NEVASTA SI PESCUITUL

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Ea
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 01, 2006 12:21

NEVASTA SI PESCUITUL

Mesaj de Ea »

Bine v-am gasit!

M-am inscris si eu pe acest forum, nu pentru a schimba impresii despre nade, despre lansete sau locuri de pescuit.…… Desi, in oarecare masura, am ajuns sa invat si despre astea. Si asta pentru ca sunt Nevasta de Pescar. :P

Daca ar fi existat un forum al nevestelor de pescari, as fi deschis acest topic acolo, ca sigur aveam ce povesti…….. :D dar cum nu exista……..

Deci, ca sa nu lungim vorba, sunt convinsa ca aveti altele mai importante de discutat, dar asta e……… cind ti-e lumea mai draga, hop si nevasta……... :D ca nu se poate fara Ea! Sau se poate? :evil:

Intrebare: CARE E COMPROMISUL CARE TREBUIE FACUT? Cum se poate impaca si capra si varza? Pina unde este acceptabil si de unde devine inadmisibil? Ce zic celelalte neveste? Ca eu, una, de cind Pescarul Meu isi dedica TOT timpul liber pescuitului, simt ca nu se mai poate. Daca nu e pe balta, e pe forum, iar daca nu e nici pe forum, e in telefon, schimbind impresii despre ultima gaselnita a lui Paisley sau mai stiu eu ce…… Ii admir pasiunea si l-am incurajat mereu si am mers cu el pe balta de cite ori am putut si mi-a placut! Nu sunt impotriva pescuitului, am zis ca o solutie ar fi sa ma apuc si eu de pescuit, dar nu-i pentru mine....

Astept pareri. Ce sa zic, daca-s eu prea pretentioasa, spuneti-mi verde in fata. Fara suparare!
:D

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Pai daca vrei o parere verde in fata - eu nu pot sa-ti zic decit - LASA-NE !!!!!!!! Le aveam pe ale noastre - cu una in plus ne e deja mai greu ! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

..."Pescarul tau" mai da la rima din cand in cand ? :D
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Ea
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 01, 2006 12:21

Mesaj de Ea »

La cum arata in ultima vreme si la cit de neglijent a ajuns, nu musca........ :D

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

...bag seama ca baga rima-n alte balti... :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
tudorgabriel
Mesaje: 145
Membru din: Dum Ian 16, 2005 19:44
Puncte: 0
Localitate: galati

Mesaj de tudorgabriel »

Ce sa muste tanti :shock: :shock: :shock:

Schumi
Mesaje: 606
Membru din: Sâm Ian 28, 2006 19:51
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Mesaj de Schumi »

La 3 saptamani am liber la o partida de pescuit,asta e compromisul la care am ajuns eu cu sotia,e super naspa dupa mine dar am acceptat datorita faptului ca sunt mult timp plecat in delegatii si in weekend normal ca vrea sa stau cu ea(in concediu este alta problema).
........frana la pescuit,asta e singurul lucru care ma face sa regret ca m-am insurat,dar cum nu poti sta holtei o viata intreaga,m-am fript.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Schumi scrie:La 3 saptamani am liber la o partida de pescuit,asta e compromisul la care am ajuns eu cu sotia,e super naspa dupa mine dar am acceptat datorita faptului ca sunt mult timp plecat in delegatii si in weekend normal ca vrea sa stau cu ea(in concediu este alta problema).
........frana la pescuit,asta e singurul lucru care ma face sa regret ca m-am insurat,dar cum nu poti sta holtei o viata intreaga,m-am fript.
TACI !
ca le vin idei si altora...
hehe, de parca ar intra pe forum... hehe
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

si daca intra, ce daca... :lol: :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Ea
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 01, 2006 12:21

Mesaj de Ea »

Schumi, tot respectul!

Pentru ceilalti... Cind e de bascalie, e bascalie. Dar chiar vroiam de data asta sa aflu parerile voastre vis-a-vis de prioritati (vine o pasiune ca pescuitul inaintea familiei?).

Nu cred!

In fine, ma supar si eu ca vacaru pe sat. Hai, merci!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”