federatia

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: federatia

Mesaj de Vali Vesa »

Andrei I scrie:te mai intreb odata..daca guvernul Romaniei doreste sa inscrie echipa nationala a Romaniei..vrei sa spui ca nu poate daca nu vrea Agvps? :))
conform regulamentului FIPSed, nu...

OFFICIAL F.I.P.S.e.d. RULES
CONCERNING INTERNATIONAL “FOR NATIONS” COMPETITIONS
“CARP FISHING”

ORGANIZATION
-1- ...
-2- Only those who are members of a national federation affiliated to C.I.P.S. with their full annual fee paid for shall be admitted; they are to be nominated by the federations they are members of ...

Only teams that are members of the national federations shall be admitted to World Championships.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

curatmurdar
Mesaje: 13
Membru din: Dum Dec 19, 2010 22:44

Re: federatia

Mesaj de curatmurdar »

doamne fereste de unde-ti veni ideea asta?

cu toate astea am o intrebare care ma macina de ceva vreme, off topic sper sa nu se supere varu' si sa ma baneze, spune-mi si mie te rog dle Vladeanu este adevarat ca i-ai inscenat debarcarea Maestrului Rosioru, stiind foarte bine cati bani si pentru ce taxe sunt luati in fiecare an, astfel incat Cornel te-ar injura in fata daca te-ar vedea pe strada?
da sau nu?

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: federatia

Mesaj de andrei vladeanu »

curatmurdar scrie:doamne fereste de unde-ti veni ideea asta?

cu toate astea am o intrebare care ma macina de ceva vreme, off topic sper sa nu se supere varu' si sa ma baneze, spune-mi si mie te rog dle Vladeanu este adevarat ca i-ai inscenat debarcarea Maestrului Rosioru, stiind foarte bine cati bani si pentru ce taxe sunt luati in fiecare an, astfel incat Cornel te-ar injura in fata daca te-ar vedea pe strada?
da sau nu?
nu. am petrecut craciunul impreuna.

cati bani si pt ce taxe sunt luati in fiecare an? observ ca folosesti sintagma stiind f bine...
The One Team

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: federatia

Mesaj de Andrei I »

andrei vladeanu scrie:
Andrei I scrie:coreeect..aici voiam sa ajung..si acum spune-ne si noua te rog.... agvps-ul in ce baza activeaza el? o hotarare de Guvern il poate desfiinta? ii poate stabili subtil cateva directii?
impotriva intereselor asociatiei, nu.
iar daca se desfiinteaza, discutia nu-si mai are rostul.
si acum te mai intreb odata..daca guvernul romaniei doreste sa inscrie echipa nationala Romaniei la cm de pescuit la crap gestionat de cips... o poate face? sau agvps se va pune capra in fata guvernului ...cel care ii da dreptul sa functioneze legal?!
eu stiu ca discutia asta este o ipoteza..dar nu mai face afirmatii monstruos de categorice ca "nu poate inscrie peste capul agvps nici cu antetul guvernului" bazandu-te pe o paralela cutumiara cu acr...mai ales ca in Romania cutuma judiciara nu are aceeasi putere pe care o vezi in filme. iar situatia expusa de tine cu acr are mult pana sa devina o cutuma judiciara..pt moment este doar o uzanta..care nu ar avea nici o valoare in cazul in care situatia ipotetica de care discutam ar deveni reala.
Milionar excentric

curatmurdar
Mesaje: 13
Membru din: Dum Dec 19, 2010 22:44

Re: federatia

Mesaj de curatmurdar »

am inteles bine...ai petrecut craciunul cu un om care a furat niste sume importante din asociatia pe care o reprezinti?...tare asta, stiu ca e emotionant pentru unii, pentru altii insa e cardasie nu crezi? :twisted:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: federatia

Mesaj de andrei vladeanu »

poti sa mai intrebi de zece ori, raspunsul meu e acelasi.

agvps este membru fondator al unei asociatii internationale private - cips - iar inscrierile la competitiile cips-ului le fac membrii si nu guvernele tarilor din care provin.

acr a fost doar un exemplu, nimic altceva.
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: federatia

Mesaj de andrei vladeanu »

curatmurdar scrie:am inteles bine...ai petrecut craciunul cu un om care a furat niste sume importante din asociatia pe care o reprezinti?...tare asta, stiu ca e emotionant pentru unii, pentru altii insa e cardasie nu crezi? :twisted:
:D
The One Team

curatmurdar
Mesaje: 13
Membru din: Dum Dec 19, 2010 22:44

Re: federatia

Mesaj de curatmurdar »

asa ziceam si eu ca nu te-ai prins...deci e cardasie, sa traiesti bine !!! merci

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: federatia

Mesaj de RazvanG »

curatmurdar scrie:asa ziceam si eu ca nu te-ai prins...deci e cardasie, sa traiesti bine !!! merci

HAI MAI DATE-N .......DE SCLAV IMPERIAL CA DEJA AI INCEPUT SA MA STREZEZI .........

Post editat -> Gor965
Va rugam, fara jigniri !
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: federatia

Mesaj de Vladut Mateianu »

curate, nu mai bine iti schimb userul in numele tau adevarat ? ca uita lumea ca a existat candva un pescar pe nume cotelici.... :lol: ma jur pe cornel, de nu-i asa ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”