitimatie....etc...nu cred ca poti sa stai pe balta si sa mori de sete ca nu te lasa regulamentul....
suntem oameni si pana la urma uitam asta!!!!se pare!!!
Ma mai gandesc de 2-3 ori inainte sa plec spre Pleasa de acum inainte!
Liviu....sa rezolvat pana la urma?

Relu
Mesaje: 63
Membru din: Mie Aug 04, 2010 9:08
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Relu »

Nu vad de ce ar interesa pe cineva daca ies sau nu din perimetru de cate ori vreau. Si spun asta la modul cel mai serios !
Sunt balti la care pe langa faptul ca tii masina langa tine, nu vezi picior de paznic decat in momentul in care vine sa incaseze taxa. Si asta nu cum pui piciorul in perimetru, ci undeva tarziu, poate in jurul pranzului !
Exista metode de verificare civilizate, de la distanta, si nu se supara nimeni daca la plecare iti este verificata masina.
Personalul baltilor ar trebui sa inteleaga odata pentru totdeauna ca orice pescar vine pe balta sa se relaxeze, si in niciun caz sa se enerveze. Mai ales cand o face PE BANII LUI !!!

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de florin pocris »

RELU....si mai ales pe o balta unde pescarul a pescuit C&R...si pescar ul fiind si inscris in club de pescuit!!!

Relu
Mesaje: 63
Membru din: Mie Aug 04, 2010 9:08
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de Relu »

Mai ales !!

Anul trecut am patit o chestie oarecum similara ( rezervat telefonic loc, ajuns, instalat, dupa care am fost mutat pe alt loc dupa vreo jumatate de ora, ca a venit cinva cu "prioritate".... ) pe o balta extrem de cunoscuta, si din acel moment NU am mai calcat p-acolo !
O situatie de genul asta iti strica complet ziua, de nu mai ai niciun chef de pescuit.

Avatar utilizator
THL
Mesaje: 449
Membru din: Dum Noi 22, 2009 19:05
Puncte: 0

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de THL »

lulupescar scrie:Daca omului ii era sete,foame,...ok..nu iesi de pe lac deloc...dar DUTE frate si cumpara TU ca PAZNIC sau ce oi fii acolo omului ce are nevoie si adu-i,..si pe banii lui...k doar ii aduci bon fiscal....asta daca NU ai BARUL aprovizionat!Si ar trebui sa fie daca tot te "lauzi"ca exista!
Barul era foarte aprovizionat, dar vanzatorul plecase si nu exista tura de noapte. Aceste inconveniente se vor rezolva, cu scuzele de rigoare pentru toata lumea.

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Pleasa - jud Prahova

Mesaj de iulian_i »

deci, nu mai pot de ras :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “PLEASA”