concluzii mansa eliminatorie C.N./ HOBAIA

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Floreatza
Mesaje: 149
Membru din: Lun Iul 03, 2006 13:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Floreatza »

Andrei vreau sa-ti multumesc pentru sfaturile pe care mi le-ai dat

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

pardon

nu e asa gabi,
pescuitul crapului presupune infinit mai multe lucruri decat bilele de pe rig si cobra din mana.
gabi scrie:asa apropos de nada....care dupa parerea tuturor este un factor care conteaza mult...faptul ca noi am pescuit cu nada conceputa de noi iar alte echipe au beneficiat de experienta altora in fabricarea de "bile", ne face sa tinem si mai sus capul chiar pe locul asta 5...defapt scopul era calificarea si a fost atins...ce folos ca esti sub linie dar esti mandru ca ai picat primul...
cind s-a propus scoaterea tenului, iar noi nu am sustinut ideea, un argument, foarte stabil al lui Andrei Vladeanu a fost.." ce sa caute la mondiale unu care nu a facut in viata lui boiles"..deci...noi ne-am conformat si ne-am apucat de facut...deci selectia trebuie sa cuprinda si capitolul boiles..ma rog sau trebuia.
asa foarte bine se lasa tenul iar cei care mergeau la mondiale indiferent care ar fi fost le facea Vladeanu bile .... de pus pe rig...nu e greu le punea cobra in mana si gata lotul...
The One Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

da Andrei stiu asta..a fost o ironie ..tocmai ca stiu dar nu am vrut sa treaca nesubliniat si faptul ca sint citiva oameni care le fac pe bile bine de tot..si tu dupa parerea mea esti cel mai bun...nu vreau sate pup in kur ca nu am interes....si sti asta...dar de ex parintele Holban la final cind l-am intrebat cu ce bile a dat...a zis:" m-i le-a facut Maier cu care sint prieten bun dar nu stiu daca-mi mai face si la finala"..
asta era ideea...ce naiba crezi ca nu am vazut cit de complex e pescuitul la crap ..si mai ales cel de competitie...
treaba cu lotul a fost asa ca sa evidentiez bilele facute de tine si faptul ca dau randament la oricine le foloseste..si la noi au dat cind ne-ai facut.
dar pentru calificari Vladut ne-a zis la magazin acu vreoluna ca nu faceti bile pentru nimeni ca sa nu iasa discutii...si mi s-a parut foarte corecta IDEEA.

in rest Felicitari pentru ce a-ti facut....daca nu voi atunci cine !!!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@gabi

se stie ca Vladeanu le are pe nada beton - dar nu pune toate sperantele in nada ! Daca pestele nu maninca pe pat o nada super te ajuta cit o frectie la picior de lemn . Ti-ai dori o punga de ready made sa mergi pe interceptie ! Asa ca avem 2 concluzii :

1. Vladeanu stie cu nada ! ( asta ca sa terminam cu prozeliti sau imitatori falsi ! )
2. Nu pune toti banii pe patul de nada - indiferent de nada !

Felicitari la toti cei care au participat la Calificari !!

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@ Val Pangica

sigur val..exact asta am zis si eu...Andrei le face pe bile ca nimeni altcineva...
ideea e ca noua ne-a fost bine si cu nada pe care am inventat-o in o luna si ceva de cind ne-azis vladut ca nu mai fac boiles pentru calificari..
concluzia e ca au facut pina la urma - deci cine a pescuit cu bile de la ei a avut o sansa in plus...
sa nu creada cineva ca fac eu valuri dar asta e ceea ce am remarcat eu vis a vis de boilesurile folosite in concurs...
dar tu sti ca bilele pot face diferenta asa ca.....mai ales cele facute de Andrei..
la finala o sa fie mai tare lupta...

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@gabi

uite pun un pariu cu tine - sunt 3 manse ! Fara nada de la Senzor - nu ai nici o sansa sa intrii in primii 10 ! Iti spun asta pentru ca se face o mediere intre locuri / 3 manse . Daca vrei tine pariu si propune tu miza !

PS - de fapt am auzit o varianta de nada facuta de cineva important in carpfishing care nu a produs decit vreo 4 crapi pina la final ! Nu e vorba de voi - este alta echipa - dar nu dau nume !!

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

val eu am impresia ca noi vrem sa spunem acelasi lucru..
asta zic si eu ..FARA NADA DE LA SENZOR E MAI GREU...numa ca eu spuneam invers ..CEI CARE AU NADA DE LA SENZOR AU CEVA SANSE IN PLUS...
nu pun pariu val pentru ca inca nu putem emite pretentii...nu vreau decit sa ne facem treaba cat mai bine ... stiu ca un lucru e imposibil - acela de a ajunge noi in primele 4 echipe..e foarte greu si sa speri... da jucam tata nu avem ce face..daca nu tinteam sus nu se apucam...
am auzit si eu treaba asta cu "nada productiva"...de panica...
noi nu aveam cum sa fim ..am prins 27 crapi..4 sub cantar...6 scapati si 8 carasi o frumusete
:D :D :D :D :D

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ho Floreata, ca recunosc : :lol: : VOI ati prins cel mai mare peste din concurs , dar din pacate nu se premiaza decat cu premiul Merluciul de Aur oferit de Maestrul Rosioru ! :lol: :lol: :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Asa e Gabi, initial nu am vrut sa facem nada la nimeni, dar dupa aia la insistentele unora am renuntat partial la ideee. Am avut niste "obligatii ".... :D Cand l-am sunat pe Mihai sa-i comunic, am aflat ca deja le facusera-ti.... imi pare sincer rau. Dar pana la urma tot raul spre bine, cred ca acum ai capatat incredere in nada facuta de TINE !
Ptr un pescar de viitor ca tine, crede-ma ca e mult mai important sa inveti sa faci bile, decat sa castigi un concurs cu bile facute de altii ! :wink:
Si nu uita ca suntem mereu la dispozitia ta ptr orice intrebare !( de fapt, aproape ptr orice intrebare !) :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@ Vladut Mateianu

ai drepatate Vladut , ca intotdeauna...avem incredere in nada pe care am formulat-o dupa cateva incercari ...dar nu pot sa-ti spun ca nu-mi este teama de nada voastra care are un trecut, prezent si viitor. am si argumente pentru senzatia asta de inferioritate fata de nada facuta de voi pentru altii :
e una ca pestele sa gaseasca "ce-i place lui mult" pe patul vostru de nada si e altceva sa gasesca din loc in loc acelasi lucru, pe care-l mananca cu placere.
Mai rau ar fi daca ati pica toti cei care folositi aceeasi nada unul langa altul macar intr-o mansa...ar fi interesant.
nu sint carcotas de fel...nu ma simt cu nimic lezat de faptul ca printr-o conjunctura nu am avut boiles-uri de la voi la mansa eliminatorie, dar e atat de important pentru toate echipele ramase sa se bata ,cu sanse cat de cat egale, cat nu va dati seama...aveti merite importante in dezvoltarea fenomenului asa ca constientizati si asta...
nu trebuie sa-mi spui ca nu veti face nada pentru nimeni , pentru ca nu voi incerca macar sa verific asta...bunul simt nu ma lasa. dar faptul ca ati gandit acum o luna sa evitati discutiile , fie ele de orice fel, din cauza boilesurilor...inseamna ca v-ati gandit la ce "latru" eu acum. sau poate v-ati gandit invers, sa nu va acuze careva ca i-ati facut bile cu formol...lucru pe care imi e greu sa cred ca l-ati fi facut vreodata...
nu vreau sa monopolizez discutiile pe aceasta tema drept pentru care e ultima mea interventie pe tema asta...am spus ce am avut de spus.
despre arbitri iti spun ca nu vei gasi curand oameni care sa fie dispusi sa-si faca dusmani pentru cateva milioane...poate chiar sa o ia pe coaja
regulamentul a fost aplicat zic eu..si asta nu de frica lor ci din constiinta participantilor..o abatere care a fost sanctionata ai avut ca exemplu...probabil ca altele nu au fost...
mi-a venit totusi o idee...incercati sa-i cooptati la arbitraj pe unii cu care nu sinteti tocmai in relatii bune si care ar avea ocazia sa de in toata lumea cu placere(cu motive intemeiate la baza).
te salut si ne vedem saptamana asta la magazin.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”