TANCABESTI

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
VLAD PARFENE
Mesaje: 17
Membru din: Vin Feb 04, 2005 1:17
Puncte: 0
Localitate: TWO LAKES TWO BROTHERS TANCABESTI

:lol: VETI AFLA !! :lol:

Mesaj de VLAD PARFENE »

Vladene , N'ATI AFLAT?! oricum va ramane forever.... de acum incolo veti afla :lol: :lol:
Cornel , lanseta este sigur in apa ... salteaua de receptie am gasit'o .Oricum este greseala ta ca ai lasat pe altcineva la lansete (sorr...) :?
TWO LAKES TWO BROTHERS TANCABESTI

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

M-ai umplut de sperante Vlade. :!: Daca e in apa m-am linistit :lol: Pina in primavara e la loc sigur. :wink:

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Mesaj de CORNEL IACOB »

Salut Vlad !

Cat mai e un abonament la voi pentru anul in curs ?
Si care sunt conditiile de pescuit ?

Avatar utilizator
VLAD PARFENE
Mesaje: 17
Membru din: Vin Feb 04, 2005 1:17
Puncte: 0
Localitate: TWO LAKES TWO BROTHERS TANCABESTI

Mesaj de VLAD PARFENE »

Respectele noastre Cornele (Iacob), Ovidiu si Vlad te saluta. In revista AvP /decembrie 2004 este specificat in detaliu regulamentul . Spicuim :
Abonamentul pentru anul 2005 la TWO LAKES TWO BROTHERS TANCABESTI este de 1.000 $, fara limita de sedinte pe anul in curs, posesorii beneficiind de multe alte avantaje si facilitati .
Taxa /zi Tancabesti 1 (lacul din spate) este de 1mil/zi , limita cantitate retinuta :10 kg, crapul si Cteno orice dimensiune se elibereaza.
Taxa / zi Tancabesti 2 (lacul de la sosea) este de 500mii /zi, limita cantitate retinuta : 5 kg, crapul si Cteno de la 3 kg (inclusiv) in sus se elibereaza.
Am introdus de astazi pe siteul Crapmania.ro in forumul Liber la discutii topicul << N'ati aflat !?! - TWO LAKES TWO BROTHERS TANCABESTI-> VETI AFLA!!!>> :!: unde speram sa oferim mai multe date.
Te asteptam cu filmari de la Boiliesmania 2003 , stii tu :D . Te salutam!
TWO LAKES TWO BROTHERS TANCABESTI

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Foto situatie

Mesaj de Lukyan »

....
Ultima oară modificat Lun Mar 07, 2005 5:19 de către Lukyan, modificat 1 dată în total.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Vlad Parfene

Te rog , daca vrei , sa scrii un articol despre Tincabesti sa-l pun in prima pagina si dupa aia la sectiunea de balti . Am inceput cu Hobaia , urmeaza si altii - dar de voi depinde sa-l scrieti si sa va prezentati oferta ! Il poti da pe mailul valpangica@crapmania.ro . Telefonul meu este 0722362009 daca vrei sa ne consultam la scris .

Avatar utilizator
mark twain
Mesaje: 84
Membru din: Vin Feb 25, 2005 11:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de mark twain »

[quote="Radu Ursacescu"]Zona de protectie de 5 m

este vorba de un drept legal de servitute; Vlad Parfene ar trebui sa discute cel mai bine cu un avocat; singura solutie este de actionare in instanta a celor care au terenuri virane baltii si nu permit accesul pescarilor la balta, dar va trebui sa scoata ffff multi bani din buzunar.

Avatar utilizator
VLAD PARFENE
Mesaje: 17
Membru din: Vin Feb 04, 2005 1:17
Puncte: 0
Localitate: TWO LAKES TWO BROTHERS TANCABESTI

Mesaj de VLAD PARFENE »

se lucreaza la asta Mark T
TWO LAKES TWO BROTHERS TANCABESTI

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Vlade,
Nu am crezut ca tu ai luat in serios gluma cu lanseta mea.
Ca sa fie clar pt. toata lumea precizez ca pescuiam in stinga scaldatorii, plantat la circa 200 - 250 m. Lansetele nu erau supraveghiate, astfel ca-n timpul trasaturi pe tambur mai erau citiva m. de fir. S-a rasturnat trepiedul, iar pina am ajuns noi la locul faptei o lanseta a fost trasa in apa.( putea fii un crap mare, dar dupa violenta trasaturii putea fii un somn si mai mare.) Am revenit a doua zi cu Cristi Y. Am intrat cu barca si am greblat zona. Nu am dat de lanseta. Am convenit cu Vlad s-o mai cautam cind va fii apa scazuta.
Acum Vlade, cred ca am lamurit lucrurile si nu ai de ce sa te simti jignit.

SA AUZIM DE BINE.

Avatar utilizator
Lukyan
pescar de competitie
Mesaje: 1106
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 14:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lukyan »

:wink: mai bine mai tarziu decat niciodata.... Sa traiasca Maestrul !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”