TANCABESTI

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

TANCABESTI

Mesaj de CORNEL IACOB »

AM AUZIT UN ZVON CUM CA AR FI CEVA PROBLEME LA TANCABESTI(CU APA,CU PESTII?)...STIE CINEVA CEVA CONCRET?

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

DA, INTRADEVAR... AM AUZIT CA ACOLO SUNT PESTI ASA DE MARI CUM NU SE GASESTE IN ALTE BALTI :wink: , SI CA APA ESTE UN PIC SCAZUTA :lol: . FRATE MA GASESTI ACOLO, BALTA DE LA TANCABESTI E COOL!!CIAO
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Mesaj de CORNEL IACOB »

ERA VORBA DE CE S-A SPUS INTR-O EMISIUNE DE-A LUI GIGI STEFAN PE OTV SAPTAMANA ASTA...

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Mai e o problema Adriano . Sunt mai greu de prins decit aia de pe Peris :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Mesaj de CORNEL IACOB »

Pentru unii si Perisul e greu...mai ales daca nu pescuiesc la "calugar" si mai sunt si alti pescari pe balta :lol:

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Ai mare dreptate !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

Am glumit cornel, sincer si eu am vazut emisiune dar e vorba de aministratia pamantului (ca de obicei smecherie la primerie sunt la ordine zilei in tara) EI TATA SPERAM CA NU SE INTMPLA NIMIC, AR FI PACAT.
ps. STATI LINISTIT CA O SA DEVINE DIN CE IN CE MAI GREU SI LA ALBASTROIU SA LUATI PESTI DE CAND A DESCHIS CACTH AND RELEASE. :wink: CIAO
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

Din pura curiozitate , Adriano te intreb , care este cel mai mare crap care l-ai prins sau l-ai vazut prins pe Tancabesti?

Nu este o intrebare tendentioasa dar eu nu am pescuit decat de 4 ori acolo (din motive subiective) iar cel mai mare peste de care am auzit din surse demne de incredere a fost la 23Kg.

Nimic de obiectat despre locatie si densitatea pestelui , dar seriozitatea administrativa lasa de dorit.
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Am inteles ca s-ar fii rezolvat problema. Ceva nelamuri ar mai fii pe malul opus, unde sunt casele. E vina lui Parfene. El trebuie sa cumpere 5-7 m de jur imprejurul baltii, care ar fi constituit zona de protectie. Nici acum nu ar fii tirziu. Dar trebuie sa inteleaga si el. :lol:
Altfel ai sa platesti o taxa de deplasare detinatorului pamintului, :lol: si o taxa de pescuit lui Parfene :lol:

Cit despre locatie, eu nu am prins peste mai mare de 20Kg. Sigur insa s-a prins un amur de 26. Din spusele batrinului Parfene ar fii peste mai mare de 30kg. Eu il cred.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

in mod normal, orice balta din tara asta are prevazut un drum de acces in jurul baltii. oricina cumpara teren cu deschidere la balta nu cumpara (sau mai bine nu i se vinde) pana in buza apei. repet, asta IN MOD NORMAL...

si la noi s-au vandut terenuri in jurul siutghiol-ului si si-au construit oamenii case. unii au tras gard pana la apa dar este ilegal. daca-i reclama la primarie trebuie sa-l dea jos.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”