Cupa Mondiala 2011-St.Lawrence-USA

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: Cupa Mondiala 2011-St.Lawrence-USA

Mesaj de cipibm »

Daca nu e vorba despre cei de aici(monstrii sacri),(nu dau nume)concursul nu este mediatizat.Este mai imp. un conc. in Delta sau unul pe alt lac decat faptul ca noi(a-si fi vrut sa ascriu cu litere mari),macar la capitolul asta ii devansam pe multi americani.

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: Cupa Mondiala 2011-St.Lawrence-USA

Mesaj de buhac constantin »

Va multumim pentru incurajarile aduse pe parcursul desfasurarii concursului .
Ii multumesc domnului Val pentru urarea de concediu placut .A fost intradevar un concediu ca nu prea am avut prea mult de munca .
Tragerea la sorti a facut ca noi sa avem standul cu nr 50 amplasat in PARC .Un loc minunat de campare cu doua mese 'patru banci si doua gratare .
Am inceput binisor si dupa prima noapte aveam 5 crapi prinsi si nu era deloc rau .La cantarul de dimineata arbitri au anuntat ca vor veni ploi foarte mari si nivelul fluviului va scade cu oproximativ 30 cm .In a doua noapte nu am mai prins decat 4 crapi si cativa sub cantar si apa intradevar a scazut asa cum au spus arbitri .A treia noapte nu am avut decat unul de cantar si multi pt saramura .Miercuri si joi noaptea am prins mai bine dar prea slab pentru a intra in primii 20 . Concursul sa desfasurat pe o distanta de aproximativ 60 km dar in zona unde am pescuit noi distanta intre vecinii din stanga si dreapta a fost de 70 m .Cei din stanga au nadit intruna decand a inceput concursul si pana sa terminat si nu au prins nici un peste . Cei din dreapta au nadit decat vreo 3 zile si au prins vreo 2 crapi dupa care au trecut la folosirea gratarelor de care beneficiau si ei in standul lor .
Cei care au terminat in fruntea clasamentului au avut standuri cu apa adanca si prindeau peste toata ziua si noaptea .
Pentru mine a fost ceva inedit ,am ramas cu foarte multe amintiri frumoase si cu bluza Campionului Ian Chillcott care a dorit sa facem schimb de echipament .
Din partea organizatorilor avem invitatie pentru o saptamana de pescuit cu transpor de la aeroport si cazare care o putem onora pana la sfarsitul lunii August 2012 .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Cupa Mondiala 2011-St.Lawrence-USA

Mesaj de Val »

Sa fi sanatos Costele! Daca ai trecut balta aia mare odata in viata .... e OK . :wink:
Bravo pentru postari , au mult umor .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”