IN-LINE -- HELICOPTER -- PLUMB PIERDUT

Cum prindem crapi? Prin ce metode, ce tactici, ce tehnici de pescuit folosim?

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: IN-LINE -- HELICOPTER -- PLUMB PIERDUT

Mesaj de Madalin 88 »

imi spuneti si mie ce montura sa folosesc ptr distante mari cu saculeti solubili ?folosesc montura in line cu plumb long cast de 60-80 gr si masurat am dat cel mai bine 109 m cu plumb long cast de 85 de gr si as vrea sa dau si mai departe
va multumesc
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: IN-LINE -- HELICOPTER -- PLUMB PIERDUT

Mesaj de cornelserbu »

Madalin 88 scrie:imi spuneti si mie ce montura sa folosesc ptr distante mari cu saculeti solubili ?folosesc montura in line cu plumb long cast de 60-80 gr si masurat am dat cel mai bine 109 m cu plumb long cast de 85 de gr si as vrea sa dau si mai departe
va multumesc
vezi ca are solar un elicopter cu o clema speciala pt. saculet solubil prins chiar in varful plumbului pe care-l prezinta mark hutchinson ca fiind cel mai bun pentru distante lungi.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Madalin 88
Mesaje: 733
Membru din: Mar Iul 06, 2010 14:01

Re: IN-LINE -- HELICOPTER -- PLUMB PIERDUT

Mesaj de Madalin 88 »

ok ms
Prinde,pastreaza dar si ELIBEREAZA !!!!
FIELDTESTER SENZOR PLANET
www.snz.ro

Avatar utilizator
costea
Mesaje: 90
Membru din: Dum Ian 16, 2011 20:27

Re: IN-LINE -- HELICOPTER -- PLUMB PIERDUT

Mesaj de costea »

pentru ca pescuiesc numai cu pop up-uri aleg helicopter in varianta chod rig in line mai rar in varianta hinged &combi rig

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: IN-LINE -- HELICOPTER -- PLUMB PIERDUT

Mesaj de Alexandru Mihai »

cornelserbu scrie:
Madalin 88 scrie:imi spuneti si mie ce montura sa folosesc ptr distante mari cu saculeti solubili ?folosesc montura in line cu plumb long cast de 60-80 gr si masurat am dat cel mai bine 109 m cu plumb long cast de 85 de gr si as vrea sa dau si mai departe
va multumesc
vezi ca are solar un elicopter cu o clema speciala pt. saculet solubil prins chiar in varful plumbului pe care-l prezinta mark hutchinson ca fiind cel mai bun pentru distante lungi.
...buna informatia...multumim Nea Serbu...
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
ValiRom
Mesaje: 350
Membru din: Mar Feb 24, 2009 14:52

Re: IN-LINE -- HELICOPTER -- PLUMB PIERDUT

Mesaj de ValiRom »

Tot MH sustine ca cea mai buna varianta pentru distante lungi este punga solubila. Punga solubila cu plumb in ea va ajunge mereu in orice conditii ( chiar si ploaie) mult mai departe decat acea montura de la Solar.
Sa nu se inteleaga gresit, pentru ca sunt fan Solar.
Sunt mai multe filmulete care va arata cum sa introduceti plumbul in punga solubila.
Acum ..... ca exista ce e drept niste pungi solubile foarte smechere de care am facut rost destul de greu ( unii stiu despre ce vorbesc)... .asta e alta poveste, mai mult nu pot sa spun, pentru ca daca va spun trebuie sa va omor :lol: :lol: :lol:

Andrei Popescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1096
Membru din: Vin Dec 11, 2009 12:13

Re: IN-LINE -- HELICOPTER -- PLUMB PIERDUT

Mesaj de Andrei Popescu »

cornelserbu scrie:
Madalin 88 scrie:imi spuneti si mie ce montura sa folosesc ptr distante mari cu saculeti solubili ?folosesc montura in line cu plumb long cast de 60-80 gr si masurat am dat cel mai bine 109 m cu plumb long cast de 85 de gr si as vrea sa dau si mai departe
va multumesc
vezi ca are solar un elicopter cu o clema speciala pt. saculet solubil prins chiar in varful plumbului pe care-l prezinta mark hutchinson ca fiind cel mai bun pentru distante lungi.
Osprey il gasi la www.meetcarp.ro
Fişiere ataşate
image_small.asp.jpg
image_small.asp.jpg (11 KiB) Vizualizat de 1605 ori
Pesti, nu povesti !!!

http://www.meetcarp.ro
http://www.bestfivecarp.com
http://www.cpk.ro



Nume utilizator schimbat din toto `U`C

Andrei Popescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1096
Membru din: Vin Dec 11, 2009 12:13

Re: IN-LINE -- HELICOPTER -- PLUMB PIERDUT

Mesaj de Andrei Popescu »

ValiRom scrie:Tot MH sustine ca cea mai buna varianta pentru distante lungi este punga solubila. Punga solubila cu plumb in ea va ajunge mereu in orice conditii ( chiar si ploaie) mult mai departe decat acea montura de la Solar.
Sa nu se inteleaga gresit, pentru ca sunt fan Solar.
Sunt mai multe filmulete care va arata cum sa introduceti plumbul in punga solubila.
Acum ..... ca exista ce e drept niste pungi solubile foarte smechere de care am facut rost destul de greu ( unii stiu despre ce vorbesc)... .asta e alta poveste, mai mult nu pot sa spun, pentru ca daca va spun trebuie sa va omor :lol: :lol: :lol:
Pungile de la EAP poti trage de ele cu toata forta si decat se largesc este in Super Pescar cred ca din iunie 2010 un articol despre punga de distanta ..... le foloseste si Mark Hutchinson....
Pesti, nu povesti !!!

http://www.meetcarp.ro
http://www.bestfivecarp.com
http://www.cpk.ro



Nume utilizator schimbat din toto `U`C

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: IN-LINE -- HELICOPTER -- PLUMB PIERDUT

Mesaj de cornelserbu »

toto `U`C scrie:Pungile de la EAP poti trage de ele cu toata forta si decat se largesc este in Super Pescar cred ca din iunie 2010 un articol despre punga de distanta ..... le foloseste si Mark Hutchinson....
toto, cine a scris aricoluuuu' ?... :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: IN-LINE -- HELICOPTER -- PLUMB PIERDUT

Mesaj de andrei vladeanu »

The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnici si Tactici de Pescuit la Crap”