ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Sectiune dedicata activitatilor , programelor , concursurilor , ideilor si initiativelor membrilor APCR din Romania precum si tuturor discutiilor legate de activitatea acestei asociatii , pana la dat de 31. 12. 2009

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei, viorel dulamita

Încuiat
Avatar utilizator
Alex Burcea
Mesaje: 462
Membru din: Mie Oct 20, 2010 9:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Alex Burcea »

repet anuntul !!!!! DL VICTOR---- in czul in care vin in wk cum procedez???? trebuie sa-mi fac rezervare????? i-mi cer scze dar nu am de gand sa vin pe balta la ora 3 si sa i-mi spuna cineva ca toate locurile sunt rezervate!!!! spuneti-mi cum sa fac pentru ca prietenii mei sunt foarte ne-lamuritii!!!!!!!!! multumesc!!!!!!

Avatar utilizator
Alex Burcea
Mesaje: 462
Membru din: Mie Oct 20, 2010 9:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Alex Burcea »

DL Petcu !!! consider ca sunt un client mai mult de cat # FIDEL @ dim moment ce in 2010 am fost de cl putin 10 ori pe balta incepand din septembrie 2010!! (am stat de vorba ore in sir )! vreau sa stiu de la DV cum procedez pe 2011 trerbuie sa-mi fac rezervare daca nu am ab ?????? !!!!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de gor965 »

dumi74 scrie:
............Asa au patit si fratii palamida de la Tancabesti o perioada datorita comportamentului lor de ciobani.

Sa stii ca sunt mai multi pescari care cred ca fratii respectivi au facut din r@hat bici la Tancabesti ! Chiar daca au avut un comportament mai aparte , au realizat ceva acolo . Poti sa te arati ofuscat, dezamagit, revoltat,etc.,fata de cum s-au comportat in timp dar nu e de bun simt sa-i jignesti in lipsa si mai ales in public...altfel, nu esti mai departe de a fi cioban prin modul asta de exprimare !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
dumi74
Mesaje: 354
Membru din: Joi Dec 30, 2010 21:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de dumi74 »

Problema abonamentelor la noi va fi oricum. Dar vad ca se practica scoruri in mii de euro pe praful si criza asta. Una doua iei in concesiune o balta, bagi 10 tone de peste si ceri miii de euro abonament.Urat. Cert este ca nu e prost ala care cere ....ci ala care da. regulile si le face cine vrea si cere la fel. Dar imi pun problema, daca imi fac abonament mai vin la 3 dimineata sa stau la coada? Imi mai zic obraznicii aia de paznici la 5.30 sa imi strang sculele in conditiile in care mi-au dat drumul pe balta la 6 fix dimineata ? Sa dai o groaza de bani doar ca sa pescuiesti C & R ..... Mai sunt cateva balti de bun simt cu preturi ok si comportamentul pe masura.
Nu conteaza cat prinzi, conteaza ce prinzi !

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Victoras Petcu »

dumi74 scrie:Sfaturi pentru Dl. Pectu :

1. Abonamentul de 700 si 1000 euro sunt destul de scumpe dar ar fi bine de gandit si un abonament gen criza de ex 10 partide ( pt pontoane sau pt restul baltii) 10 partide C&R 500 lei. Pescarul economiseste 100 lei, patronul ia un ban gramada.cand se termina se poate face fidelizare. E o idee si multi o vor.

2. Referitor la paznici...... sa ma ierte dumnezeu ca.... cam au dreptate pescarii. Sunt destul de obraznici, in frunte cu finul dumneavoastra Gigi care nu prea stie sa vorbeasca frumos, si se crede patronul patronului daca e pus sef acolo.Urat. Pescarul pateste taxa si vrea liniste,sa fie peste si sa fie frumos tratat. Altfel nu mai vine. Mare noroc aveti ca nu sunt balti concurente cu asa pesti multi in balta ca va spun sigur aveati de pierdut. Asa au patit si fratii palamida de la Tancabesti o perioada datorita comportamentului lor de ciobani. E bine sa reflectati si sa ganditi aceasta critica pozitiv.Asta Nu inseamna ca toti pescarii sunt fete mari. Care incalca regulamentul, out de pe balta.

3. Locurile, standurile !!! sunt prea prea prea alaturate, daca ati fi pescar ati schimba probabil asta. Eu inteleg ca vreti sa castigati mai mult, sa fie cati mai multi pescari dar ganditi si din perspectiva noastra. Daca ma incurc cu cel din stanga si dreapta de 2 ori pierd poate 1 milion pe monturi , fir.


"Pescarul economiseste 100 lei, patronul ia un ban gramada.cand se termina se poate face fidelizare. E o idee si multi o vor."


Incepind cu anul acesta,pescarii care pescuiesc NUMAI în regimul C&R (prinde și eliberează), după a doua ședință de pescuit, vor deveni clienti fideli ai lacului MV2 și vor beneficia de 20% reducere (începând cu a treia ședință de pescuit)!!!!


"Referitor la paznici...... sa ma ierte dumnezeu ca.... cam au dreptate pescarii. Sunt destul de obraznici, in frunte cu finul dumneavoastra Gigi care nu prea stie sa vorbeasca frumos, si se crede patronul patronului daca e pus sef acolo.Urat. Pescarul pateste taxa si vrea liniste,sa fie peste si sa fie frumos tratat. Altfel nu mai vine. Mare noroc aveti ca nu sunt balti concurente cu asa pesti multi in balta ca va spun sigur aveati de pierdut."


Va asigur atit pe dvs cit si pe toti pescari care vor pescuii pe MV2 anul acesta,ca toti paznicii in frunte cu "finul Gigi" vor avea un comportament foarte civilizat!!!!!


"Locurile, standurile !!! sunt prea prea prea alaturate, daca ati fi pescar ati schimba probabil asta."


Distanta intre locurile de pescuit a fost de 10m pina anul trecut!!!!! Incepind cu anul acesta distanta intre standuri va fi de 15m
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Victoras Petcu »

dumi74 scrie:Problema abonamentelor la noi va fi oricum. Dar vad ca se practica scoruri in mii de euro pe praful si criza asta. Una doua iei in concesiune o balta, bagi 10 tone de peste si ceri miii de euro abonament.Urat. Cert este ca nu e prost ala care cere ....ci ala care da. regulile si le face cine vrea si cere la fel. Dar imi pun problema, daca imi fac abonament mai vin la 3 dimineata sa stau la coada? Imi mai zic obraznicii aia de paznici la 5.30 sa imi strang sculele in conditiile in care mi-au dat drumul pe balta la 6 fix dimineata ? Sa dai o groaza de bani doar ca sa pescuiesti C & R ..... Mai sunt cateva balti de bun simt cu preturi ok si comportamentul pe masura.

"Una doua iei in concesiune o balta, bagi 10 tone de peste si ceri miii de euro abonament.Urat"


Problema nu este chiar asa de simpla din punctul meu de vedere!!!!!! Dupa ce concesionezi o balta,populezi balta an de an cu crap, fara sa bagi navodul si sa scoti pestele la sfirsitul anului!!!!! Asta in cazul in care doresti sa ajungi ca sa ai o balta de top!!!! Apoi,3-4 ani te ocupi de destufizare,refaci malurile,calugarul si deversorul,o cureti de gunoaie etc,etc!!!!!! Dupa 4-5 ani incepi sa populezi balta tot an de an cu 10-12 tone de crap si in continuare sa nu bagi navodul!!!!In tot acest timp sa ai 5-6 paznici pe tura(nu unul,doi,trei)Daca urmezi acesti pasi si mai tragi pe balta si iluminat nocturn,etc,etc, ajungi sa ai o balta de top,unde cind vine pescarul sa nu stea sa se uite la "bambine" ore in sir fara sa vada un "tac"!!!!!! :wink:


"Dar imi pun problema, daca imi fac abonament mai vin la 3 dimineata sa stau la coada? Imi mai zic obraznicii aia de paznici la 5.30 sa imi strang sculele in conditiile in care mi-au dat drumul pe balta la 6 fix dimineata"


Programul de pescuit al baltii, trebuie respectat!!!!! Avantajul celor care au abonament este ca pot sa ramina pe balta si sa pescuiasca in continuare inca 12 sau 24 sau 48 sau72 sau,etc,etc de ore!!!!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Alex Burcea scrie:DL Petcu !!! consider ca sunt un client mai mult de cat # FIDEL @ dim moment ce in 2010 am fost de cl putin 10 ori pe balta incepand din septembrie 2010!! (am stat de vorba ore in sir )! vreau sa stiu de la DV cum procedez pe 2011 trerbuie sa-mi fac rezervare daca nu am ab ?????? !!!!
Dl Burcea m-am gindit ca ar fi rusinos sa vina un pescar,pe balta la ora cinci dimineata si sa afle ca nu mai sunt locuri,pentru ca au fost rezervate!!!!!! Am hotarit ca rezervari sa nu pota face decit acei care au abonament,sau acei care vor sa inchirieze un ponton!!!!! Atentie,pontoanele sunt numai pentru pescuit C&R (prinde si elibereaza!!!!!! Deci nu trebuie sa va faceti rezervare!!!!! In ordinea sosirii pe balta,pescarul va ocupa un loc de pescuit,care va fi numerotat!!!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Alex Burcea
Mesaje: 462
Membru din: Mie Oct 20, 2010 9:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Alex Burcea »

eu oricum pescuiesc NUMAI C&R!!!!! multumesc pentru raspuns ! sa vedem cum va fii ! ne vedem pe balta! sa auzim de bine!!!!

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Victoras Petcu »

Alex Burcea scrie:eu oricum pescuiesc NUMAI C&R!!!!! multumesc pentru raspuns ! sa vedem cum va fii ! ne vedem pe balta! sa auzim de bine!!!!

OK! Sa auzim numai de bine!!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Alex Burcea
Mesaje: 462
Membru din: Mie Oct 20, 2010 9:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ABONAMENTE MOARA VLASIEI 2

Mesaj de Alex Burcea »

am uitat ceva!!!! face-ti ceva cu CAINELE de vis-a-vis !!!!!!! pe mine unul m-a disperat cat poate sa latre! inteleg ca este bun de paza dar parca a inebunit!! este mai frumos cand ai parte si de liniste la un pescuit! multumesc!

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “APCR-asociatia veche”