CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de Vladut Mateianu »

andrei vladeanu scrie: p.s. rog organizatorii concursului din delta de la mila 23 (concurs anuntat ulterior si pus peste CIR!) sa nu mai sune concurentii inscrisi la sarulesti sa-i anunte ca acest eveniment nu se va desfasura. multumesc.

crezi ca alta treaba nu am decat sa dau EU telefoane ? :oops:

esti disperat rau daca ai ajuns sa crezi asemea prostii...

PS te-ai gandit vreodata ca s-ar putea sa nu fi tu ala de organizeaza CM 2011 si ca s-ar putea sa nu-ti poti onora promisiunea de a il tine la Sarulesti ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:
andrei vladeanu scrie: p.s. rog organizatorii concursului din delta de la mila 23 (concurs anuntat ulterior si pus peste CIR!) sa nu mai sune concurentii inscrisi la sarulesti sa-i anunte ca acest eveniment nu se va desfasura. multumesc.
Vladut Mateianu scrie: crezi ca alta treaba nu am decat sa dau EU telefoane ? :oops: .
nu am spus ca ai dat TU telefoane. in alta ordine de idei, nu stiu daca ai treaba sau nu dar am vazut ca te tot bagi in seama cu observatii la adresa acestui eveniment cu care nu ai nicio treaba. (se stie castigatorul, trebuie decalat, trebuie schimbata taxa, etc)
Vladut Mateianu scrie:esti disperat rau daca ai ajuns sa crezi asemea prostii....
dupa postarile din ultimele luni cred ca mai degraba tu esti disperat...
Vladut Mateianu scrie:PS te-ai gandit vreodata ca s-ar putea sa nu fi tu ala de organizeaza CM 2011 si ca s-ar putea sa nu-ti poti onora promisiunea de a il tine la Sarulesti ? :roll:
poate CM 2102. nu m-am gandit.
dar asta e treaba ta? (ca sa revenim la punctul 1)
The One Team

carp_master
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 258
Membru din: Joi Mar 24, 2011 9:27

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de carp_master »

andrei vladeanu scrie:
oanavictor scrie:1 de ce se numeste CIR daca participa numai pescari din Romania !
2 de ce nu mai participa pescarii din Ungaria !
3 de ce romania are acelasi numar de locuri ca Ungaria ,desii numarul concurentilor din Ungaria este nesemnificativ in ecuatia WCC ca participare in ultimii ani !
4 Tata Nitu a achitat taxa pentru anul viitor din premiul pe care trebuia sa-l primeasca ,deci in mod normal trebuiau sa fie tot 8 locuri pentru Romania !
5 esti sigur ca cei care vor castiga cele 7 locuri vor avea si banii necesari deplasarii in Italia ? SAU VOR VINDE LOCURILE LA SUPRAPRET SAU SUB PRETUL LOR ........DEPINDE DE CERERE SI OFERTA !!!!!!!!j.
1. deoarece pot participa pescari din toata lumea. vine o echipa din ungaria (imperial), remetter (franta), poate zvonko, etc.
2. am mai explicat. pt ca se inscrisesera numai 7 echipe, iar radu morar a luat decizia sa separe cele 2 calificari si sa organizeze pt. unguri anul viitor la ei acasa.
3. nu stiu sa raspund
4. nu stiu exact. radu morar a luat aceasta decizie.
5. am anuntat de la inceput, locurile sunt transmisibile. daca vor sa le vanda sau sa le faca cadou o pot face.

oanavictor scrie:MOTIVUL PENTRU CARE NU SE INGHESUIE PESCARII LA ACEST CONCURS ESTE TAXA FOARTE MARE ,SI NICIDECUM CA AR PUNE CINEVA BETE-N ROATE DESFASURARII LUI ,EU PERSONAL CAUTAND IN CADRUL CLUBULUI POSIBILI CONCURENTI SI PRIMIND INVARIABIL ACELASI RASPUNS ........BANII ,CANTITATEA DE NADA NECESARA PENTRU SARULESTI DAR .........SI FAPTUL CA PENTRU CELE 10.000 EURO SE BAT DOAR 2 LOCURI [TURNUL DE APA SI BUNKARUL ]........POATE SE GANDESTE CINEVA SA LE SCOATA PENTRU A SE MAI ECHILIBRA BALTA .
buncarul si turnul de apa vor fi scoase, mai ales ca numarul mai mic de echipe va permite acest lucru.

p.s. rog organizatorii concursului din delta de la mila 23 (concurs anuntat ulterior si pus peste CIR!) sa nu mai sune concurentii inscrisi la sarulesti sa-i anunte ca acest eveniment nu se va desfasura. multumesc.

tare asta :lol: dar stai linistit ca telefoane se da de mai multi organizator pt mai multe concursuri :wink: tu trebuie sa stii mai bine...
http://www.flufy.ro
Paturica cu maneci

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de cipica »

BENCZE ARPAD,MAGYARI GERGELY BELA,BAKOS KAROLY ACHITAT AVANS
Rog un membru al acestei echipe sa ma contacteze urgent aici sau la nr 0726011944. multumesc!

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de cipica »

Vreau sa atrag atentia tuturor concurentilor asupra obligativitatii purtarii vestei de salvare!
Multumesc

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de cipica »

PROGRAMUL COMPETITIEI

Durata 116 ore
Luni: ora 9, 30 acreditare la Hotel Raduta;
ora 10.30 tragere la sorti a standurilor.
ora 14.00 inceperea competitiei.
Luni, marti, miercuri, joi, vineri, sambata: competitia in desfasurare.
Sambata ora 10.00 sfarsitul competitiei.
ora 13.00: adunarea la hotel Raduta.
ora 13.30: festivitatea de premiere.

REGULAMENTUL COMPETITIEI

1. Se puncteaza crapul comun, oglinda si amurul cu greutatea cel putin egala cu 5000 grame.

2. Se poate folosi barca cu motor electric , sonar si barcuta de nadit.

3. Este obligatorie folosirea vestelor de salvare in momentul folosirii barcii. Organizatorul nu isi asuma responsabilitatea pentru eventualele accidente survenite in urma nefolosirii acesteia!

4. Numarul maxim de bete admis la pescuit este de 6 (sase).

5. Deplasarea pe zona de concurs se face cu mijloace auto care vor ramine in vecinatatea standurilor. Daca unul dintre concurenti va fi nevoit sa paraseasca standul cu masina, la intoarcere acesta va parca masina in incinta hotelului Raduta iar arbitrii vor asigura transportul acestuia de la hotel la stand si invers.
Incalcarea acestui punct din regulament atrage dupa sine depunctarea cu 50 kg din cantitatea totala inscrisa pe fisa de arbitraj la momentul respectiv.

6. Accesul altor autovehicole la mai putin de 50 m de stand, cu exceptia celor ale organizatorilor, comisiei de arbitraj sau mass-media, este strict interzis.

7. Program vizitatori: 8.00- 18.00.

8. Fiecare crap valid se va tine singur in sac.

9. Se fac doua cantariri pe zi, una dimineata si alta seara, cu exceptia zilei de sambata atunci cind ultima cintarire se face dupa semnalul de inchidere a competitiei.

10. La cantarire vor asista obligatoriu 2 (doi) martori care vor semna fisa de arbitraj in dreptul fiecarui peste.

11. Este obligatorie pastrarea crapilor in stare buna in saci.

12. Naditoarele de orice fel sint interzise. Este permis un singur carlig pe montura, iar firul de par este obligatoriu.

13. Nadirea (plantarea) se poate efectua cu barca sau navomodele radiocomandate, numai in zonele delimitate de organizatori cu balize.

14. Este interzisa nadirea cu intentie in afara zonei de pescuit a standului propriu.

15. Este interzis iluminatul puternic pe balta noaptea.

16. Folosirea minciocului este permisa numai concurentilor.

17. Este obligatoru folosirea monturilor care sa permita eliberarea crapilor in caz de ruptura.

18. Obligatoriu monofilament firul principal.

19. Nu este permisa obstructionarea celorlalte echipe. In cazul in care un pescar dintr-o echipa incurca alta echipa sau are un comportament nesportiv, va primi o sanctiune echivalenta cu scaderea a 25 kg din cantitatea totala de crap inscrisa la momentul respectiv pe fisa de arbitraj. La urmatoarea abatere echipa vinovata va fi descalificata.

20. Comisia de arbitrii impreuna cu organizatorii sunt singurii in masura sa judece contestatiile si sa ia masuri impotriva unei echipe in cazul incalcarii regulamentului. Orice contestatie sau abatere de la regulament din timpul concursului trebuie adusa la cunostiinta celui mai apropiat arbitru, care va informa arbitrul sef. Contestatia se face in scris. Taxa de contestatie este de 200 ron. Aceasta va fi inapoiata concurentului daca faptele din contestatie sunt confirmate.

21. Este obligatorie folosirea saltelei de receptie atat in barca, cat si pe mal. Salteaua trebuie sa aiba marimea adecvata taliei pestilor.

22. Arbitri sunt obligati sa aplice regulamentul, sa se autosesiseze cind
este cazul si sa noteze eventualele sanctiuni in foaia de albitraj.

SANCTIUNI:

-25 kg: punctele 3; 7; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18; 19; 21;
-50 kg: punctele 4; 5; 6;

Avatar utilizator
SebastienG
Mesaje: 109
Membru din: Mie Sep 07, 2011 0:34
Puncte: 0
Localitate: Mangalia
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de SebastienG »

Buna seara, cipica eu vad mai corect ca pct 6
6. Accesul altor autovehicole la mai putin de 50 m de stand, cu exceptia celor ale organizatorilor, comisiei de arbitraj sau mass-media, este strict interzis.
sa fie de fapt interzis vizitele cu autovehicule datorita programului de vizite cine vrea vizita poate sa se deplaseze sportiv sau sa fie luat de pe drum de unul din echipa vizitata cu masina din incinta concursului ...
Si tot ca o parere cantaririle sa fie filmate pt linistea tuturor, nu cred ca implica atat de mult danj si da o transparenta arbitrajului
Ar mai fi si cantarirea capturii sa se faca obligatoriu in prezenta unui membru al echipei care detine captura in acel moment, e adevarat ca acesta trebuie sa se deplaseze la standul adversarului dar nu cred ca ar fi o problema si nici nu cred ca ar refuza cineva pentru a vedea cu ochii lui asta tot in ajutorul transparentei si a evitarii speculatiilor de orice fel.
Cu respect

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CIR 2011-CUPA INTERNATIONALA A ROMANIEI- Sarulesti

Mesaj de cipica »

Am raspund deja in celalalt topic :wink:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”